Bahnhof "Burgstein" PIKO 61820

KAPO

Poznati forumaš
Pozdrav
jučer mi je došla PIKO stanica u kitu
ja sam je složio i fotkao
jako je jednostavno i nije skupo
počeo sam



složio sam čekaonicu

Neka Ćenifa ili kiosk :?: >:)
 

Attachments

  • P1077541.gif
    P1077541.gif
    217.2 KB · Pregleda: 279
  • P1077546.gif
    P1077546.gif
    300.1 KB · Pregleda: 278
  • P1077547.gif
    P1077547.gif
    296.6 KB · Pregleda: 278
  • P1077551.gif
    P1077551.gif
    213.4 KB · Pregleda: 280
  • P1077554.gif
    P1077554.gif
    183 KB · Pregleda: 279

KAPO

Poznati forumaš
Polako se gradi

Skoro gotova još par detalja

GOTOVO :ples
Pogled sa ceste

Pogled sa brda ili pruge

Prvi vlak :ples
 

Attachments

  • P1077555.gif
    P1077555.gif
    203.4 KB · Pregleda: 279
  • P1077556.gif
    P1077556.gif
    211.8 KB · Pregleda: 278
  • P1077558.gif
    P1077558.gif
    235.6 KB · Pregleda: 278
  • P1077561.gif
    P1077561.gif
    339.3 KB · Pregleda: 281
  • P1077566.gif
    P1077566.gif
    244.7 KB · Pregleda: 279

KAPO

Poznati forumaš
Teretnjak

Ako imate pitanja slobodno pitat :!:
 

Attachments

  • P1077568.gif
    P1077568.gif
    261.1 KB · Pregleda: 268

keko

Poznati forumaš
:palci_gore: :palci_gore: super izgleda..., a pogotovo s OBB 1044. Loksa mi je predobra (dođe mi da među moje DB ubacim i ovu loksicu...)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Čijzus, tko će vas "nahranit" s svim tim kitovima!! >:D: >:) Svi završe za jedan dan svoj model! Dajte malo imajte obzira prema nama s nedostatkom vremena - ja sam Faller stanicu (istina nešto kompliciraniju) radio 15-20 dana! :S: >8-o:

Dobro, dosta plakanja, :D sad ozbiljno - bravo Kapo, dobro ti je ispalo. :palac_gore: Reci nam par rečenica o tip piko kitovima, kakve su upute, treba li puno rezuckati da fino sjedne itd.

I jedan savjet: razblaži neku tamnu boju (npr. mješavina crne i smeđe, može i siva). S tome patiniraj svoju novu stanicu, da poprimi prirodniji look.
Neka ti boja bude JAKO VODENASTA, jer ne želiš farbati, samo postarati zidove i krov! ;)
Prozore ne! >:)
 

KAPO

Poznati forumaš
Thommo kaže:
Čijzus, tko će vas "nahranit" s svim tim kitovima!! >:D: >:) Svi završe za jedan dan svoj model! Dajte malo imajte obzira prema nama s nedostatkom vremena - ja sam Faller stanicu (istina nešto kompliciraniju) radio 15-20 dana! :S: >8-o:

Dobro, dosta plakanja, :D sad ozbiljno - bravo Kapo, dobro ti je ispalo. :palac_gore: Reci nam par rečenica o tip piko kitovima, kakve su upute, treba li puno rezuckati da fino sjedne itd.

I jedan savjet: razblaži neku tamnu boju (npr. mješavina crne i smeđe, može i siva). S tome patiniraj svoju novu stanicu, da poprimi prirodniji look.
Neka ti boja bude JAKO VODENASTA, jer ne želiš farbati, samo postarati zidove i krov! ;)
Prozore ne! >:)

sve je išlo jako dobro
sve lijepo legne na svoje mjesto s jako malo ljepila
sutra ću skenirat upute
Malo je problem sa zidovima kojih se treba držat dok se ne zaljepi
u paketu s kitom ima i tri prozirna stakalca i papirić sa zavjesama!
Sve je jednostavno i uživao sam radeći stanicu
Thommo je dao super ideju da malo uredim stanicu jer mi izgleda prebljeda
 

Thommo

 
Osoblje foruma
john kaže:
Thommo kaže:
ja sam Faller stanicu (istina nešto kompliciraniju) radio 15-20 dana! :S: >8-o:

Kad si picajzla! :D :ples :D To se slaže za max sat vremena!
>:E: Vidio bi tebe s djetetom od (tada) 2-3 mjeseca. Radni sati su mi bili iza 23h... >:finger:

BTW, sumnjam da bi se i u idealnim uvjetima složilo to za 1h. Kibri je ipak bar triput jednostavniji i s manje dijelova. ;)
 

NClight

Hybernated
Thommo kaže:
Kibri je ipak bar triput jednostavniji i s manje dijelova. ;)

Moje iskustvo sa Kibrijem je generalno negativno... jako loše najljeganje dijelova, iskrivljena plastika koja se nije dovoljno ohladila i netočno posloženi utori na sastavnim dijelovima... istina, jesu malko stariji kitovi koji su dulje vrijeme već u proizvodnji, ali to ipak nije opravdanje. Do sad su mi Auhagen i Vollmer najbolje "legli" a Faller mi je treći izbor. Piko radi i par stvari u N-u i mjerkam njihovu tvornicu... valjda će biti na razini ostalih :hmmm
 

john

Član foruma
Šalim se!Vrijeme slaganja ovisi o broju djelova i detaljima.Tako da mi ova stanica izgleda dosta jednostavna.Iako moram priznati da lijepo izgleda.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
NClight kaže:
Thommo kaže:
Kibri je ipak bar triput jednostavniji i s manje dijelova. ;)

Moje iskustvo sa Kibrijem je generalno negativno... jako loše najljeganje dijelova, iskrivljena plastika koja se nije dovoljno ohladila i netočno posloženi utori na sastavnim dijelovima... istina, jesu malko stariji kitovi koji su dulje vrijeme već u proizvodnji, ali to ipak nije opravdanje. Do sad su mi Auhagen i Vollmer najbolje "legli" a Faller mi je treći izbor. Piko radi i par stvari u N-u i mjerkam njihovu tvornicu... valjda će biti na razini ostalih :hmmm
Ja sam složio dva ili tri njihova novija Kibri kita, i vrlo sam zadovoljan! Plastika je čvrsta, ne puca lako kod skidanja sa okvira, nalijeganje dijelova je vrlo dobro (ne sjećam se da je bilo ikakvog brušenja ili prilagođavanja). Dosta dijelova kod kamiona je i "na dosjed" - kotači, sanduci kipera, dizalice - koji moraju biti vrlo točno odliveni da bi funkcionirali.

Dakle, generalno vrlo pozitivno iskustvo s Kibrijem!
 

shan

Član foruma
Da ne otvaram novu temu, evo nekoliko slika modela iz iste PIKO "Burgstein" serije 61824 Goods Depot:
 

Attachments

  • DSCF6443.JPG
    DSCF6443.JPG
    126.2 KB · Pregleda: 42
  • DSCF6446.JPG
    DSCF6446.JPG
    125.9 KB · Pregleda: 42
  • DSCF6447.JPG
    DSCF6447.JPG
    138.3 KB · Pregleda: 43

shan

Član foruma
Nastavak:
 

Attachments

  • DSCF6448.JPG
    DSCF6448.JPG
    125.7 KB · Pregleda: 39
  • DSCF6449.JPG
    DSCF6449.JPG
    131.6 KB · Pregleda: 39
  • DSCF6454.JPG
    DSCF6454.JPG
    124.6 KB · Pregleda: 39

shan

Član foruma
Originalno, teretna vrata na šibanje na depou su zatvorena. Ja sam ih izrezao da budu otvorena i dodao sam pod od kartona - inaće na mjestu poda zjapi rupa. Također sam dodao i plastičnu gredu na koju će doći žarulja (ili bijeli LED). Cijela maketa je farbana osim samih zidova depoa - originalna PIKO plastika je odlićne, pogođene bež-sivo-bijele boje žbuke i ne izgleda toliko plastićno i neuvjerljivo kao npr na Fallerovim modelima. Napravio sam i lagani weathering, finalni će biti napravljen (dorađen) prilikom stavljanja na maketu.
 

Attachments

  • DSCF6451.JPG
    DSCF6451.JPG
    128.1 KB · Pregleda: 38
  • DSCF6452.JPG
    DSCF6452.JPG
    113.3 KB · Pregleda: 38

shan

Član foruma
KAPO kaže:
baš je fora ovo skladište
:palac_gore:
je li komplicirano gradit

Nije, plastika je dosta kvalitetna, odljevci su ravni i uglavnom dosta dobro prilježu. Sklopiš ga za cca dva sata, ja jedino ne volim ono pipkavo ljepljenje folije na prozore. Farbanje i weathering je druga prića...
 

shan

Član foruma
Slijedi nastavak - postavnica "Burgstein", PIKO 61822.
Postavnica je iznutra šuplja, kao uostalom i većina modela. Ja sam se odlućio malo poigrati i improvizirati unutrašnjost. Napravio sam etažu i stepenice od kartona, stavio nešto osnovnog namještaja, stolac, klupu, stol/pult, panoe, poluge za skretnice i naravno peć na drva. Sve je sklepano od kartona, drva i plastićnih ostataka. Naravno, i rasvjeta je pripremljena...
 

Attachments

  • DSCF4490.JPG
    DSCF4490.JPG
    158.4 KB · Pregleda: 38
  • DSCF4491.JPG
    DSCF4491.JPG
    149 KB · Pregleda: 38
  • DSCF4494.JPG
    DSCF4494.JPG
    151.1 KB · Pregleda: 38

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh