DeAgostini "Legendarni automobili"

Thommo

 
Osoblje foruma
Stiglo danas na kioske! Mislim da bi moglo zanimati našu "podružnicu" u SWE... :pivo:

IMG_1652_zpsf8cb8733.jpg

IMG_1659_zpsc2b4661a.jpg

IMG_1660_zps88a4462a.jpg

IMG_1661_zpsa7b7c9f4.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Kupio!!!!:dada: Jedva čekam Renault 12 moj prvi autić koji me služio vjerno-najvjernije...:pilot:
 

speed2

Član foruma
Još da bude koji kamion ili autobus uff :D Šalu na stranu (iako bi volio da bude istina), kupio i ja danas Legendarne Automobile. Zastava fenomenalna, detalji su na broju, ne manjka ih. Inače gledam malo impressum, pa vidim da je potpisan Dino Milić- Jakovlić. Iako mi dođe kao kolega, doduše on u auto svijetu, a ja kamionskom, nisam ga imao priliku upoznati, ali znam da je prije desetak godina u časopisu Kamion i Bus napisao članak o modelima kamiona i autobusa u mjerilu 1: 87. Dosta je aktivan oko modela automobila, te koliko znam odličan je poznavaoc istih ali i pravih. U svakom slučaju pohvale za DeAgostini! :svidamise:

btw: gledam u Thomme su sivi retrevizori na stojadinu, a u mene su crni...
 

Damir

 
Osoblje foruma
Djelim tvoje mišljenje speed što se tiče kamiona i buseva.
Bilo bi ljepo vidjeti (kupiti) stare TAM-ove,Fap-ove i sve ono što je vozilo kada sam bio klinac.:zvizdi:
 

speed2

Član foruma
Samo nešto nisam shvatio: spominje se da će biti 60 brojeva, što znači i 60 automobila. Ali hoće li to biti 60 automobila s ovih prostora ili će to biti još neke kolekcije, pa je s naših prostora samo npr. 10 automobila...? Ima tko info?
 

Damir

 
Osoblje foruma
Koliko sam ja uspio skužiti da bi tu trebalo biti Tatri,Volgi,UAZ i kojezna čega što si na cijelom prostoru
Juge mogao naći u 3-4 primjerka. Ova slijedeća Volga koja ide iza Stoleta hmm ja ju u životu nisam vidio po cestama u Rijeci,a zna se da je Rijeka obilovala razno raznim stranim autima. Što se tiče mene ja Volgu ne bi niti želio kupiti već Fiata 600 D iza nje pa Golf I pa sve one koji su viđani kod nas. No,sin bi želio kolekciju pa neka bude kako mali kaže.;)
 

speed2

Član foruma
Da, Volga je sad drugi broj, a treći je Fićo. Ja sam uzeo sad stojadina, Volga mi nije interesantna (iako mi je interesantno što se dobije u drugom broju uz nju i poklon registrator, za uvezati sve brojeve časopisa).. U svakom slučaju ako doguraju do broja 60 vjerujem da bi moglo biti zanimljivih modela automobila. Već se nadzire Golf jedinica i Fićo. Iako gledam na njihovoj stranici na facebooku ljudi pitaju zna li se koji će biti sve modeli automobila, no urednici DeAgostinija kažu da još ne znaju... Osim za ove koje mi znamo.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
59*50+1*25= 2975kn... :citaj::fp: :zvizdi:

To ti je slično onome: Kutija cigareta 22kn, 22 x 30 = 660kn mjesečno, x12 mjeseci = 7920 kn...:fp: :hladno:

A ovi autići, ako idu svaka 2 tjedna, znači 26 komada godišnje - to je samo 1300 kn na godinu... :vrag5: :hahahaha:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
U ITA ima još nama zanimljivih stvari, nisam uspio vidjeti koje je mjerilo...

http://www.deagostinipassion.com/ec...odotti/categorie/collezionismo/bus-collection

Prima UscitaBus Double Decker: Leyland RTV75 1951 (Double Decker)
Certificato Leyland RTV75 1951 B 20
Libretto illustrativo Leyland RTV75 1951

Seconda UscitaBus: Henschel HS 100 N
Certificato Henschel HS 100 N
Libretto illustrativo Henschel HS 100 N
Raccoglitore per libretti
Busta portacertificati

Terza UscitaBus: FIAT 306/3 interurbano
Certificato FIAT 306/3 interurbano
Libretto illustrativo FIAT 306/3 interurbano

Quarta UscitaBus: Kässbohrer Setra S8
Certificato Kässbohrer Setra S8
Libretto illustrativo Kässbohrer Setra S8
 

Mon

 
Osoblje foruma
Cestitam!
Iako nije u interesantnom (meni bar) mjerilu, model je itekako interesantan posebno onima koji su ga imali u "1:1" u koje spadam i ja!:ples2:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Cestitam!
Iako nije u interesantnom (meni bar) mjerilu, model je itekako interesantan posebno onima koji su ga imali u "1:1" u koje spadam i ja!:ples2:

Ja ga nisam imao,ali nisam osim mene znao nikoga tko ga nije imao...:hahahaha:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh