Dumus - HO modeli

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Eh , krajnje je vreme da se i ja oglasim sa mojom kolekcijom.
Ne znam odakle da krenem . Pošto se kod mene pojavljuju modeli u tri navrata za ovih 50 g. (i kusur) života.
Mislim da je najbolje da krenem hronološki :
1966 - 1970 (PIKO era - i moj moto PLAVO - ŽUTI je zakon) :
Ćaletov poklon sa službenog puta iza Metalne zavese (DDR - Lajpcig).
Možete misliti šta je bilo za klinca koji se probudio za NG 1967 i ispod jelke ugledao sledeće kako kruži oko nje:
Gutzold BR 64
Gutzold Br 64.jpg2.jpg
PIKO DB REBRASTI KROV.jpg
PIKO POLUOKRUGLI STOCNI ME 129-01.jpg
PIKO FRIGO 5-6448-015.jpg
PIKO TOVARNI -6605-010 ZELENI.jpg

Pošto može samo po 5 slika da se kači na forum , a ima toga još iz tog doba... A u nastavaku sledi : 70 - 77 Mehano era i najsvežija 2010 - 20.. JŽ era , naravno ako vas interesuje.
 
Last edited by a moderator:

1borna

Veteran foruma
Najstarije mi je najdraže!
Trebalo je to sačuvati u toliko vremena, današnje novo se uvijek može kupiti no uspomene ne mogu.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Najstarije mi je najdraže!
Trebalo je to sačuvati u toliko vremena, današnje novo se uvijek može kupiti no uspomene ne mogu.
Borna :naklon::naklon::naklon:.
Pa da nastavim sa STARCIMA (više ću se bazirati na vučnu silu nego na teretnu) teretne stvarno ima punooo pa ću izdvojiti samo interesantne modele.
PIKO E69
Br 69 PIKO.jpg2.jpg
PIKO BR 80
PIKO Start.jpg2.jpg
PIKO BR 86
PIKO Br 86.jpg2.jpg
JZ 140 PIKO BR 55
JZ 140 PIKO Br 55.jpg2.jpg
I poslastica za kraj ovog dela : PIKO RAKETA.jpg PIKO plato - nosač rakete. Prošle godine je na jednoj aukciji na e-bay.de dogurala do 200 evra, Intersuje me da li neko slučajno zna zašto je ovaj vagon ovoliko na ceni????
 

1borna

Veteran foruma
Jelii to Pikov vagon?
Moguće je da ih je relativno malo proizvedeno a još manje da se sačuvalo pa je postao raritet bez obzira na skromno porijeklo!
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Je ,
slikaću i kutiju , tek je ona pravi raritet .
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh