GE Evolution & EMD SD70 serija lokomotiva

Schigi

Član foruma
Da li neko ima info o tome koja ce se modelarska kuca prva upustiti u izradu modela po prototipu GEVO?

Koliko sam nasao guglovanjem, neki japanci (Tower55 pa onda T55) su valjda uradili model ali je to bilo kratkog veka....
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: GE Evolution serija lokomotiva

Athearn je kupio T55 odljevke, ali još nisu najavili kada će modeli u proizvodnju.
http://www.malezeljeznice.net/index.php ... nije&id=89

Izgleda da će ih prestići USA firma Intermountain, njihovi GEVO modeli su već najavljeni za proljeće 2010.

49705w.jpg


http://www.imrcmodels.com/newshocomingsoon.html

Kažu oni:

GE Evolution Series: ES44AC Locomotives
The Evolution Series is GE's latest locomotive platform. InterMountain Railway is faithfully reproducing the prototype in HO scale. This is a NEW MODEL. Each locomotive will be factory ready to run on DC or DCC with optional SoundTraxx® Tsunami® Sound. The model features include: prototype specific details to match the cab, the trucks, the rear lights, etc., particular to each road name; operating number board lights and ditchlights; etched metal details; wire grab irons; laser sharp paint and lettering; and Kadee® couplers. Non-Sound models will have a factory installed DCC decoder capable of operating on analog DC or DCC. Sound models will have a factory installed SoundTraxx® Tsunami® DCC decoder.
 
A

Anonymous

Guest
Dobra lokica

Pogledao sam video i dojmila me se jedna stvar. Naredbom prema dekoderu otkopčava se vagon. Zanima me jesu li osmislili vagone s ovakvim dekoderima koji isto tako mogu zaprimiti naredbu za otkopčavanje. Time možeš automatski otkopčati svaki vagon u kompoziciji. Teoretski bi se ovo svelo da imaš hrpu vozila na meketi i laptop ispred sebe. Samo klikaš i sve živo radi :o

:??: :??:
 

NClight

Hybernated
nightrain kaže:
Zanima me jesu li osmislili vagone s ovakvim dekoderima koji isto tako mogu zaprimiti naredbu za otkopčavanje. Time možeš automatski otkopčati svaki vagon u kompoziciji. Teoretski bi se ovo svelo da imaš hrpu vozila na meketi i laptop ispred sebe. Samo klikaš i sve živo radi :o

:??: :??:
Jesu, jesu... i koštaju ko' svetog petra kajgana... no i tome će jednog dana doći kraj (ukoliko u međuvremenu modelarstvo ne isčezne ili postane privilegija nekolicine)
http://www.krois-modell.at/produkt/digikupp/

Recimo u N-u je izuzetno teško staviti digitalno upravljani kuplung bez većeg masakriranja lokse (i to prostranije!) pa su neki krenuli drugim putem... postavljaju sistem za otkopčavanje na vagone! radi, ali i košta... vagon se moradoraditi sa napajanjem, ubaciti dekoder i još ostatak điđa (elektromagneti, mehanika itd...)

Kako to radi i izgleda (o novcima nečemo) www.modelltek.de
 
A

Anonymous

Guest
:uvrnut
Kopča ove GEVO lokice izgleda kao i na prototipu dok izgled europske H0 kopče nema veze s prototipom...
 

NClight

Hybernated
Naravno da nema veze sa prototipom, jer prototipska Europska kopča u H0 je "pain in the ass" i mogu si je priuštiti samo puristi (H0pur) tj oni koji rade exact 1:87 (ili velika mjerila) i vole ručno raskopčavati kompozicije. Zatezači, lanac ili karike, kuke... nije baš da bi se dalo složiti za automatsko kopčanje. Osim toga, da bi bio baš "kak" treba morao bi imati odbojnik na odbojniku - iliti "feder-pulfere" koji rade ko' pravi... e sad zamisli ulazak vagona u R2 ili minimalni radijus... sa kopčom koja ima daleko veće tolerancije u H0 i manjim mjerilima zna biti velikih problema, a kamoli sa exact i "pravovjernim" kopčanjem.

Ameri imaju sreće jer se njihova kopča koja ujedno služi kao odbojnik može relativno lako modelirati... u stvari kad pogledaš, skoro je pa idealna modelarska kopča/kupplung, a uz to je samom konstrukcijom predviđena za automatsko kopčanje/raskopčavanje. Zgodno je da i rusi koriste sličan sistem...

Ko' nam kriv što se nismo makli od Stephensona po nekim pitanjima >:D:

Modelarstvo (za šire narodne mase) je kompromis između: stvarnosti, želja, izvedivosti i potreba... nažalost tako je... kome se ne dopada, može raditi u exactu sa ručno polaganim Code-mali-da-se-smrzneš tračnicama i skretnicama, radijusima koji odgovaraju pravoj željeznici, feder-pulferima, ručnim raskopčavanjem, i hrpom "pleha" i prerada. Ima izbora, samo valja odlučiti koliko duboko ćemo posegnuti u novčanik!

Odosmo od teme... u stvari načeli smo novu... pa za dalje vidite:

http://www.h0pur.de/
http://web.inter.nl.net/users/FS160/
ili Googlajte >:finger:
 

Schigi

Član foruma
Vraćamo se na GEVO

mislis na SD70 ... :D

te sam MTH filmice gledao mnogo puta, ima i na youtube-u nekoliko 'private reviews' tih lokomotiva a ja mogu samo da gledam i zavidim tim amerima. Ne cak ni zbog toga sto mogu sebi to da priuste vec vise zbog toga sto mogu da prosetaju do hobby shopa ujutro a vec popodne da im novokupljena loksa dosadi :zvizdi:

sto se tice kuplunga za modele, mislim da ni evropski nisu losi samo sto prave vece rastojanje izmedju vagona pa kompozicija izgleda manje realna... a recimo mehano vagoni sa plasticnim tockovima i kuplunzima na osovinskom nosacu ne mogu da rolaju u guranoj kompoziciji a neretko ispadaju i pri naglom zaustavljanju vucne lokse... metalni tockovi su donekle taj problem resili ali mislim da je prava stvar kad je kuplung na sasiji vagona... *mudri*

sada bih hteo da mi, drugari sa foruma, kazete koja GEVO vam je lepsa: :?:




Prva je klasicna GEVO dok je druga evropeizovana GEVO za kazahstansko trziste
 

Attachments

  • gevo amerika.jpg
    gevo amerika.jpg
    150.2 KB · Pregleda: 589
  • gevo za kazahstan.jpg
    gevo za kazahstan.jpg
    305.2 KB · Pregleda: 589

Didy

 
Osoblje foruma
Schigi kaže:
Ne cak ni zbog toga sto mogu sebi to da priuste vec vise zbog toga sto mogu da prosetaju do hobby shopa ujutro a vec popodne da im novokupljena loksa dosadi :zvizdi:

Eh da i meni uvijek na pamet padne ta cinjenica kada se razgovara o Amerima ili kada citam Model Railroader pa kada vidim silne oglase za te shopove...
 
A

Anonymous

Guest
Schigi kaže:
koja GEVO vam je lepsa: :?:

Ajme kako su Kazahstanku kutijizirali. bljak

Misli da bi trebali ostati dosljedni svojim počecim izuzev F i E serije....
 

Schigi

Član foruma
Ja licno ne volim takvu kutijizaciju i dualkabizaciju lokomotive. znam da je zgodnije, efikasnije bla bla... ali sto se estetike tice je po mom misljenju potpuni promasaj...

znam da se ljubitelji evropskih dizelki nece sloziti sa mnom ali sta da se radi, ukusi su razliciti *mudri*

sto se GE tice, oni nisu imali F i E serije, to su radili ovi iz GM-EMD dok je GE u kooperaciji sa ALCO radio njihove FA i slicne strimlajn serije. cak ni tada ameri nisu radili dual kabine dizelkama iako se iz kabine takvih loksi nista nije moglo videti pri voznji unazad..

:plaza:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Originally posted by DJHTrains, Atlas RR forum:

Athearn SD70ACe – Three shell variations were on display along with a cab interior. Many of the detail parts were missing from these samples, but the holes give you an idea of where the grab iron, sunshades, rear view mirrors, etc., will be placed. One detail I particularly like is the traction motor blower visible through the rear grills.
DSC_7370.jpg


DSC_7367.jpg


DSC_7371.jpg


DSC_7372_2.jpg


DSC_7374_2.jpg


DSC_7376.jpg


http://forum.atlasrr.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57077
 

Schigi

Član foruma
:palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:

auuuu, znaci Athearn fura dalje u modeliranju. Prelaze na SD70 ACe koji je ustvari slican sa SD70MAC iz njihove Genesis serije samo sto je, eto, prototip ACe 'upgrade' MAC serije pa bi Athearn hteo ovim poduhvatom da bude sto bi ameri rekli "up to date"... svaka im cast :aplauz:

necu skoro biti u mogucnosti da najurim neki Athearn model a i kad budem, to nece sigurno biti ovaj gutac zmajeva od verovatno 250$ u najavi :(

24000 ljudi je samo u Sijetlu posetilo sajam(izlozbu) modela i buducih projekata a ja vas potsecam da Sijetl nije veci od Beograda... 240 ljudi na bg berzi je misaona imenica pa onda se lako da zakljuciti da je zeleznicko modelarstvo jako redak hobi kod nas... :hmmm... nego, ta prica je za drugu temu
 

Železničar

Poznati forumaš
Fila dobrodosao na forum!
Potpuno se slazem sa tobom, Ameri su zakon (bar lokomotive)!
Ova SD70ACe je zaista mocna *<8o
Pozdrav,
Bora
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh