Izrada/prerada lokomotive JŽ 661 by Sini

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

nakon dugog vremena sam pripremio kako preraditi Kenedy-ja sa boljim motorom,kardanima,zamašnjak itd.
Par fotki natrag je @mmatija dal par fotki kako sam preradio prvog sa Mashima motorom i zamašnjacima.
A ovoa verzija je sa IG (igarashi) motorom kojega upotrebljava Mehano u Prestige seriji.

prvo je treba izglodati mesto de stane kontakt za motor

0001.jpg


druga faza je bila izraditi zamašnjake

0002.jpg


sklopljeni zamašnjaki i centrirani

0003.jpg


onda je trebalo skratit osovine na motoru,tu moram napomeniti da je važan svaki milimetar rezanja
jer inače ja sve na tesno

0004.jpg


i sastavljen motor

0005.jpg


onda sam zamenio puž u postulju jer je orginalan slabije kvalitete,taj je uzet od TGV-ja

0006.jpg


onda je još trebalo zalagati na osovini podloške da ne šeta puž levo i desno

0007.jpg


te je trebalo priredit kardane na dužinu,ti su isto od Mehana,za pušo jednostavo upotrebljavam palčice
za čiščenje ušiju koje se mogu svugda nabavit,te su jako dobre po meri jer paše unutra odrazan kardan,
na tej način se može kardan skratit ili produžit na koju meru ga trebaš,za fiksiranje je dosta mala kap
kontaktog ljepila (superkleber)

0008.jpg


treba i priredit malo i nosače kardana jer kako sam več napisao da je važan svaki milimetar

0009.jpg


i za kraj gotov novi motorni dio za Kenedy-ja

0010.jpg


Več sam i testirao kako vozi sa novom motorizacijom,moram reč da sam jako zadovoljan sa preradom!
Kada ču ga i digitalizirat i ugradit zvučnik te led diode ču i to objavit do tada

Ljep pozdrav Sini
 

sini

Bivši član foruma
Da bude sve na jednom mestu.
Prije par godina sam več remotoriziral Kenedy-ja sa Mashima motorom i Lok sound-om
te led rasveta pa kinematika itd,evo par fotki kako je to izgledalo:

Motor Mashima 1826 sa zamašnjacima
pic1338.jpg


sound dekoder na mesinganoj pločici i ugrađen zvučnik u rezervoar te kabli za rasvetu

pic2387.jpg


pic2393.jpg


kanali za rasvetu

pic4607.jpg


i gotovi sa pločicom

pic2389.jpg


i ugrađena kinamatika

pic2496.jpg


ugrađena je ova kinematika i link:http://www.symoba-schniering.de/sym-produkte.htm

Kul111.jpg


i sklopljen sa rasvetom

pic2491.jpg



LP Sini
 

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

danas idemo dalje sa modifikacijom na postuljima,
zbog malo večih rupa na fremu de idu postolja je dobro da se doda malo stirena sa oboje strane
da ne šetaju postolja levo i desno kod pokretanja lokomotive jer zna se i dogodit da zapenje za stepenice u zavoju.
Ja sam dodao milimeterski i naknadno malo obrusio u kosinu da ne zapinje

dscn6038.jpg


onda sam izbacio orginalna držala za postolja i dao male šarafe da drže njih

dscn6043.jpg


metnjeni šaraf i stiren sa druge strane

dscn6041.jpg


i još jedna dorada na postoljima je da sam dodao fedre sa one strane de su gumice na kotačima,
a to zbog toga jer znamo da prva osovina nema pogona.Ta prerada se pokazala jako dobra na preradi
prijašnjih Kenedy-ja jer se jim je podvojila vučna snaga bez dodavanja olova u model jer tako več nema mesta

dscn6044.jpg


a regulaciju jačine fedra(žuta strelica) na osovinu sam rešio sa dodavanjem stirena,dosta je 1 mm(crvena strelica)

dscn6046.jpg


Ak bog da sutra dalje LP Sini
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Janez okrenul si postolja napaka ( pusti to i složi moje lokse) !!!!
 

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

ovako sam u kenedija ugradio kinematiku od Fleischmana

dscn6383.jpg


LP Sini
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Sini
Mozes li molim te pojasniti ovaj detalj oko ugradnje rasvjete. Na tvojoj slici, da li u ove probusene rupe stavljas LED i koju dimeniziju koristis ili u te rupe stavljas plasticni svjetlovod.
Kad nadjes vremena pojasni malo taj detalj.
pic4607.jpg


i gotovi sa pločicom

pic2389.jpg


Koju LED koristis za bijele reflektore s ove slike koju si stavio.
pic2491.jpg

Pozdrav,

Davor
,
 

sini

Bivši član foruma
Sini
Mozes li molim te pojasniti ovaj detalj oko ugradnje rasvjete. Na tvojoj slici, da li u ove probusene rupe stavljas LED i koju dimeniziju koristis ili u te rupe stavljas plasticni svjetlovod.
Kad nadjes vremena pojasni malo taj detalj.
pic4607.jpg


i gotovi sa pločicom

pic2389.jpg


Koju LED koristis za bijele reflektore s ove slike koju si stavio.
pic2491.jpg

Pozdrav,

Davor
,

Pozdrav,

evo na kratko,svetlovodi su ti od Tamyije: http://www.miniatures.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=4142&detailID=3868

701581.jpg


a LED-ice - SMD Suny White 0603



0690.jpg


0603_sunny_white.jpg


i crvene

0603%20Pink-01-01.JPG


LP Sini
 

sini

Bivši član foruma
Sini, hvala na detaljnom odgovoru. Odlicno napravljena prerada s puno tehnickih rjesenja :)
Zanima me da li si iste ledice koristio i za one gornje glavne reflektore na lokomotivi.
Pozdrav
Davor

Da koristim iste ledice na svim lampama,jedino spojim ledice za gornje na drugi kanal AUX1 i AUX2 na dekoderu,onda sprogramiram
da se AUX1 pali samo u jednu smer a drugi u drugu smjer znači u smjer vožnje i pali se posebno na F2.
Zbog toga se da i podesiti lampe na pravu jačinu svetlenja.To znači,pozicijske lampe puno manje a gornje prema
potrebi kolko nek jako svjetle.Ali moram upozoriti da kod programiranja je tu puno zajebancije sa CV-jima.
Zbog toga upotrebljavam Lok Programer jer tu ide jako lako.
Evo jedan Skrenschot kako to izgleda na Lokprogrameru:

brez-naslova.jpg


brez-naslova-1.jpg


LP Sini
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh