DB loksa 218 i Inter city DB vagoni ili Taurus OBB

Lost Train

Član foruma
Molim pomoc .Zanima me dali mogu sloziti kompoziciju od DB 218 dizel lokse i Intercity DB vagona.Dali u pravom svijetu zeljeznica moze ta loksa voziti s tim vagonima ili je mozda bolje da sa tim vagonima stavim Taurus OBB.evo i slika.Svaki savijet je dobro dosao.
 

Attachments

  • 29032012461.jpg
    29032012461.jpg
    37 KB · Pregleda: 321
  • 25032012412.jpg
    25032012412.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 320
  • 27032012457.jpg
    27032012457.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 320

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Nisam baš neki majstor poznavanja sastava vlakova, no nekako mi je nategnuto da OBB loksa navlači po Njemačkoj DB InterCity (push-pull) vlakove...
 

nik

Veteran foruma
Svijet pravih željeznica može biti neočekivano šarolik. Jedan od primjera je ova slika iz teme u 'Sastavima vlakova' odnosno sa Drehscheibe Online foruma.

DB 103 sa vagonima ŽTP Zagreb kasnih 80-ih.
m003g.jpg

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=53&t=2775" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=53&t=2775</a>
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... sg-4780557

Znači jedino je pravilo da nema pravila odnosno treba na netu (ili bilo gdje drugdje) provjeriti je li neka kombinacija lokomotive i vagona nekad negdje vozila ili ne.
 

Lost Train

Član foruma
Hvala Nik na odgovoru.Za sad onda ostaje ovakvo stanje 218 db +IC vagoni.Na internetu sam nasao link iznad s takvim modelima vagona i loksom ali u pravom svijetu takvog video zapisa nema.
 

Vedi

Član foruma
Lost Train kaže:
Nebi znao ime tih IC vagona. ne-ne

Nisu to IC vagoni, već IR (InterRegio) vagoni.

A ÖBB Taurus sa DB IC vagonima u Njemačkoj? Zakaj ne...

alpenland-33.jpg
 

Vedi

Član foruma
ÖBB Taurus bolje nemoj spajati sa ovim IR vagonima koje imaš, jer kada se pojavio Taurus, IR vagoni su vozili još svega godinu-dvije, tako da ti ovaj DB 218 više odgovara...

A i IR vlakovi su vozili većinom u Njemačkoj, samo jedna linija je išla do Slazburga, tako da je eventualno tu liniju mogao vući ÖBB Taurus, i to samo dvije godine najviše.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Lost Train kaže:
Zanima me dali mogu sloziti kompoziciju od DB 218 dizel lokse i Intercity DB vagona.Dali u pravom svijetu zeljeznica moze ta loksa voziti s tim vagonima....

InterRegio vlak 2066 'Dresden - Oberstdorf' sa BR 218 loksom, Januar 2000. godine:
 

Attachments

  • IR 2066 Dresden - Oberstdorf.jpg
    IR 2066 Dresden - Oberstdorf.jpg
    119.6 KB · Pregleda: 209

Lost Train

Član foruma
Pozdrav potrebna mi je jos jedna informacija...Ustanovio sam uz vasu pomoc da 218 DB moze vuci interregio vagone sad me samo zanima dal uz tu kompoziciju ide i onaj zavrsni vagon upravljacki ili mora biti bas elektricna loksa ..Moze i kakva slika te kompozicije..(EVO I SLIKE TOG ZAVRSNOG VAGONA)
 

Attachments

  • untitled.png
    untitled.png
    33.7 KB · Pregleda: 99

SPL Guru

Član foruma
BR 218 se koristi u push pull tehnici za ovu kompoziciju


Pa vjrovato ide i u tvojoj kombinaciji sa štojer vagenom.

Evo ti još jedna kombinacija BR 120 iza i BR101 sa BR 218 u tandemu na bezkontaktnoj pruzi.


Na garniturama koje su imale više od 8 putničkih vagona imaš i dvije BR218 u tandemu.
 

Lost Train

Član foruma
Hvala kolega.. :palac_gore: :palac_gore: na informacijama.. Slicne linkove sam vidio i jucer dao si truda al nisam nigdje nasao da 218 vozi bas Interregio vagone u plavom bojanju. :hmmm
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh