Depoi / lokshupe / garaze - samogradnja i gotovi modeli

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Davor L. kaže:
Covece, ovo je fantasticno... :ljubav Koje materijale si koristio u izradi?
STIRODUR,sve je od njega napravljeno i mnogo je lak za obradu tako da sam odlucio praviti sve od njega za sad! vrata su od lesonita pa su ukrasena kartonom,resetke na prozorima su od neke mreze i malo sam isekao neke delove da bi izgledale krupne sipke! iza je staklo(plastika)od neke ambalaze jednog modela kamiona i naravno super lepak!
posle igru igraju boje na vodenoj bazi tacnije boje za beton i eto supice rucne izrade..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
jos nesto.. sarke na vratima su od stapica za ciscenje uha i konacno su ti stapici dobili svoju alternativnu primenu a moze se shvatiti i kao reciklaza hehehehehe!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mon kaže:
Odlicno uradjeno, nadamo se da ce biti jos objekata!
bice bice,u planu je zeleznicka stanica duzine oko 45cm pa trenutno trazim ideju po netu za nju..
 

Mon

 
Osoblje foruma
Mali O.T.
Ako mene pitas Obrenovacka zeleznicka stanica ti je odlican uzor.

A i izgled koloseka je jednom davno bio vise no interesantan (uskotracni):
 

Attachments

  • obrenovac-4.jpg
    obrenovac-4.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 109
  • obrenovac-1.jpg
    obrenovac-1.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 115

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mon kaže:
Mali O.T.
Ako mene pitas Obrenovacka zeleznicka stanica ti je odlican uzor.

A i izgled koloseka je jednom davno bio vise no interesantan (uskotracni):
e odusevio si me ovim fotkama! na zalost ta stanica vise ne postoji sad je tu autobuska stanica na ovoj slici! nekad je tuda prolazio popularni CIRA voz ali ja se tad nisam ni rodio tako da to nisam video!
 

sale-sd

Član foruma
Brojčile - majstore !!! :palci_gore:
Odlično ovo tebi izgleda!
Ja lično više volim da radim u gipsu, ali ti si ušao 'u dušu' ovom stiroduru i praviš zaista precizno sve;
Reci mi, molim te, od čega si pravio krov; predpostavljam da je glinamol na papiru, ali nisam siguran...
Još jednom :naklon:
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
evo da se i ja pridružim čestitkama, stvarno lijepo urađen model šupe brojcile, jako mi se sviđa.
Nisam ni znao da se tako nešto može napraviti u stiroduru, hvala što mi otvaraš vidike :ples2:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
sale-sd kaže:
Brojčile - majstore !!! :palci_gore:
Odlično ovo tebi izgleda!
Ja lično više volim da radim u gipsu, ali ti si ušao 'u dušu' ovom stiroduru i praviš zaista precizno sve;
Reci mi, molim te, od čega si pravio krov; predpostavljam da je glinamol na papiru, ali nisam siguran...
Još jednom :naklon:
krov je isto od stirodura! na jedan drceni stapic sam zalepio smirglu pa sam smirglao horizontalno pod uglom i onda rezbario vertikalno svaki crep i eto ga krov!
hvala za lepe reci a morao sam mu uci u dusu bas sam se zainatio!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
nickname25 kaže:
evo da se i ja pridružim čestitkama, stvarno lijepo urađen model šupe brojcile, jako mi se sviđa.
Nisam ni znao da se tako nešto može napraviti u stiroduru, hvala što mi otvaraš vidike :ples2:
hvala hvala i moram ti reci da pokusas napraviti nesto od stirodura stvarno je moguce svasta napraviti od njega,probaj!!!
 

mesecar

Član foruma
brojcile kaže:
krov je isto od stirodura! na jedan drceni stapic sam zalepio smirglu pa sam smirglao horizontalno pod uglom i onda rezbario vertikalno svaki crep i eto ga krov!
hvala za lepe reci a morao sam mu uci u dusu bas sam se zainatio!

Svaka cast majstore, odusevljen sam tvojim radom.
Imam jedno pitanje, da li si sekao stirodur za krov jer ja nisam nigde nasao tanjeg od 2cm?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
mesecar kaže:
brojcile kaže:
krov je isto od stirodura! na jedan drceni stapic sam zalepio smirglu pa sam smirglao horizontalno pod uglom i onda rezbario vertikalno svaki crep i eto ga krov!
hvala za lepe reci a morao sam mu uci u dusu bas sam se zainatio!

Svaka cast majstore, odusevljen sam tvojim radom.
Imam jedno pitanje, da li si sekao stirodur za krov jer ja nisam nigde nasao tanjeg od 2cm?
da sve sam sekao po potrebi,malo je tesko seci vece povrsine ali polako sa svih strana i iseces ga! nije ceo krov isecen na tanko nego samo tamo gde je nalezao na zidove znaci ceo je debeo 2cm sem ono sto viri van zidova!
znaci cela supa je od stirodura sem vrata koja su od lesonita!
hvala hvala..
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
dragi brojcile, obećavam da ću probati, stvarno si me zainteresirao s ovim stirodurom, napravio sam si već neke skice lokšupe, sada to treba samo realizirati.
još jednom svaka čast :naklon:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
nickname25 kaže:
dragi brojcile, obećavam da ću probati, stvarno si me zainteresirao s ovim stirodurom, napravio sam si već neke skice lokšupe, sada to treba samo realizirati.
još jednom svaka čast :naklon:
probaj druze videces da je lako i naravno obrati paznju na bojanje ipak to je najbitnije kako ga obojis..
 

zinzi

Član foruma
brojcile kaže:
mesecar kaže:
Svaka cast majstore, odusevljen sam tvojim radom.
Imam jedno pitanje, da li si sekao stirodur za krov jer ja nisam nigde nasao tanjeg od 2cm?
da sve sam sekao po potrebi,malo je tesko seci vece povrsine ali polako sa svih strana i iseces ga! nije ceo krov isecen na tanko nego samo tamo gde je nalezao na zidove znaci ceo je debeo 2cm sem ono sto viri van zidova!
znaci cela supa je od stirodura sem vrata koja su od lesonita!
hvala hvala..

Možda bi se stirodur mogao rezati kao stiropor rezačem stiropora sa žarnom niti (njime se može i precizno savijati pleksiglas), a to nije teško napraviti u samogradnji.
 

Mon

 
Osoblje foruma
INFO:
Zbog znacaja ali i zbog lakog OT ;) postovi o rezaču stiropora su prebaceni u novu temu
"Rezač stiropora sa žarnom niti" koju mozete da pratite na sledeci link:

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=23&t=2742" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=23&t=2742</a>
 

Davor

Veteran foruma
Treba mi savet i pomoć. Na forumu sam čitao da od koristi kao zaštita kartona može poslužiti lak za kosu. E sad, mene zanima da li mogu prvo poprskati objekat tim lakom pa mu udarati fasadu (radim sa temperom koju gotovo ne razredjujem) pa zatim još jednom lak ili da prvo obojim??? :hmmm
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja nemam iskustva sa temperama ali Zdaki radi sa tim bojama pa se obrati njemu,on ce ti sigurno pomoci!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh