Adijeva kolekcija prerada domaćih lokomotiva i vagona

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kolega @adi me zamolio da objavim slike radova koji su dobro uznapredovali..

Kako kolega radi više modela i radi "punom parom" znam da ćemo još dugo dugo gledati ove modele i da će kolekcija i proizvodnja rasti pa sam odlučio otvoriti osebnu temu u kojoj ćemo pratiti kolegine uratke..
naravno komentirati i savjetovati i unaprjeđivati modele..

evo slika:
radiona se opasno zahuktala:

20150106_194314.JPG 20150222_211555.JPG 20150222_211804.JPG 20150326_225448.JPG 20150331_214102.JPG
 

adi

Član foruma
Kolega zahvaljujem na pomoci oko slika.vidili ste da moje slike nisu bas dobre a ima se sta vidit.ima tu jos dosta materijala za pokazat.ova zadnja pokazuje kako ce izgledati ralica sa obk kuplungom i crjevima.
 

1borna

Veteran foruma
Koonačno da se nešto više (i bolje) vidi, a nadam se da ćemo za 2 dana vidjeti to i "u živo"!
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Stvarno se vidi trud i vidi se da je posao pedantan
 

adi

Član foruma
Moram napravit neki dizel depo.u igri je knin i ogulin.mozda prije ogulin jer tamo prolaze i elektricne lokomotive tako da mogu sve modele vozit.
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
U Virovitici ima otvorene pruge i depoa a bile bi i na sigurnom ;-)
 

adi

Član foruma
Ogulin je dobar.ima dizel depo ima okretaljku ima kolosjek za silos ima kolosjek u pilanu.ima dosta kolosjeka na kolodvoru.dolaze dizelke iz pravca splita a elektre iz pravca zagreba.voze svedjani,vozi nagibni.dizelke dovuku a elektre preuzmu kompoziciju i obrnuto.bila bi to ekstra dobra maketa sa realisticnim radnjama.vec sam ja to zamislio kako bi to trebalo biti ali morat ce jos malo cekat.idemo redom.a sad su dizelke na redu
 

Vladimir S.

Član foruma
Danas sam ih vidio i držao u ruci i mogu samo reći, Adi svaka čast :pozdrav:. Sva kučišta su odlična a najviše me impresionirala Karavela. Ako uspiješ napraviti sve ideje i planove što si zamislio bit će to modeli za poželjeti :slinim:. Radije bi imao jedan takav model nego dva slična američka.

p.s.
Kada riješiš ubacivanje pogona u Malu Karavelu imaš kupca ;)
 

adi

Član foruma
Momci hvala na komentarima.drago mi je da vam se svidjaju modeli.zbog toga sam i doso na burzu da ljudi uzmu model u ruke i kazu svoje misljenje pa makar ono bilo negativno.takvi su kakvi jesu.mozda nesto moze jos bolje.zbog takvih stvari se druzimo i dopisujemo na forumu.danas je mnogo njih uzelo modele u ruke i kriticno promatrali sve detalje.po reakcijama izgleda da ide u dobrom smjeru.sto se tice male karavele pogon je rjesen ali mi je kofer bio mali pa ga nisam ponio
 

1borna

Veteran foruma
Kupi što prije veći kofer, može i onaj sa kotačima i ručkom!
Na jesenskim susretima ćemo ti pripremiti maketu i to sa puno skretnica i križanja svih vrsta....;)
 

adi

Član foruma
Dosta je vremena proslo dok su se karoserije napravile.sad bi bila steta da ih nabacim na neko osrednje rjesenje.pokusat cu da napravim dobru stvar a vi se malo jos strpite.mislim da ce.na kraju to bit ljepi modeli koji nece bit samo za vitrine
 

adi

Član foruma
Kupi što prije veći kofer, može i onaj sa kotačima i ručkom!
Na jesenskim susretima ćemo ti pripremiti maketu i to sa puno skretnica i križanja svih vrsta....;)
Nema mi druge vec kupit veci kofer.a do sljedeceg puta bi trebale sve dizelke da voze.od sljedeceg tjedna namjeravam pocet naveliko odljevat modele.jedno bar 50 komada
 

Damir

 
Osoblje foruma
Na sljedećem druženju u ZG,a to bi bilo u 11. mj. ove godine nadam se da ćeš uspjeti ostvariti sve svoje zamisli oko ovih modela i da ih na licu mjesta vidimo kako rade!? Kad vidimo funkcionalnost ovih modela vraćaš se kući bez modela i kofera ako je sve onako kako treba biti.:hihihi:
 
  • Like
Reactions: adi

adi

Član foruma
Na sljedećem druženju u ZG,a to bi bilo u 11. mj. ove godine nadam se da ćeš uspjeti ostvariti sve svoje zamisli oko ovih modela i da ih na licu mjesta vidimo kako rade!? Kad vidimo funkcionalnost ovih modela vraćaš se kući bez modela i kofera ako je sve onako kako treba biti.:hihihi:
Prijatelju ja cu pokusat da napravim sto bolje jer sam i ja velik ljubitelj ovih dizelki.a to me je i natjeralo da ih izradim i tjera me da budu sto bolje.uz dobre prijatelje koji pomazu sve je upola lakse i da nije njih tesko bi ja sam doso do svega ovog.tako da nije sve samo moja zasluga.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh