Koji je ovo model ?

karbus

Član foruma
Nasao sam slucajno kod prijatelja na tavanu ovakvu lokomotivu. Stara je, ali kao nova i ispravna.

Moze li mi neko pomoci sa nazivom ove lokomotive, model? Vidim da je JŽ.
originalslika-4856881.jpg
I još nešto, koji je ovde na slici deo lokse prednji a koji zadnji? Hehe.
Radi ovo svetlo koje je na levoj strani, dalje od ovog dela kao kabina i to bezobzira u kom smeru se krece loksa.
Po mom misljenju to je prednji deo lokse, a kabina je u zadnjem?


Hvala unapred.
 

Stanley

Poznati forumaš
karbus kaže:
Vidim da je JŽ.
JŽ sigurno nije. To je Mehanotehnika svojevremeno svašta šarala po jednom te istom kalupu. Ovo bi kobajagi trebalo biti Đuran (valjda JŽ 643?), ali mu nije ni blizu.
Lokomotive kojima bi ovaj model približno odgovarao vidio sam negdje na slikama, ali nemam vremena tražiti. U svakom slučaju ovo nema veze s JŽ.
Za modelara je po mom mišljenju ipak najvažnije da je lokomotiva u voznom stanju i da može poslužiti, ako ništa drugo, za probe opterećenja.
 

karbus

Član foruma
nickname25 kaže:
imao sam taj model ili sličan tome, ali nije JŽ već SNCF od mehanotehnike

SNCF nikada nije imao ovakav model lokomotive. Čak sada mislim da je američka loksica.
Neka američka manevarka, možda Alco.

Ovo admin da prebaci u neku drugu kategoriju. JŽ nije dakle definitivno. Trag je bio kriv u početku.
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
karbus kaže:
nickname25 kaže:
imao sam taj model ili sličan tome, ali nije JŽ već SNCF od mehanotehnike

SNCF nikada nije imao ovakav model lokomotive. Čak sada mislim da je američka loksica.
Neka američka manevarka, možda Alco.

Ovo admin da prebaci u neku drugu kategoriju. JŽ nije dakle definitivno. Trag je bio kriv u početku.

ma brijem da je tako nešto pisalo na njoj, ili RENFE, ionako su oni svašta znali pisati po loksama :D

hmm, potražit ću slike pa provjerim
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
tko će ga znati :D
hvala na informaciji

ali iskreno stvarno malo vuče na Đuricu ;)
 

Attachments

  • salvete.jpg
    salvete.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 3

hyperion

Veteran foruma
nickname25 kaže:
karbus kaže:
SNCF nikada nije imao ovakav model lokomotive. Čak sada mislim da je američka loksica.
Neka američka manevarka, možda Alco.

Ovo admin da prebaci u neku drugu kategoriju. JŽ nije dakle definitivno. Trag je bio kriv u početku.

ma brijem da je tako nešto pisalo na njoj, ili RENFE, ionako su oni svašta znali pisati po loksama :D

hmm, potražit ću slike pa provjerim
Loksa je ALCO. Svašta su izvodili u Mehanu, ali izgleda da su u zadnjih 15 godina izrađivali modele puno ozbiljnije. Ovu loksu su čak prodavali pod imenom JŽ 661.
 

damir661

Veteran foruma
Tako je ALCO RS 2.
Mehanotehnika je GP 18 obojila u boju 661, a takodje i u neke francuske oznake i boje, a bilo je i slucajeva da su evropske lok npr ona SNCF dizelka dolazili u kompletu sa americkim vagonima
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovaj Mehanov model nalikuje JZ 667 ali samo na prvi pogled!
U stvarnosti JZ 667 (zdelovano v SSSR) puno razlicitija masina od ove RS (made in USA). ;)

BTW karbus, hvala na ideji, mozda narucim ovu RS i iskoristim za preradu. :palac_gore:
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Interesuje me koja je ovo lokomotiva i koji je proizvodjac?

Vidi se da lici na Djuricu i da je vlasnik hteo da napravi preradu jer je postavio JZ oznake ali nigde nisam nasao nikakve oznake proizvodjaca pa ako neko prepozna neka napise.Screen Shot 2016-03-02 at 12.45.48.png

Screen Shot 2016-03-02 at 12.46.02.png

Screen Shot 2016-03-02 at 12.45.36.png Screen Shot 2016-03-02 at 12.40.56.png
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
samo broj ne odgovara, 642-000 su bile bez generatora pare i imale jedan rezervoar, 642-100 su imale generator pare i dva rezervoara kao ova sa slike.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh