Coppaz - Moji modeli

Coppaz

Član foruma
Evo nešto novo kod mene, jedan Trix 22810 DCC / Pennsylvania Railroad class GG1. Mozda nije ’my cup of tea’ ali ja sam uvijek voleo ovoj lokomotivu.

DSCN6536.JPG

Ovaj Trix-model je bilo na tržište već 2005 ali bilo veoma skup, obično preko 500 €. Imamo samo par tri hobi-prodavnice u Stockholm. Pre nekoliko dana sam navratio kod jedan što obično samo prodaje Märklin. Ispalo je da on ponekad prodaje i Roco, Trix i dalje pa sam našao ovaj model na popust… 285 €. I to je skupo ali ipak pola cena… pa nisam razmišljao uopšte… valjda sam lud. :hmmm:

Bez obzir od toga… ovaj model je prelep, ima puno funkcije i snage. Isto je dosta težak, meri oko 0,95 kila. Ovaj model je ogroman, slikao sam jedan Roco SJ klasa Da pored ih…

DSCN6542.JPG
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Coppaz, prekrasna "Đi Đi Van", i to baš u klasičnom DGLE "five stripe" bojanju... Moja davna želja, ali cijena je uvijek :glup
 

nik

Veteran foruma
TRIX GG1... moguće upotrijebiti i kao hladno oružje. :D Odličan model sa perfektnom mehanikom jedino što obično ima odvratnu žutu LED rasvjetu ali to se relativno lako zamijeni. Povremeno se nađe po povoljnoj cijeni. Ovaj model sa slika je sa zvukom ili bez?
 

Coppaz

Član foruma
Hvala svima! :pozdrav:

Ovaj model što sam sad kupio je sa zvukom i još neki funkcije. Izgleda kao da su Trix napustili oni odvratni žuti LED i umesto njega stavili neku vrstu toplijeg belog LED-a. Osim boje ovaj model je isti kai jedan na YouTube.




U vezi razlike u odnosu od Mehana ne znam ali smatram da je Trix-ov (i BLI) GG1 dosta bolji. Prvo da su dosta noviji i drugo da Mehanov GG1 nije imalo toliko puno detalja kao ovaj novi model. Isto, Trix je na primer skroz napravljen od metala.
Sad moram da štedim… valjda ću morati da jedem pasulj do nove godine… :eek: :crazy: Hvala bogu da obožavam pasulj!
 

hyperion

Veteran foruma
U vezi razlike u odnosu od Mehana ne znam ali smatram da je Trix-ov (i BLI) GG1 dosta bolji. Prvo da su dosta noviji i drugo da Mehanov GG1 nije imalo toliko puno detalja kao ovaj novi model. Isto, Trix je na primer skroz napravljen od metala.
Moja GG1 je iz linije Mehano Prestige in veoma sam zadovoljan njome. Odnosno nadam se, da če i dalje biti deo moje kolekcije. Naime trenutačno je kod Bogdana jer sam njome, pa još preostalim američkim voznim parkom plačao kućice za europsku maketu. Kako su stvari krenule, bi sledeći mesec trebala biti nazad kod mene.
A verovatno nije moje pitanje ni bilo na mestu. Svatko si u tom hobiju priušti toliko, koliko dopušta novčanik i kod toga je najvažnije, da si sam zadovoljan modelima.
 

Coppaz

Član foruma
Oprostite ako sam uvredio nekog. Nisam to namerno uradio ali kao što sam ranije pomenuo, ovo nije moj maternji jezik ih zato pravim dosta greške kad pišem ih ponekad isto razumem pogrešno.

Moja poređenje između Mehano/IMH-modela i onih iz Trix i BLI je samo posmatranje na činjenici da se stvari promene tokom vremena. Najvažniji faktor je naravno da svakog je zadovoljan na svoj način sa te modele što imamo u ruci. ;)
 

nik

Veteran foruma
Oprostite ako sam uvredio nekog. Nisam to namerno uradio ali kao što sam ranije pomenuo, ovo nije moj maternji jezik ih zato pravim dosta greške kad pišem ih ponekad isto razumem pogrešno.

Moja poređenje između Mehano/IMH-modela i onih iz Trix i BLI je samo posmatranje na činjenici da se stvari promene tokom vremena. Najvažniji faktor je naravno da svakog je zadovoljan na svoj način sa te modele što imamo u ruci. ;)
Nisi ništa pogrešno razumio niti napisao.
 

hyperion

Veteran foruma
@nik , ja sam pitao za razlike između Mehano i Trix modela. Smajlič odmah iza mog pitanja nije nikakav komentar. I to nije prvi put, da nisi ništa konkretno napisao i argumentirao.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh