D290/291 Akropolis

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Sad me tjeraš, da i ja nešto poslikam...... :hmmm ;)
 

gradina73

Član foruma
Evo i odgovarajuce table za ovaj voz, koja je tko zna koji put na njemackom Bm-u presla tolike kilometre od Minhena do Atine i nazad:

zls_akropolis1.jpg

zls_akropolis2.jpg


Pozdrav!!!
 

Mon

 
Osoblje foruma
damir661 kaže:
Hvala Mon za ovo :palac_gore: , sad ga treba "samo" nabaviti s:xx:

Nema na cemu Damire kamo srece da nadjemo sto vise korisnih informacija.

Nabavljanje je malo teze; u zadnje vreme je na eBay bilo par OSE modela cije su cene otisle u nebo.
A po net-prodavnicama ih nisam nasao (mislim na kusete) tako da ce pronalazenje istih izgleda biti "mission impossible".
:S:
 

wiggum

Veteran foruma
Gradina73, pravo osvježenje su sve ove kompozicije, slike, a sad i tabla! Samo naprijed tako! :ples
 

gradina73

Član foruma
Da ne zaboravimo Akropolis-Ekspres u Münchenu iz 1984. godine:

D 290 Akropolis-Express / dolazak u München
D290Akropolis-Exp_AnMnchen.jpg


D 291 Akropolis-Express / polazak iz Münchena
D291Akropolis-Exp_AbMnchen.jpg
 

nik

Veteran foruma
Prema sastavu (puno DB vagona) i vremenu dolaska (oko podneva) ovo bi trebao biti D290 Akropolis nešto prije ulaska u Zagreb Gl.kol iz smjera Beograda.
novabranimirova.JPG
Foto: zbirka D.Staničić.
 

damir661

Veteran foruma
Čak dva restorana na voz zanimljivo.
Jedino me malo buni više zelenih vagona na kraju i DB vagon na kraju voza, ali liči na letnji Akrprpolis.

Sastav
JŽ 441

1. JŽ WR - "KSR"
2. JŽ WR - "KSR"
3. DB Bm
4. DB Bm
5. DB Bm
6. DB Dms
7. DB ABm
8. DB Bcm
9. JŽ Bcm
10. JŽ B
11. JŽ B
12. JŽAB
13. DB/OSE ???

Ne znam koliko je tačno ovo što sam napisao, posebno od 9. vagona, moguće da su tu i neki OSE vagoni, jer bi leti trebali da budu B i Bcm Solun-Minhen
 

nik

Veteran foruma
Temporarily a German TEE type 1st class reclining chair or compartment coach and a French car Paris - Salzburg - Belgrade were added. (Information by Rudolf Klebensberger and retired CEH general manager Vasilis Leondopoulos).
http://trains-worldexpresses.com/200/208.htm
Ima li igdje nešto više informacija o ovome?
 

nik

Veteran foruma
Ten powerful DEL4000 Diesels were built in 1982 by Electroputere in Romania, fitted with a "Resita" built 16 "R" 251 ALCO engine of 4000hp. Their use was mainly on the 500km Athina - Thessaloniki main line though they did make occasional outings to Kozani, Idomeni and Strimon. The class was plagued with Electronic problems. All ten on the Locomotives are now out of use, and are still found in Athina.

A-559 is seen at Lianokladi on a southbound express (probably the "Akropolis") at Lianokladi in the early 1980's. A-559 was taken out of use quite early in its life to act as a source of spare parts.

osea559.jpg

http://www.locopage.net/ose-craiova.htm
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
damir661 kaže:
Čak dva restorana na voz zanimljivo.

I zanimljivo i razumljivo. Ukoliko sam dobro pobrojao, ima 11 vagona (+ 2 restorana), a to je puuuuno ljudi i duuuugačak put.
 

Olympus

Član foruma
Akropolis express in Athens
OSE (Greek Railways) Class 410 (former DB Class 210) diesel hydraulic loco leaves Athens Larissa station with the daily international
service to Munich via Thessaloniki and Belgrade - note the JZ (Yugoslav Railways) coach behind the loco
http://railwayherald.com/imagingcentre/view/187975/PL
187975.jpg

(copyright Ray Walkington)

and model


regards Andy
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh