Kako fanatici konstruiraju model lokomotive by Rapido (CAN)

Thommo

 
Osoblje foruma
Vrlo zanimljivo... F unit dizelka, tip FP9, detalji o izradi.

telegraph21f.jpg


http://www.rapidotrains.com/telegraph_currrent.html

http://www.rapidotrains.com/fp9_1.html
 
A

Anonymous

Guest
Svaka čast ljudima, ali meni je to previše. Da želim toliko detalja, radije bih kupio model 1:1 i stavito ga u dvorište. HŽ k'o mutav rasprodaje lokice po kili željeza.
 

Didy

 
Osoblje foruma
nightrain kaže:
Svaka čast ljudima, ali meni je to previše. Da želim toliko detalja, radije bih kupio model 1:1 i stavito ga u dvorište. HŽ k'o mutav rasprodaje lokice po kili željeza.

Kako ti nesto moze biti previse detalja kada se radi o modelima (kvalitetno napravljenim) ? :hmmm
 

NClight

Hybernated
Detalja nikad dosta... to je istina *mudri*
No isto tako, modeli prepuni detalja, posebno izdignutih ili onih koje se mora dodati su ujedno pimplaviji i teži za rukovanje. Kad model voziš, i ne vidiš pola toga sa normalne udaljenosti, a rijetko ko vozi po maketi sa nosom zaljepljenim na kompoziciju :uvrnut
Za vitrinske modele i zadrte kolekcionare puno detalja ima veliku vrijednost... oni koji voze svoje modele znaju kako je to kad se najfiniji komadić odlomi, izbriše najsitniji natpis itd... o padovima, prevrtanjima i sudarima >8-o: :mad:: nećemo... :tisina

No, sve je to trla-baba-lan... o ukusima ne valja raspravljati *mudri*
 
A

Anonymous

Guest
Tako je. O ukusima se ne raspravlja!!


Evo,vrlo jednostavnogledam na to. Ne treba pretjerivati. Male plastične cjevčice i slične stvarčice kad tad puknu. Znaš li koliko je potrebno vremena da se dotjera takav model? Pa svi alati...bla, bla. Sve je to jako skupa tehnologija. Na koncu svega, nama modelarima skupo to i naplate. Ja nisam u takvom klubu. To je moj stav. Svi vi imate pravo na svoje mišljenje. Uostalom vaši novci. Ja sigurno ne želim dati hrpu novaca da bih imao loxu sa svim mogućim detaljima..... :palac_gore:
 

Didy

 
Osoblje foruma
Pa ja sam i rekao KVALITETNO NAPRAVLJENI modeli...

A u slucaju da za iste pare ili za isti omjer cijena/kvaliteta mogu birati model sa manje detalja i model sa vise detalja uopste nije upitno koji bi izabrao... Jer detalji su, barem za mene, vrlo vazni.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh