AVALA

IVANS

Član foruma
Napokon su stigli ZS vagoni u preradi Wile E Coyote i mogu reci da je avala dobila svoj, skoro konacan izgled. Naravno, nedostaje jos ZS restoran, ceski plavi kuset (ocekuje se da ga tillig izbaci) i MAV lokomotiva (acme).
Sve pohvale Wile E Coyote za preradu ZS vagona. O preradi ZS vagona postoji otvorena tema "Gosa Z1 ZS vagoni" gde se mogu videti svi detalji vezani za njih.
Samo bi prokomentarisao da je po meni obrada ZS vagona ispala mnogo bolje od MAV vagona u produkciji doms models, pa stim u vezi, nadam se, da se sa slike moze primetiti vrlo lose odradjen prelaz plave i bele boje na MAV vagonu.
IMG_7650_3.JPG IMG_7646_1.JPG IMG_7647_2.JPG
 

Davor

Veteran foruma
Još jednom, jako lepo izgleda, svaka čast. :palac_gore:
Da li planiraš, osim MAV lokomotive, da je vuče i neka ŽS? :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicna kompozicija, za WECoyoteove vagone i da ne pricamo. :palac_gore:

Na koju crvenu Rumunku mislis IVANS, ciji fabrikat?
 

IVANS

Član foruma
zahvaljujem, sto se rumunke tice mislio sam na novitet amintiri feroviare 10013- crveno bojenje, kao ZS, al sa DB oznakama.
 

IVANS

Član foruma
Da, slazem se po pitanju ZS vuce. Prerade su suvise komplikovane, a sto se vuce tice, ima toliko opcija koje pokrivaju kompzicije, a koje su u serijskim izradama. Konkretno za avalu je idealna MAV V43 od fuggerht-a, takodje i slovacka "gorila" koja je u najavi kod acme. Naravno, mene ce zadovoljiti MAV V63 od acme, koju sa nestrpljenjem ocekujem.
 

IVANS

Član foruma
Preradjena rumuka je skoro stigla, nazalost, slike i komentari na tu temu su nestali sa problemom koji se desio na forumu, a posto sam rumunku uslikao sa boljim aparatom, mogu je samo sa ponosom predstaviti. Naravno, bilo je tu dosta posla za Chachka, ali je sve to odlicno odradjeno: cela je farbana, pa je i krov dobio originalnu boju, okrenuti su pantografi, zaobljeni odbojnici, srebrnom uokvireni prozori sa strane, ugradjena klima i skiniti suvisni delovi sa krova. Valjda sam sve nabrojao, a u pozadini je naravno sastav AVALE.
Tu je i MAV V-63 koja ce takodje vuci AVALU, a trenutno je na nju nakacena DRAVA, sobzirom da za sada, za nju nemam adekvatnu vucu.

IMG_0012_4.JPG IMG_0010_2.JPG IMG_0011_3.JPG

IMG_0020_8.JPG
 

Politikolog

Član foruma
Ne bi trebali da budu crveni... Model stvarno vrhunski izgleda i svaka cast chachku na preradi!

Evo slika 125 kada je izasla sa zadnjeg remonta:CAM00090.jpg
Remnot je radio Sinvoz, slikao sam je u Makisu pre nekih godinu dana.
 

IVANS

Član foruma
Ralica je trebalo da se obojii u sivo, ali je chachak to ispustio, takodje na ceonom delu nedostaje broj i to ce se naknadno ispraviti. O tockovima niko nije ni razmisljao, ali nam je nik postavio zadatak. Postolja su vrlo nezgodna za rad, pa ce ona ubuduce tako i ostati, ali i za to cemo videti ;).
 

IVANS

Član foruma
stigla je jos jedna obrada, na ovoj su otkolonjeni sitni nedostaci predhodne, koja ceka male ispravke. Prerada je prilagodjena originalu, cisto da ne buni, odbojnici na originalu su cetvrtasti, a za razliku od predhodne, na ovoj je i krov crven. i naravno, odgovoran je za nju chachak.


IMG_0130.JPG IMG_0129.JPG IMG_0128.JPG IMG_0132.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Bravo chachku i čestitke IVANSu !!!:aplauz:

Polako ali sigurno rastu nam kolekcije sa domaćim modelima! :dada: :palci_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh