HO vagoni u kit-u

niko

Član foruma
Supporter (2016)
par fotki o americkim vagonima koji dolaze u dijelovima, dosta ih firmi proizvodi poput proto 2000, athearn, accurail ..........
imam par komada, planiram ih slikat u izradi i farbanju

accurail cvd hopper great northern

p8190012.jpg


p8190017ds.jpg


p8190021.jpg


p8190022.jpg


p8190085.jpg


p8190082.jpg


p8190083.jpg


;)
 

Martin

Poznati forumaš
Opa....... njam, njam..... Niko....imam ja modela za ovako našminkati..................
 

crhav

Aktivan član
Da se prikljucim i ja ovoj temi.
Danas sam kupio kutiju od "Duegieditrice" sa kit-om od talijanskog vagona tip F sa kucistem od drveta (slican takav napravio je ACME). Taj kit platio sam Euro 9,40.- prakticki nista!



Kao sto se vidi na iducoj slici otvorivsi kutiju nalazi se vrecica sa plasticnim djelovima vagona a na stranicama kutije nacrti i slike kako sloziti vagon.



Prvo sam poceo sa stranicama vagona i sa krovom.....ne zaboravite ocistiti dobro sve rubove gdje se dio drzao za plasticni okvir....



Tu sam sklopio stranice vagona.......



Model je sav od plastike pa tako i kotaci. Medjutim, imao sam od prije visak nekih metalni kotaca za vagone a i sreca je ta da je promjer bio isti kao na originalu te sam ih upotrijebio.



Sljedi nastavak......(tako se to kaze..), budite strpljivi...vani su 35°..........

Velimir
 

crhav

Aktivan član
Nastavak, idemo na izradu podvozja i lezajeva....



Sklapanje nosaca lezajeva sa bremzama..............




Nosaci kotaca ucvrsceni na bazu vagona........u pripremi su radovi i sastavljanje odbojnika...........



Baza vagona zavrsena...............



Velimir
 

crhav

Aktivan član
Postavljanje kotaca........i to mojih metalnih.......



Posto je vagon napravljen iz plastike, dosta je lagan pa sam na bazu zalijepio komad olovne ploce..............



Na ovoj slici se vidi uglavnom zavrsen vagon ali neofarban, u usporedbi sa slicnim od ACME...................



I jos jedna slika sa oba vagona...........



Dakle, sve u svemu nije to bas neki dobar kit. Kvaliteta izrade je dosta gruba, prilozeni kotaci su od plastike tako da sam i ja morao zamijeniti sa metalnima. A i za novce koje se da (Euro 9,40) cini mi se previse, trebao bi kostati upola.
To je moje misljenje.
Velimir
 

1borna

Veteran foruma
Hmm, u početku si napisao- Taj kit platio sam Euro 9,40.- prakticki nista!
Htio sam to odmah komentirati ali sam se suzdržao. Kad se uračuna dosta posla, pa bojanje, decali i kotači te kopče (što je sa njma?) ispada da
vagon košta najmanje koliko i novi kompletni od Roca ili nekoga "normalnog" proizvođača.
Na osovinama tvojih kotača vidim nešto namotano, kao tanka žica?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Postavljanje kotaca........i to mojih metalnih.......



Posto je vagon napravljen iz plastike, dosta je lagan pa sam na bazu zalijepio komad olovne ploce..............



Na ovoj slici se vidi uglavnom zavrsen vagon ali neofarban, u usporedbi sa slicnim od ACME...................



I jos jedna slika sa oba vagona...........



Dakle, sve u svemu nije to bas neki dobar kit. Kvaliteta izrade je dosta gruba, prilozeni kotaci su od plastike tako da sam i ja morao zamijeniti sa metalnima. A i za novce koje se da (Euro 9,40) cini mi se previse, trebao bi kostati upola.
To je moje misljenje.
Velimir


Vagon je na žalost pogrešno sastavljen (donji dio ste okrenuli naopako) i zbog toga je vidljivo previsok.
 

nik

Veteran foruma
Postavljanje kotaca........i to mojih metalnih.......



Posto je vagon napravljen iz plastike, dosta je lagan pa sam na bazu zalijepio komad olovne ploce..............



Na ovoj slici se vidi uglavnom zavrsen vagon ali neofarban, u usporedbi sa slicnim od ACME...................



I jos jedna slika sa oba vagona...........



Dakle, sve u svemu nije to bas neki dobar kit. Kvaliteta izrade je dosta gruba, prilozeni kotaci su od plastike tako da sam i ja morao zamijeniti sa metalnima. A i za novce koje se da (Euro 9,40) cini mi se previse, trebao bi kostati upola.
To je moje misljenje.
Velimir
Pogrešno si zalijepio nosače kotača na frem pa ti cijeli vagon stoji previsoko a mislim da je to naknadno nemoguće popraviti...:palac_dolje:
 

nik

Veteran foruma
Hmm, u početku si napisao- Taj kit platio sam Euro 9,40.- prakticki nista!
Htio sam to odmah komentirati ali sam se suzdržao. Kad se uračuna dosta posla, pa bojanje, decali i kotači te kopče (što je sa njma?) ispada da
vagon košta najmanje koliko i novi kompletni od Roca ili nekoga "normalnog" proizvođača.
Na osovinama tvojih kotača vidim nešto namotano, kao tanka žica?
Ovaj konkretni model manje-više ali postoji puno FS vagona napravljenih kao TTM-kit koje nitko drugi ne radi a modeli uopće nisu loši.
 

crhav

Aktivan član
"Dragi moj", kotaci su prema nacrtu!! Imas "kratki hod" i "dugi hod" kotaca, ovi od drveta (originalni vagoni..) imali su "kratki".
Velimir
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nisam znao, ove špicaste Talijane sam vidio samo s kotačima pri kraju vagona, kao ACME....:palac_gore:
 

crhav

Aktivan član
Znas to su sve teske "filozofije"............tocne razloge bi trebao traziti po web-ovima, i vidijeti citavu povijst tih i njima slicnih vagona, kako i zasto!!

Velimir
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo jedne moje fotke od prošle godine iz Udina (ITA),točkovi su na krajevima vagona,ali kako kaže gosp.Crha : "tocne razloge bi trebao traziti po web-ovima".

PC135195_zps2b6514a3.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh