JZ 28000 u kutiji za montazu

crhav

Aktivan član
Ovaj puta se ne radi o mojoj konstrukciji modela parne lokomotive, vec se radi o kutiji koju sam nasao preko interneta. Kutija nije na nivou poznatih fabrikanata ali iz nje se moze montirati perfektan model nase JZ 28000!
Material je uglavnom sastavljen od dvije jektovane plocice iz mesinga debljine 0,4mm, tockovi perfektna kopija originala, motor, zupcanici te drugi ljevani dijelovi da se kompletira model.
Tu cu vam priloziti slike

28003.JPG

28004.JPG

28006.JPG

Sastavljanje tendera

28007.JPG

Evo i tockovi koji su sa federima

28009 - Copia.JPG

Sasija lokomotive sastavljena od tre plocice debljine 0,4mm
 

crhav

Aktivan član
Sa malo strpljenja biti ce i nastavak.
Kutija (mislim da ih vise nema...) moze se nabaviti preko e-mail u Italiji. Cijena mozda i prevelika....negdje oko 450 do 550 Eura.
Ako te interesira mogu ti dati mail.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Svakako Nik ali koliko je meni poznato, KkStB 80 ili JŽ 28 ili FS 475/476... nije radio ni Kleinbahn, ni Klein modellbahn. Znam za Much-a, znam za Micrometakit, onda taj kit kojeg smo napravili Milošem i ja te još jedna sasvim nova verzija iz Italije. Ne znam da li je ovo ista lokomotiva: Realizzazione della 476-025 day by day
 

nik

Veteran foruma
Svakako Nik ali koliko je meni poznato, KkStB 80 ili JŽ 28 ili FS 475/476... nije radio ni Kleinbahn, ni Klein modellbahn. Znam za Much-a, znam za Micrometakit, onda taj kit kojeg smo napravili Milošem i ja te još jedna sasvim nova verzija iz Italije. Ne znam da li je ovo ista lokomotiva: Realizzazione della 476-025 day by day
Naravno ali upotrebljivi tender i kotači za vaš kit su bili su od Klein Modellbahna a ne od Kleinbahna.
 

crhav

Aktivan član
Posao napreduje iako su ljetni praznici i ljudi idu na more! Sasija od lokomotive je u zavrsnom stanju, jos ofarbati cilindere i spojiti poluge. Tako isto napreduje i tender.

28048.JPG

Tender ima tockove sa federima.

28056.JPG

Tu se vide i kontakti koji uzimaju struju sa tockova.

28057.JPG

Sasija od lokomotive

28059.JPG



28058.JPG
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Spontano mi dolazi pitanjce: kako se mesing lakira ?
Mesing je problematičan u toliko kaj je jako gladak. Preporoćujem upotrebu primera. Postoje posebni primeri sa neko kiselinu, koja nagrze površinu samo toliko da se primer dobro oprime površine. Kad sam radio na JŽ 06 u Englskoj sam nabavio taj primer ali sada je već neupotrebljiv.
Mogučnost je izbrusiti površinu sa finim papirom sa upotrebom vode, granulacije 800-2000 pa se nakon toga upotrebi recimo Tamiya primer. Onda se lakira kako uobičajeno sa glanc lakom ako može (inaće sljedi bojanje glanc bezbojnim), stavi dekale i onda još jednom polumat bezbojnim lakom.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh