Dimnjak za Bayerische DB 18

crhav

Aktivan član
Govorimo o modelu Njemacke S-3/6 ili Bayerische BR18, proizvedene od Rivarossi-a. Model je izradajen godine 1967-78, i sav je iz metala. Kupio sam ga u kutiji za montazu, iako su neki dijelovi bili vec premontirani. U kutiji su se nalazili svi dijelovi da se model moze sastaviti i da vozi.
Evo kutije



Nekim slucajem promjenjen je dimnjak, original je zamjenjen nekim drugim!



To je trajalo neko vrijeme dok jednog dana nisam izvukao kutiju i vidio model sa tim cudnim dimnjakom. U medjuvremenu nasao sam neke slike a i na samoj kutiji vidio sam kakav dimnjak mora biti.
To je bio "input" da lokomotiva dobije natrag svoj original dimnjak.



Pocelo se od dimenzija, diam. je bio oko 6mm, a visina negdje oko 8mm! Sreca u izradi sto nije bio konican nego cilindrican!
Nasao sam mesinganu cijev sa tim dia. i poceo izradu.



Prvo sam izradio gornji dio dimnjaka sa kapom



Poslje je sljedila izrada prirubnice

Velimir
 

crhav

Aktivan član
Evo nastavka..........



Posto dimnjak ide na kotao trebalo je prilagoditi dimnjak i prirubnicu....



Obradjivanje dimnjaka nastavilo se sa grubim zahvatima rucno a poslje se fino obradilo na busilici...



Evo skoro gotovog dimnjaka...



Pripasivanje na model...........



Poslje dolazi zavrsna slika sa gotovim dimnjakom...

Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh