Borna modeli od stoljeća prije do danas...

1borna

Veteran foruma
U pravu si Nik (kao uvijek :hmmm:), to se zove konstruktivna kritika! (prošlo je več dosta godina od tada i ne znam zašto
mi se Liliput motao po glavi - odnosno znam, kasnije sam kupio jedu Lili...koju još nisam slikao!)
Evo još jednog Roca - blizanca žutoga
DSCN5785_zps3e68f13d.jpg
DSCN5786_zps2e44183d.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Mislim da sam već napisao- u 55 godina se nakupilo i previše toga!
Prvih godina je išlo polako (točno se sjećam veselja svakom novom vagonu ili lokomotivi pa i tračnicama ili skretnici.
Kasnije dok sam počeo zarađivati i na veliko putovati je kupovina buknula, za vrijeme zimskoga sna je bila rijetka
a zadnjih 10-ak godina je počelo opet kupovanje na veliko.
Pred godinu-dvije sam ipak shvatio da ne mogu kupiti baš sve što mi se svidi a i da imam naprosto previše.
Raditi maketu sa skrivenom stanicom od 50 kolosjeka zaista nema smisla :crazy:
 

Davor

Veteran foruma
Da, većini koje znam ti sitni delovi stoje još u vrećicama baš iz razloga koji si naveo.

Jako je lep taj SŽ vagon.
 

1borna

Veteran foruma
Jeste, i vagoni su sve bolje i preciznije napravljeni no i sve skuplji pa je jedina prilika za nabavku ulov na E-bayu
sa niskom cijenom. Ako uzmeš npr jednu lijepu digi-E-lok za 250 E i napraviš kompoziciju od 10-ak teretnih
vagona oni mogu biti 2 puta skuplji!
Ili velika digi-parna sa zvukom dođe 500 E a 5 putničkih sa rasvjetom, dekoderom, putnicima itd dođu
najmanje još toliko. Zato ja koji puta kažem: dobra stara vremena kad je sve bilo jednostavno i dohvatljivo
razumnom cijenom!
Tada nije bilo E-baya no bilo je puno dućana sa ponudom rabljenih modela a našlo ih se i u nekim staretinarnama.
 

1borna

Veteran foruma
Jedna kutija sa Roco vagonima prerađenim u HŽ se uspješno skrivala duže vrijeme.....prije odlaska na more dok sam
pripremao materijal za morsku maketu sam nabasao na nju i poslikao tu HŽ kompoziciju.
DSCN9731_zpseubgfbxs.jpg
DSCN9732_zpsis0fyxhq.jpg
DSCN9733_zpsegowqem3.jpg

I jedan Fleischmannov blizanac nedavno prikazanom bratu
DSCN9734_zpsptcta5nh.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jedna kutija sa Roco vagonima prerađenim u HŽ se uspješno skrivala duže vrijeme.....prije odlaska na more dok sam
pripremao materijal za morsku maketu sam nabasao na nju i poslikao tu HŽ kompoziciju.
DSCN9731_zpseubgfbxs.jpg
DSCN9732_zpsis0fyxhq.jpg
DSCN9733_zpsegowqem3.jpg

I jedan Fleischmannov blizanac nedavno prikazanom bratu
DSCN9734_zpsptcta5nh.jpg
Ovo ja zovem skriveno blago hehe :_)
ima li još tog skrivanog materijala ?
 

adi

Član foruma
Opa borna.znas i ti iznenadit.fini vagoni.svidjaju mi se.koia je to neznana delija preradila?:palci_gore:
 

adi

Član foruma
Predpostavljo sam to.vidi se po obliku hz loga da je on.imam i ja nekih njegovi majstorija i zadovoljan sam.ljepi modeli
 

1borna

Veteran foruma
To je staro 10-ak godina (i više), tada kad je izašlo je bilo OH (ne može se uspoređivati sa današnjim natpisima)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh