Fleischmann šinobus

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
djzlaja kaže:
Odlično mijesto da ubacim pitanje...

ja ne znam ogovor na to pitanje, nadam se da ti netko bude napisao, elektronika mi nije jača strana :D

:arrow: piccolo:
....a mali tokarski stroj pa to istokariti ?????


Koliko sam shvatio te četkice mogu uzeti i od mehana, negdje sam to pročitao, a to crnilo na kolekoru je tu izgleda do kraja života motorića :hmmm
 

nik

Veteran foruma
nickname25 kaže:
nik kaže:
A zašto je kontaktni lim preko a ne iza kotača?

Stvarno ne bih znao, tako je bilo, ne znam je li to tako treba biti, da ga stavim iza?

Da, "polukuglasti" završeci ova dva limena kraka trebaju dodirivati vijenac kotača sa unutarnje strane; ovako nemaš dobar kontakt sa kotača/pruge a može doći i do kratkog spoja ako je šasija metalna.
 
A

Anonymous

Guest
NClight kaže:
Nakon ovog savijeta možeš samo uništiti motor.
Dajte razmislite prije ovakvih ideja :hmmm:

Dragi NClight, osobno istokario masu kolektora tj. tokarskim strojem skinuo to crnilo (ugalj cetkica koji se urezao u bakar) istini za volju ne bas na motoricima za male lokse. Principijelno isto kao kolektor neke manje bormasine.
 
A

Anonymous

Guest
nickname25 kaže:
mislio je vjerojatno na nešto drugo, a ne na kolektor ;) hehe

...na kolektor sam mislio nickname25, na kolektor
 

NClight

Hybernated
piccolo kaže:
Dragi NClight, osobno istokario masu kolektora tj. tokarskim strojem skinuo to crnilo (ugalj cetkica koji se urezao u bakar) istini za volju ne bas na motoricima za male lokse. Principijelno isto kao kolektor neke manje bormasine.

Ajd, istokari onda za kolegu... principijelno :|:
 

1borna

Veteran foruma
Probaj sa jako finim turpijama ili vodobrusnim papirom (dobro namočenim u rijetko ulje) gradacije 200 do 400!
 

1borna

Veteran foruma
Kondenzator kod takve vrste E.motora može samo dobro doći- može se reći da "upija iskrenje " koje se javlja na kolektoru (kod starijih automobila sa "platinama" kondenzator je bio obavezan, baš radi iskrenja). Osim toga, ako se stave premekane četkice one lako ostavljaju tragove.
 
A

Anonymous

Guest
NClight kaže:
piccolo kaže:
Dragi NClight, osobno istokario masu kolektora tj. tokarskim strojem skinuo to crnilo (ugalj cetkica koji se urezao u bakar) istini za volju ne bas na motoricima za male lokse. Principijelno isto kao kolektor neke manje bormasine.

Ajd, istokari onda za kolegu... principijelno :|:

da imam mali tokarski strojic vec bi mu rekel "salji taj rotor"
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
uz pomoć kolega s foruma uspio sam sve osposobiti i sada radi kao urica.
uzeo sam vodobrusni papir gradacije 400 i riješio problem ;)

posebna zahvala kolegi koji više ne piše, a čita forum ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh