Borna modeli od stoljeća prije do danas...

1borna

Veteran foruma
Ista je i Rivarossijeva

ali je od plastike i sa pogonom u tenderu

Jedini ali veliki problem je što u tenderu nema zubčanika i motora?

ZES je očito imao neke namjere sa njome no sada je kasno da ga pitam.....ako je ne uspijem motorizirati poslužit će kao
ukras u ložioni!

robogovi4

Poznati forumaš
hm, za rivarosi za merklin ti mogu reć, nemoj se mučit, imal sam jedan model, nije vozil nikak, odnosno je ali samo po ravnom. U svakom zavoju il skretnici je obavezno bila vani i da stvar bude katastrofičnija, problem je konstrukcijske prirode kojeg je praktički nemoguće rješit; hod kotača/osovina je premali i onda te loksice sa više osovina kad dođu u zavoj jednostavno im se ili prva il zadnja osovina "penje" na šinu jer drugačije ne prolazi zavoj :(
Ok, ne mora značit da su svi njihovi modeli tak us..........., moja je bila isto br 39 kao i ova tvoja .

1borna

Veteran foruma
Hvala na savjetu, poznato mi je da mnoge lokomotive raznih proizvođača za Maerklin nisu baš vozne
kao što jesu originalne. Iz toga razloga s takvi modeli često nađu na Ebayu po niskim cijenama!

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).