gdje ima za kupiti Mehano start setova !?

Darude

Član foruma
kao što je naprimjer

BURLINGTON NORTHERN T741

ili

FRET EXPRESS T718

u obzir dolazi podrucje Zagreba, Varazdina i dalje prema Slavoniji... Smile

i kolka je cijena ova dva paketa


kad se samo sjetim da sam kao mali imao Mehano Burlington paket sam je bila žuta kutija, i onda sam je prije par godina dao bratiću da se igra, a da nisam ni znao za ovaj forum... koji mi je pobudio opet želju za igranjem Smile

morat ćemo navratiti do bratića malo Smile

BTW: jel ima netko nekakvu sliku tog Mehano paketa sa žutom kutijom, bila je Conrail plava loksa unutra, zeleni vagon, jedan crveni, jednan naftni vagon i na kraju crvena loksa neka... ?
 

Darude

Član foruma
a lol

ev uspio sam nači taj svoj set koji sam imao

6y5gvoz.jpg


6ut530w.jpg


sam što je moja plava lokomotiva i nju sam si ostavio :)

i još jedan lik to prodaje na ebayu za nevjerovatnih 10 dolara sam što pošiljka prema HR dodje dodatnih 37 dolara
 

NClight

Hybernated
Dobrodošao na forum!
Odgovor je već postan na drugom forumu... pa da ga ponovimo?
Možda da skokneš ovih dana na Božićni sajam u Zagrebu na Velesajmu???

Inače, u ovo blagdansko vrijeme pokušaj po većim super-marketima i po većim shopping centrima... negdje ćeš na nešto naletiti od Mehana... a dali će biti baš taj specifični, e to je pitanje.

Možda netko od kolega ima nešto na prodaju... prati oglase :citaj: a i možda netko zna trgovinu konkretnu u kojoj se mogu nabaviti... prati forum... prije ili kasnije će se neći nešto ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
i na kraju crvena loksa neka... ?
Nije to loksa, to je "caboose", vagon za prateće osoblje vlaka.

prr_bobber01.jpg


Do cca. kraja 70-ih / početka 80-ih caboose-i su bili na štoku velike većine svih američkih vlakova.
 

andrej

Aktivan član
Pozdrav, novo pridruženom kolegi, te puno uspjeha i zadovoljstva u ovom divnom hobby-u. ;)

Kao što je moj prethodnik spomenuo, prati malo oglase, budi prisutan ovdje i informacija će kad tad "iskočiti". :cool:
Svatko od nas (kriomice :zvizdi: ) tu i tamo zalazi u trgovine igračaka, (netko čak i sa opravdanim razlogom), pa čim se nešto pojavi.... :citaj:

:plaza:
 

john

Član foruma
U ove blagdanske dane Turbo limać se napuni Mehano start setovima.Prošle godine je bio jedan sličan tome,cca 350 kn mu je bila cijena.
 

Darude

Član foruma
ima jedan Turbo limać u Varaždinu, pa cu morat tamo otići vidjeti, vec sam jednom bio al jos tamo u rujnu, pa nije bilo ničega

Hvala puno...
 

Didy

 
Osoblje foruma
Darude kaže:
kao što je naprimjer

BURLINGTON NORTHERN T741

ili

FRET EXPRESS T718

u obzir dolazi podrucje Zagreba, Varazdina i dalje prema Slavoniji... Smile

i kolka je cijena ova dva paketa


kad se samo sjetim da sam kao mali imao Mehano Burlington paket sam je bila žuta kutija, i onda sam je prije par godina dao bratiću da se igra, a da nisam ni znao za ovaj forum... koji mi je pobudio opet želju za igranjem Smile

morat ćemo navratiti do bratića malo Smile

BTW: jel ima netko nekakvu sliku tog Mehano paketa sa žutom kutijom, bila je Conrail plava loksa unutra, zeleni vagon, jedan crveni, jednan naftni vagon i na kraju crvena loksa neka... ?

Ja sam isto tako dao svoj Mehano set rodjaku, tj. dala ga je moja majka dok sam bio odsutan. Cim sam to saznao pokusao sam ga dobit nazad ali naravno vec je bio totalno unisten.
Nije se radilo o ovom setu koji tebi treba, ali da ako ti je bratic ispod 10 godina starotsti vjerovatno neces dobiti dosta stvari u ispravnom stanju :cry:
 

Darude

Član foruma
ev bio sam u TL-u i imaju dva Mehano seta

MEHAT741.jpg


esys_2006043022032.jpg


svaki dodje 399kn

pa ćemo vidjet sad kad vidim šta mi je bratić napravio sa onim mojim pa ak nebu ništa od toga onda u šoping ;)
 

Darude

Član foruma
sad me još sam zanima gdje da kupim više tračnica, jer ovi start setovi su uglavnom ovako napravljene kao ovalne staze tj. cca 4 ravne i 8 zavoja...
 

Didy

 
Osoblje foruma
Je li neko mozda kupio ovaj Burlington Northern jer ja sam isto jucer u mercatoru u TL-u vidio taj starter set i odlucio sam ga kupiti.

Cijena mu je 99km ~ 370kn . Vidim da je u RH malo skuplji za 20tak kn, ali da li mu je ta cijena opravdana?

I da, ovaj set uzimam samo kao dopunu buducem voznom parku, tako da mi bezvezni oval tracnica koji dolazi uz set neznaci nista previse
 

Ćiro_bos

Član foruma
Didy kaže:
Je li neko mozda kupio ovaj Burlington Northern jer ja sam isto jucer u mercatoru u TL-u vidio taj starter set i odlucio sam ga kupiti.

Cijena mu je 99km ~ 370kn . Vidim da je u RH malo skuplji za 20tak kn, ali da li mu je ta cijena opravdana?

I da, ovaj set uzimam samo kao dopunu buducem voznom parku, tako da mi bezvezni oval tracnica koji dolazi uz set neznaci nista previse
Didy, to si kupio u Tuzli? Ako jesi, to nije u TL, nego neka papirnica iz Sarajeva, smještena odmah do TL-a. Tu sam kupio već 3 seta i nešto tračnica i skretnica. Neko vrijeme je izbor bio velik. Bila su i dva N seta. Uvoznik za BiH je neka kuća iz Bijeljine. Meni su dali čak i katalog, naravno Mehano. I još nešto, mislim da su cijene ovih proizvoda snizili, pogotovo skretnice. Mehano hand skretnica je 13.70 KM (oko 7 €), a bila je puno više.
A tračnice čuvaj!
 

Didy

 
Osoblje foruma
@Ćiro_bos
Ipak je ovo sto sam ja vidio bilo u TL, jer sam bio sa curom i malim rodjakom koji se odusevio igrackama tamo. A znam za tu papirnicu, ona je tamo preko puta one prodavnice racunara...

@Thommo
Pa ja bih ovaj set kupio, kao sto rekoh, da malo povecam vozni park koji je trenutno bez ijedne lokse i vagona. Posto cu tek sredinom mjeseca ici u nabavku u italiju (posto cu prolaziti blizu trsta) tada sam planirao uzeti jos neke modele i vecu kolicnu tracnica koje su mi takodjer neophodne.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
andrej kaže:
Poz,

u riječkom Turbo Limač-u je samo jedan i to RIO BRAVO. :(

:plaza:

U riječkom Tower centru, u Turbo limaču danas sam vidio čak tri različita Mehano seta: Rio Bravo, Burlington Northern, a imaju i "ICE 3" četverodijelni set! Nekih 600kn, čini mi se!
 

S-509

Novi član
Jedno pitanje za drzavljanje BiH

Ja sam novi u ovome hobiju!
I trazim od vas koji vec imate neko vece iskustvo da mi pomognete
kako poceti
i gdje u BiH(Sarajevu i izvan) ima da se kupe!
I proizvodeli se cijele lokomotive i vagoni od metala
Unaprijed hvala!!! :ples
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Forumaši iz BiH će ti najbolje znati odgovoriti gdje kod vas kupiti modele. Ali skoro svi smo orijentirani na ebay i strane internet trgovine.

Lokomotive nisu cijele metalne, šasija (baza) je metalna, a kućište je plastično, u 99% slučajeva. Vagoni su cijeli plastični, osim kotača i metalnog utega - da bi bili teži i bolje ležali na pruzi.

Inače, dobrodošao na forum!
 
A

Anonymous

Guest
Preporučam ti da dobro "prčešljaš" forum. Jako puno smo pisali za početnike. Ima tu svega i svačega, a i sigurno odgovora na neka pitanja koja bi možda htio postaviti. U ostalom, svatko od nas je bio početnik!
 

duddy

Član foruma
U Sarajevu u Mercator centru, Lozionicka ulica (Pofalici, Korea) u knjizari preko puta standa lutrije bh ima Mehano setova i nesto dodatnih tracnica i skretnica, kao i set dodatnih tracnica i most (sve od Mehana). Uvoznik firma iz Bijeljine. Kao sto rece Ciro_bos prije jedno godinu izbor je bio malo veci (imali su i fleksice i lelektricne skretnice) sada izgleda ciste zalihe. Vec dugo nisu dobili nista novo.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh