HŽ 2063 u H0 - HOT !!!

wiggum

Veteran foruma
SHUCA kaže:
wiggum kaže:
ali dekali... :zvizdi: :evil:
Malo mi je nejasno ,šta to fali dekalima ???
Ukupna tehnologija koja je primenjena kod izrade ovog modela,je TAKVA kakva je...tome i CENA modela :citaj:
HOME-MADE porediti sa fabričkim modelima je sasvim iluzorno.
Pitajte koliko bi koštala TAMPON štampa i kako bi se to odrazilo na ukupnu cenu modela :plaza: :eek:


ako je 10 ljudi koji su vidli model, njih 8 reklo da su deklai loši, onda mora da nekaj ima u tome, a ne da je to samo moja stihijska izjava. Kaj se samoga modela tiče, nevjerojatno je dobar, ali dekali, ne uspoređujući ih s tvorničkim, već home made dekalima, su dosta loši. Ako se fula font, tu nema nikakvih mudrosti nego samo se može reći da je font krivi.

Još jednom ponavljam, model je odličan i zbilja svaka čast. Ali šteta da se odličan model, nagrdi s lošim dekalima.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
SHUCA, nemoj se ljutiti. Nema potrebe.

Svatko ko se bavi preradama, izgradnjim ili dogradnjom modela zna da se decali nikako ne mogu uspoređivati s kvalitetno odrađenim sitotiskom ili tampon tiskom kod serijskih modela. Decali upravo i zato jesu domišljeni da nadomjeste te skupe metode koje smo naveli, a usto mogu se napraviti kod kuće. No i s decalima se može izvesti pristojan izgled grafike.

Ja imam Slavkov model u HŽ verziji i što se tiče samog izgleda modela i uspjeha u odljevcima, ne smijem biti krelac i moram reći da je model ODLIČAN!!!
Isto tako treba biti iskren i reći da decali nisu onoliko dobri kolko bi mogli biti, pritom ne mislim na vodoravne crte i brkove već na izgled brojeva. Odgovarajući font je već odavno otkriven, i samo ga treba primjeniti. Iskrivljena i nepotpuna slova i brojke jednostavno ne spadaju na tako odlično odrađen model. To je sve što se ovdje pokušava reći. Prostora za pomak ima i radi se na tome.....

No hard feelings....
 

SHUCA

Poznati forumaš
Wile E Coyote kaže:
SHUCA, nemoj se ljutiti.
:D Naprotiv.. :D
Ovde je problem u želji i mogućnosti ! Više puta sam pisao da su dekali NUŽNO ZLO ,kako bi cena ostala prihvatljiva.
Na modelu kao što je 661 imate 16 + 4 ravni za štampu ! Izvolite pitati bilo kojeg štampara,koja bi bila cena pripreme
za Tampon-druck, i koja se najmanja količina da raditi.
Ovde je hronični problem u tome što se očekuje da po ceni FIĆE dobiješ Mercedes :D
Mnogi odustaju od kupovine već kod sadašnje cene,a kako bi bilo da se pojavi tampon model po ceni od oko 250 eura. :?:
Da se postojeći dekali mogu poboljšati...TO DA :!: i na tome se radi. Ipak , decal je DECAL :!:
Neko reče :" Ko zna bolje- široko mu polje!"
Ukoliko bilo ko ima ideju i volju da uradi kvalitetnije-pozdravljam,pa ako i cena pri tome bude NIŽA od Slavkove,
unapred se prijavljujemo za kupovinu nekoliko primeraka :!: Najlakše je tražiti dlake u jajetu.
Uostalom....Pre nekoliko godina sam javno ponudio celu svoju zbirku modela,onome ko mi donese TAČAN model 1:87,bilo koje firme ;) .
Do sada se NIKO nije javio ;) >:) Niti će IKAD ....
Premerite malo fabričke modele......gomila grešaka s:xx: u odnosu na original-ali se to kupuje bez reči :D
No, ovo je već za neke druge rasprave,kakve smo već vodili na BGD forumu >:)
 

wiggum

Veteran foruma




dal sam si truda i evo prvih rezultata s fontom "DIN 1451 Mittelschrift":
-općenito se koristi onaj uži tip, to se najbolje vidi na crticama i na "DOM.KOLODVOR"
-ne valjaju redom: 1, 4, 6, 9

Lako za to kaj je uže sve (još i bolje jer se bolje vidi ako je sitno), ali ove brojke su krive, pogotovo 6 i 9.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Lako ako je uži...
U CorelDraw-u se poveća outline svakog slova i riješen problem.

1 i 4 valja pretvoriti u krivulje i modificirati.
9 i 6 također treba prebaciti u krivulje pa nacrtati. U stvari, dovoljno samo jedan broj a drugi se dvaput zrcalno okrene (preko vodoravne pa preko okomite osi)
 

Joshka

Član foruma
Uskoro stize Slavkova "modificirana" Karavela (663-005)! Kazu ocevidci da izgleda "mocno"!!! prozori sa brisacima, led osvetljenje... Slike slede cim stigne! U pitanju su sati... minuti... ili koji dan?!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovo je dobra vest!
Nadam se da ce oznake (dekali ili) biti puno bolje od ranije.
 

mmatja

Poznati forumaš
Mon kaže:
Ovo je dobra vest!
Nadam se da ce oznake (dekali ili) biti puno bolje od ranije.
I ja se nadam... ;) :D A još više se nadam, da bi Slavko počeo raditi i 664-xxx... :molitva :molitva :molitva
 

Joshka

Član foruma
Nisam 100% siguran, ali mislim da je promenio graficara! Trebalo bi da kontaktirate Colic Dusana, on je po savetima Slavka napravio 664-0xx i 664-1xx. Mozda i ubedite Slavka da Vam napravi 664-1xx! Ja sam ga molio sigurno 3 godine, a od jeseni sam ga zvao svakog meseca, verovatno sam mu dojadio... lep pozz!!!
 

Mon

 
Osoblje foruma
E onda je stvarno napredak. :palac_gore:
Shuco, jel moze da se naruce oznake koje se zele ili je to kao i ranije,
mogu da se odaberu samo one koje je Slavko vec odlucio?
 

SHUCA

Poznati forumaš
Vlasnik stamparije je prisutan na Bgd. forumu pod nick-om Chachack :D
Ako je uradio neke oznake za "N",onda se ne postavlja pitanje za HO :D
Javi mu se i objasni sta zelis.....Covek je IDAELAN spoj-hobista N i stampar :!:
Ostalii stampari cesto NE MOGU shvatiti sta tacno hocemo.
BTW, sada se radi na neuporedivo kvalitetnijoj foliji , i tehnologijom kojoj
komp. printeri ne mogu ni primirisati. :!:
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
u koliko će se primjeraka raditi ili će ih napraviti koliko ljudi ih naruči?
unaprijed se ispričavam, ako to negdje piše, nisam vidio
 

Joshka

Član foruma
Ako mislis na model, radi ih pojedinacno po narudzbi, ako zelis model, naruci sto pre dok je majstor Slavko zagrejan!
 

Lost Train

Član foruma
Kolege jel moze onda ta cijena loksi ako nije neka tajna ili mi nije promaklo u prijasnjim postovima.Hvala
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ako joj je cena ista/slicna JZ661 onda bi trebala da bude 170-180 eura.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh