Loko Fleishmann 4367

gljiva

Član foruma
Imam dva problema vezana uz ovu loko.
Prvi problem je (eto kad se kupuje polovna loko) da sam nasao zguzvanu oprugu koja drzi cetkicu za motor. Pitanje je gdje nabavit novu?

Drugi problem je da sa jedne strane kotaca ispod motora postoji kontakt s motorom i ne mogu skuzit na koji nacin a nema smisla sve rasturit. Ima li tko kakvu ideju?
 

Attachments

  • Picture 001.jpg
    Picture 001.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 164
  • Picture 002.jpg
    Picture 002.jpg
    100.2 KB · Pregleda: 164

Damir

 
Osoblje foruma
Imaš li kakvu staru Mehano loksu van upotrebe?
Ja mislim da su ti federi na četkicama identični,ako je malo kratka rastegneš je i riješen
problem! Netko od Ri forumaša ako ima kakvu gore navedenu loksu van upotrebe tj, njezin motor
pomozite gljivi :!: :?: :?:
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozz,
da to sa preinakom motora je stara fleischmanova boljka no, postoje nekoliko različitih varijanti, na nekima ima samo jedna tanka "premosnica" koja se mora prekinut a na starijima treba obrusit okolo nosača četkice, evo još jedan link sa slikicama pa..... (ne radi se o istoj lokici al mislim da je motor isti).

http://www.hp-pfeiffer.de/digi_umbau1/d ... flm_h0.htm
 

gljiva

Član foruma
damir kaže:
Imaš li kakvu staru Mehano loksu van upotrebe?
Ja mislim da su ti federi na četkicama identični,ako je malo kratka rastegneš je i riješen
problem! Netko od Ri forumaša ako ima kakvu gore navedenu loksu van upotrebe tj, njezin motor
pomozite gljivi :!: :?: :?:

Hvala na akciji Damire. Nasao u jednoj staroj od Lime.
Spakovao sve ali ne sljaka. Ova loko bas gadna za digitalizirat. Bojim se da nisam vec skurio dekoder. Nadam se da ne :molitva :molitva
Ne mogu nista sad moram van.
 

gljiva

Član foruma
robogovi4 kaže:
Pozz,
da to sa preinakom motora je stara fleischmanova boljka no, postoje nekoliko različitih varijanti, na nekima ima samo jedna tanka "premosnica" koja se mora prekinut a na starijima treba obrusit okolo nosača četkice, evo još jedan link sa slikicama pa..... (ne radi se o istoj lokici al mislim da je motor isti).

http://www.hp-pfeiffer.de/digi_umbau1/d ... flm_h0.htm

Hvala puno robogovi4. Vrlo vrijedan materijal.
 
A

Anonymous

Guest
gljiva kaže:
robogovi4 kaže:
Pozz,
da to sa preinakom motora je stara fleischmanova boljka no, postoje nekoliko različitih varijanti, na nekima ima samo jedna tanka "premosnica" koja se mora prekinut a na starijima treba obrusit okolo nosača četkice, evo još jedan link sa slikicama pa..... (ne radi se o istoj lokici al mislim da je motor isti).

http://www.hp-pfeiffer.de/digi_umbau1/d ... flm_h0.htm

Vrlo vrijedan materijal.

I moje pohvale "robogovi4", .... sa takovom dokumentacijom "digitaliserung" nebi trebao biti neki problem....
 

robogovi4

Poznati forumaš
Nema na čemu,
nadam se samo, da je dekoder još živ ali, ako je bil spojen na ovakav motor bez "prerade" bojim se da..........
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh