Kopče za A.C.M.E. vagone

Aleksandar

Poznati forumaš
Tiligov DR Bcme kupljen krajem prošle godine dobio sam sa Fleischmann kinematikom. Svi ostali vagoni mi imaju klasično kvačenje pa sam podstaknut ovom temom testirao kvačenje Tiliga i ACME-a sa Flm kinematikom. Jedan kuplung sam skinuo sa kušeta i prebacio na papagaja. Rezultat vrlo zadovoljavajuć. Ostaje još da testiram ACME na ACME.
View attachment 72580 View attachment 72581

Mislim :hmmm: da su ovim kačenjem vagoni preblizu jedan drugom, u malo jačoj krivini bi ispali iz koloseka, kontaktom odbojnika sa odbojnikom ili plastika sa plastikom na vratima gde se prelazi iz vagona u vagon.
 

VRadek

Član foruma
VRadek hvala na raportu! :)

meni ovo izgleda više nego zadovoljavajuće! ;)
Nema na čemu :pozdrav:.

Još jedna stvar, kuplunzi se teško stavljaju baš su natesno mislim da uopšte ne moraju da se uguraju do kraja (i tako drže jako čvrsto) tu se odmah može dobiti koji mm (sigurno 3-4mm kad se uzmu u obzir obe strane)
 

Martin

Poznati forumaš
pozdrav,

već smo negdje diskutirali - Fl kopče u ACME idu jako teško, i na taj način se mogu jako dobro uštelati. A, iz mojeg iskustva i još nešto; nisu svi ACME vagoni jendako napravljeni, i nema na svim vagonima problema s tim kopčama. Mislim da su na Mimari preblizu, a na JEx Ok, ili obratno, ne sječam se više...........
 

Davor

Veteran foruma
Roco kopči na žalost nisam probao ali pošto ne drže vagone toliko blizu mogle bi biti bolje. Jedina im je mana da izgledaju dugačke kad posle poslijednoog vagona nema ništa. Ako su ti vizualno okej Roco kopče, uzimaj Roco, meni osobnu su ipak draže Fleischmannoove.

I ja sam stekao utisak da su Fleischmann kopče estetski lepše i da ne bodu oči kao Roco.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ima li netko sliku možda kako to u stvarnosi izgleda?? u 1:1??

ne vagoni , nego mislim baš na samo kopčanje između vagona???
 

Davor

Veteran foruma
Davno sam kupio a nedavno preuzeo izvesnu količinu Roco Kurzkupplunga za svoje putničke vagone. Za njih sam se odlučio pre svega zbog lakše dobavljivosti a i cena je bila pristupačna. Flm kuplunzi su ostali na svega dva, tri vagona koji su namenjeni prototipskim kompozicijama i voze jedan do drugog.

Pomalo neočekivano iznenađenje me je sačekalo jutros kada sam postavio oval tek da modeli malo voze. ACME set 55111 nije se dao zakvačiti ni međusobno ni sa ostalim vagonima. Jedva dosegnu jedan drugog. Posumnjao sam da je utor za prihvat kvačila duži pa ono samim tim i dublje ulazi. Kvačila sam pritisnuo za zadnje strane i zaglavio ih u kanaliću utora, nakon toga su se lepo zakvačili i....žurka je mogla da počne.
 

Martin

Poznati forumaš
Davno sam kupio a nedavno preuzeo izvesnu količinu Roco Kurzkupplunga za svoje putničke vagone. Za njih sam se odlučio pre svega zbog lakše dobavljivosti a i cena je bila pristupačna. Flm kuplunzi su ostali na svega dva, tri vagona koji su namenjeni prototipskim kompozicijama i voze jedan do drugog.

Pomalo neočekivano iznenađenje me je sačekalo jutros kada sam postavio oval tek da modeli malo voze. ACME set 55111 nije se dao zakvačiti ni međusobno ni sa ostalim vagonima. Jedva dosegnu jedan drugog. Posumnjao sam da je utor za prihvat kvačila duži pa ono samim tim i dublje ulazi. Kvačila sam pritisnuo za zadnje strane i zaglavio ih u kanaliću utora, nakon toga su se lepo zakvačili i....žurka je mogla da počne.

Da, malo ih povuči natrag, kako sam napisao par postova prije....
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ja sam na svim svojim ACME vagonima (kojih je nešto manje od 60) precizno mašinski paušalno skinuo po cca pola mm NEM prihvata za kopče, s unutarnje strane. Na svim ACME vagonima su mi Flm profi kuplunzi. Ponašaju se vrhunski u svim zavojima i kompozicija na ravnom izgleda full realistično spojena, bez iti malo "lufta" među vagonima.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh