BOSPHORUS Europe Express

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta
A

Anonymous

Guest
Mislim da je svima jasno što znači BEE :D . Velike su se rasprave vodile o ovom vlaku .

Sve je to nebitno ako se gleda iz kuta modelarstva. Inače, nisu mi draga vozila sa naših prostora. To je moj stav. Dobro BEE i nije naše vozilo, najviše DB. No, mene je začarao taj vlak i čim sam ga vidio, morao sam ga imati. Dvije najdraže lokice i DB vagončići.
Prvi vagon imam, još je preostalo samo ostalih x vagona i lokica. :D Pa tako krenuh u nabavku i izradu.

Evo žrtve, Herkules:

dsc02254resize.jpg


Nisam zadovoljan, ali što je tu je. Radio sam s prozirnim dekalima i to je bio harakiri :masakr: . Naručio sam bijele dekale za dalje....bit će bolje. U nadi je spas, nada je ku**a i ona zadnja umire.

dsc02342resize.jpg


dsc02343resize.jpg


Za sada samo ER20-013 i DB IC (ako je upće taj i bio)

Za nadalje me muči drugi vagon koji je bio neki WLAB. Rado bih ga kupio, no ne znam koji je. Pregradit ću neki bezvezni vagon, no to je malo prrrd


dsc02345resize.jpg


SGNS teretni vagoni nisu problem Ima ih...

dsc02346resize.jpg


Nadam se da ću složiti prvih 6 vozila uz vašu pomoć...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: BEE

Super ideja!

Kako si farbao Herca, kistom ili airbrushom? Žrtva je Piko?

Planiraš i Helgu napraviti?
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

Pico Herco....

U zadnjih pola godine koristim kist s bojama na bazi vode. Nemaš brige. Jako brzo se suše. Ovu lokicu sam valjda za pola sata pobojao. Zračni kist i uljne boje sam napustio. Totalna piz*arija je to. Sve smrdi, moraš kemijati s razrijeđivačem, zračni kist s priborom se pere u razrijeđivaču. ne-ne A na kraju sam sebe pobojaš :D

Probao sam sa zračnim kistom koristiti boje na bazi vode i začepio sam ga jednom zauvijek. Običan kist je zakon. Opereš ga u vodi i to je to.
Evo:
tes4212.jpg


Da, Helga je sljedeća na redu...No to mi nije problem. Volio bih da se ljudi uključe u temu i da mi pomognu odgonetnuti koji bi model najbolje odgovarao drugom vagonu po redu koji se nalazio u vlaku. Ja sam kopao sve živo i nežio na netu i :cry:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: BEE

nightrain kaže:
Da, Helga je sljedeća na redu...No to mi nije problem. Volio bih da se ljudi uključe u temu i da mi pomognu odgonetnuti koji bi model najbolje odgovarao drugom vagonu po redu koji se nalazio u vlaku. Ja sam kopao sve živo i nežio na netu i :cry:


Mislim da te ovo interesira: ;)
http://www.railtop.ch/WLABm1731english.pdf

Model je još u pripremi, do kraja godine bi trebao biti na tržištu....

Pozdrav
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

:welcome

Prvi post i odmah akcija. to se traži....hvala :naklon:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: BEE

Zahvaljujem na dobrodošlici! :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: BEE

Rain, taj RailTop ti je punih 1:87, 303mm dužine, pa bi ti ovaj postojeći mogao izgledati smiješno kraj njega, ako je 1:100.

Sky, dobrodošao na mz.net! :palac_gore: Stručnjaka za putničke vagone nikad dosta! :plaza:
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

To sam odmah zamijetio čim sam otvorio katalog! Ne znam... Imaš ideju. Radije bih da mi je WLABmz 1:100, nego da moram kupovati novi IC 1:87. Skupi su.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: BEE

Nemam ideju... :S: Nisam baš poznavatelj modernih putničkih vagona.

Imam doma jedan MAV vagon restoran koji bi trebao dobar servis i prefarbavanje. Dao bi ti ga, ali je raspored prozora sasvim drukčiji od ovog za spavanje koji ti treba. Možda kao neki stand-in? >:read:
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

Prebojati vagon i nije problem, a servis :??: Servis mi je kao rulet. Poslije diranja kinematike kotrljanja kotača i zakretanja postolja uvijek dobijem dobar rezultat. :D :D Vozilo iskače iz kolosijeka.

Mislio sam kupiti jednog alexa, nije skup 13€

P57130-WT.jpg


E, sad? Čini mi se da WLABmz s jedne strane ima normalne prozore, a s druge samo šest. Znač, treba pregraditi otvore. :??: :??: :hmmm :uvrnut
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: BEE

Ne, mislio sam ti dati taj MAV (meni ne treba) pa da probaš nešto pregraditi od njega, ali mislim da bi to bio overkill. Previše razlika. >8-o:
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

Shvati sam da ga daješ, no isto tako sam shvatio i da je skroz u lošem stanju pa ne vidim tu uspjeha...svojeg naravno! Vidjet ćemo...

Evo jedna usporedba 1:87<->1:100

dsc02348resize.jpg


dsc02347resize.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: BEE

Jedna mala dobronamjerna primjedba, ako može:
S obzirom da si si dao truda i preradio loksu, ako misliš ostaviti ovaj bijeli IC vagon, gledajući objektivno,
trebao bi i njega preraditi, s obzirom da u BEEX sastavu nije bio klasičan IC B vagon, već poseban
salon vagon (mislim oznake WG), koji također nema isti broj i identičan raspored prozora na lijevoj i desnoj
strani...
No, sve zavisi koliko si sam spreman uložiti u sastav i prerade, te s kojim postotkom vjerodostojnosti
misliš sastaviti kompoziciju, a da na kraju budeš zadovoljan ;)

Pozdrav
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

Dobra primjedba. To se traži. A koji je to vagon. Bolje rečeno, koji su to vagoni. Probat ću ostvariti prva 4 vagona. To je dosta za moju maketu jer bi inače bio dosta dugačak vlak.

Znači odaokativno:

WG?
WLABmz?
Sgns bijeli
Sgns smeđi.

:??: Našao sam Sgns-ove samo u DB crvenoj boji od Fleischmanna. PA, zar ću sva vozila morati prebojati? Od prvog do zadnjeg!
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

:palac_gore:
:??:
Meni trebaju smeđi i bijeli ili koje je već boje bio :D

Znači bojanje kako god okreneš. Mislim, boja nije problem, nego dekali. Uopće ne znam što je pisalo na BEE-u.

Evo što sam ja našao:

MB Lippe

FLEISCHMANN:

53977_b.jpg


Kažu da se skida MWS, znači: 26.99€ / 1.19 = 22.68€

Znači tvoje je jeftinije :palac_gore:

Da...bitno...ovi nemaju Piko kopče. Treba i to promijeniti ako se da. Nemam pojma. Nemam Fleischmanna.

Sve mi se nekako čini tvoj odabir bolji! Koje su tu kopče u igri?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: BEE

Svi ti novi vagoni imaju NEM362 utor, tako da nema problema oko zamjene. Mislim da Adam čak ni ne dolaze s kopčama, ubaciš svoje koje ti najbolje pašu.

Ja mijenjam svoja vozila na Roco Kurzkupplungë, pa imam ove obične (standardne koje ti zoveš Piko) sa strane, bar 20 kom. Ako ti bude trebao koji, samo javi, dam ti 5-6.

Ja na tvom mjestu ne bi ništa prčkao s bojanjem, pa tko kaže da moraju biti baš iste boje? :D Drugi put na vlaku možda ne bi ni bilo bijelog. U Ri se često vide OBB smeđi, ali Rns tip, kad voze šine za izvoz. Ove Sgns-e ne vidimo često, iako je znao naići MAV plavi, kao i 2-os verzija (Lgss). Najbolje za tvoj duševni mir i novčanik je da probaš lokse napraviti što točnije, a vagoni da daju odreženi "šmek" kompoziciji - 100% točnost je nemoguća (Čitaj: skupo, dugotrajno,...)

My 2 lipe! :palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: BEE

Bilo bi odlično kada bi si mogao nabaviti SŽ Sgns modele od Klein Modellbahn-a,
jer koliko vidim, oni su bili u BEEX sastavu....

Naravno, bez ovog tereta:


I onda nemaš zezancija sa farbanjem ;)

A mislim da je u biti cijeli 'šmek' BEEX-u davao zapravo ovaj dio kompozicije:



BTW, mislim da bi za kompletan dojam kompozicije trebao preraditi i jednu HŽ ASEA-u :D
Šalim se! ;)

Pozdrav
 
A

Anonymous

Guest
Re: BEE

Ne volim HŽ pa stoga ni takve modele. Samo ruku na srce, nije HŽ kriv. :zvizdi:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: BEE

Thommo kaže:
Firma Adam ti radi smeđe Sgns vagone, ali od OBB-a:

blog-flachwaggone-03.jpg

Sorry na OT, ali pošto su se u temi spomenuli ovi Adam Modellbau Sgns vagoni, živo me interesira jedna stvar:

Da li možda netko zna mogu li se na ove vagone natovariti kontejneri ostalih proizvođača (Walthers, Athearn...), koji
na sebi nemaju utore za pričvršćenje na vagon, već ispupčenja kao i sami Adam vagoni, tj. isporučuje li
Adam uz svoje modele nekakve dodatne 'adaptere' kojima bi se omogučio utovar svih vrsta kontejnera?

Naime, od kupnje ovih modela sam odustao upravo zbog te dileme....

Hvala na odgovoru i još jednom isprika za OT :D

Pozdrav
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh