Lada Niva SLO+BiH 2014

Izidor

Član foruma
Brekina je za 2014 najavila dva modela :

27225 Lada Niva "Policia" (SLO), TD
27226 Lada Niva "Polizei Bosnien" (BIH), TD
Čekamo :fotic::andjel:
 

nik

Veteran foruma
Brekina je za 2014 najavila dva modela :

27225 Lada Niva "Policia" (SLO), TD
27226 Lada Niva "Polizei Bosnien" (BIH), TD
Čekamo :fotic::andjel:
Da dopunim citat:
  • 27224 Lada Niva "Policie" (CZ), TD
  • 27225 Lada Niva "Policia" (SLO), TD
  • 27226 Lada Niva "Polizei Bosnien" (BIH), TD
...meni, s obzirom na "Policie" (CZ), ovo više 'miriše' na "Policia" (SLOvačka) nego na "Policija" (SLOvenija) a te dvije zemlje obično miješaju...:hmmm:
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Mogli bi za 2015. predložiti Brekini jedan auto od Milicije, npr. Tristaća kojeg ionako rade...
brekina_22303_g.jpg

milicija.jpg
i128917.jpg

poli_sl.jpg

Jedino je pitanje da li odabrati verziju bez ili sa bočnim natpisom MILICIJA (i da li je onda i na haubi?).
 

Izidor

Član foruma
Da dopunim citat:
  • 27224 Lada Niva "Policie" (CZ), TD
  • 27225 Lada Niva "Policia" (SLO), TD
  • 27226 Lada Niva "Polizei Bosnien" (BIH), TD
...meni, s obzirom na "Policie" (CZ), ovo više 'miriše' na "Policia" (SLOvačka) nego na "Policija" (SLOvenija) a te dvije zemlje obično miješaju...:hmmm:
Zato sam i dao '':fotic:'', da vidimo kaj se skriva zapravo za tim artiklom.:palac_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Milicija bi trebalo svakako da piše bočno,e sad svako bi od nas htio da je iz njegove republike pa da piše:
MILICIJA,MILICA i МИЛИЦИЈА!? Mislim da u Brekini nebi pristali na sve natpise.
 

nik

Veteran foruma
Milicija bi trebalo svakako da piše bočno,e sad svako bi od nas htio da je iz njegove republike pa da piše:
MILICIJA,MILICA i МИЛИЦИЈА!? Mislim da u Brekini nebi pristali na sve natpise.
Slovenci su imali MILICU jer je to drugi jezik ali nisam siguran kako je bilo sa natpisom MILICIJA. Da li se on pojavio kao ćirilični u Srbiji tek krajem 80-ih kao na lokomotivama natpis JUGOSLOVENSKE ŽELEZNICE ili je bio od ranije? Za razliku od naziva željeznice Milicija se isto pisala na svim jezicima osim slovenskom. Neznam gdje je slikana ova Niva iz novinskog isječka; ja ih se u Hrvatskoj ne sjećam, ovdje su bili Land Roveri 109 (plavi) i 110 (plavo-bijeli) u izvedbi 'Station Wagon' (5 vrata) i čini mi se da ih je imao samo republički SUP. Inače prije jedinstvenog natpisa MILICIJA u Zagrebu su 70-ih bili natpisi MILICIJA ZAGREB i SAOBRAĆAJNA MILICIJA ZAGREB sa grbom grada u sredini. Tako je bilo i na Bubama i na Tristaćima i na Minijima itd.
Milicija.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hm, evo velike slike "BiH" Nive:

Nisam baš neki poznavatelj BiH policijskih vozila, ali ovo nije Policija BiH, valjda bi trebalo biti policija RS?

Kao što je Nik ilustrirao, sve OK s nazivom.. (iako uvjetno rečeno al OK) ;)
dakle entitetske policija RS-a.. mada bi bilo dobro da su stavili naziv BH Policija crticu pa RS ;)

Simpatičan model, ja ga svakako ubacim u kolekciju..

Rekoh gore "uvjetno" jer.. ako ćemo biti točni BiH "državna policija" se zove SIPA (to je eng. skraćenica od Državna agencija za istrage i zaštitu)
Njihova vozila su srebrene boje s plavom trakom koja po ruboima ima žute linije i bijelim natpisom Policija (s jedne strane auta latinično a s druge ćirilično)
Djelokrug im je borba protiv terorizma i trgovine drogama i osiguranje diplomatskih stranih sjedišta i institucija na nivou države BiH!! Ta su vozila obično u pratnji kolona stranih državnika i državnika s nivoa države BiH. Pa ako radite dioramu iz BiH valja znati ;)

Evo slika jednog takvog vozila:
s www.hercegovina.info (neznam koliko ih je dozvoljeno slikati :( ) parkirana na pješačko prelazu gdje i ja pijem često kavu hehehhe (da me znate naći ako dojdete u Mostar)
 

Attachments

  • Policija BiH.jpg
    Policija BiH.jpg
    99 KB · Pregleda: 29
Last edited:

nik

Veteran foruma
Kao što je Nik ilustrirao, sve OK s nazivom.. (iako uvjetno rečeno al OK) ;)
dakle entitetske policija RS-a.. mada bi bilo dobro da su stavili naziv BH Policija crticu pa RS ;)

Simpatičan model, ja ga svakako ubacim u kolekciju..

Rekoh gore "uvjetno" jer.. ako ćemo biti točni BiH "državna policija" se zove SIPA (to je eng. skraćenica od Državna agencija za istrage i zaštitu)
Njihova vozila su srebrene boje s plavom trakom koja po ruboima ima žute linije i bijelim natpisom Policija (s jedne strane auta latinično a s druge ćirilično)
Djelokrug im je borba protiv terorizma i trgovine drogama i osiguranje diplomatskih stranih sjedišta i institucija na nivou države BiH!! Ta su vozila obično u pratnji kolona stranih državnika i državnika s nivoa države BiH. Pa ako radite dioramu iz BiH valja znati ;)

Evo slika jednog takvog vozila:
s www.hercegovina.info (neznam koliko ih je dozvoljeno slikati :( ) parkirana na pješačko prelazu gdje i ja pijem često kavu hehehhe (da me znate naći ako dojdete u Mostar)
Nisam ja napisao da je to policija od BiH nego policija iz BiH. :zvizdi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh