Hack Mostovi

1borna

Veteran foruma
Jedna od elitnih firmi za mostove je http://www.hack-bruecken.de/!
Ne mislim ju reklamirati jer su skupi, (doduše i odgovarajuće s obzirom što se dobije) nego ako mislite
raditi sami mostove a nemate ideju ili ne znate kako bi trebali izgledati- posjetite tu stranicu!
m160-1.jpg
l_vb18.jpg
l_t22.jpg
l_k42r-2.jpg
l_k32-2.jpg
l_b100.jpg
l_b48.jpg
l_h60-2.jpg
l_f1.jpg
 

nik

Veteran foruma
Nažalost ovi mostovi su 'pretanki' u odnosu na ono što bi trebalo biti u mjerilu pa nisu za 'ozbiljnu upotrebu' u modelarstvu.
 

1borna

Veteran foruma
Hmm, čini mi se da su tek ovi mostovi u "pravom" mjerilu, od metala su pa mogu biti tako tanki! (navikli smo se gledajući razne plastične mostove
na veću debljinu koja je kod plastike nužna radi čvrstoče)
 

nik

Veteran foruma
Pravi mostovi nisu baš tako tanki i pogotovo ne tako 'rijetki' a osim toga oblici i 'konstrukcije' ovih mostova su vrlo čudni.
 

nik

Veteran foruma

mmatja

Poznati forumaš
...sa pravim u Mariboru vidimo da je u originalu konstrukcija puno masivnija...
i još uvijek premalo, da bi izdržala 541-xxx...;) A što se ovih mostova pritiče, ako se bolje pogleda, vidi se da su napravljeni više-manje samo iz L profila, što sa stvarnošču nema nikakve veze...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Imam dva ovakva mosta.. nikako nisam zadovoljan jer su toliko ruzni kad ih pogledas iz bliza! Rad je skroz bezveze a sastoji se od "L" profila koji su zalemljeni ili kako vec spojeni i to se sve vidi,kao da se nisu ni potrudili da to sakriju! Realisticnost ocena 0... nema ni zakovica ni onih ukrsnih limova sto su kao ojacanja!
Izdaleka su ok ali kad ih pogledas nista posebno.. evo nekih fotki koje prikazuju to o cemu pisem! Profili kao da su samo postavljeni jedni na druge a oni koji su zalemljeni na njima se bas vidi spoj!
Heki most-profili2.JPG Heki most-profili3.JPG

Heki most-profili4.JPG Heki most-profili5.JPG
 
  • Like
Reactions: Mon

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ovaj most potpisuje Micro Engineering!

View attachment 35487
Znam ovog tipa.. Ken Patterson specijalista za teretnjake covek umetnik! Jel imas fotke malo blize ovog mosta??
Inace ovi momci prave neverovatne diorame za takmicenja i fotkanje.. znam da je u ekipi i neki Dave Davis pa ih postrazite na tubi ako zelite videti njihove majstorije!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Nemam Boro! Ima još par fotkica njihove radionice gdje se rade razno razni kalupi,ali ništa spektakularno za vidjeti.
 

nik

Veteran foruma
Last edited:

nik

Veteran foruma
Imam dva ovakva mosta.. nikako nisam zadovoljan jer su toliko ruzni kad ih pogledas iz bliza! Rad je skroz bezveze a sastoji se od "L" profila koji su zalemljeni ili kako vec spojeni i to se sve vidi,kao da se nisu ni potrudili da to sakriju! Realisticnost ocena 0... nema ni zakovica ni onih ukrsnih limova sto su kao ojacanja!
Izdaleka su ok ali kad ih pogledas nista posebno.. evo nekih fotki koje prikazuju to o cemu pisem! Profili kao da su samo postavljeni jedni na druge a oni koji su zalemljeni na njima se bas vidi spoj!
View attachment 35420 View attachment 35421

View attachment 35422 View attachment 35423
Ma ni izdaleka nisu OK; obično smeće...:mamurluk:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Da da to je to.. ovo je verna kopija originalnog 1/1 mosta:) Svaki detalj je na prisutan! Jos weathering i tesko bi moglo da se provali da li je pravi ili model!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh