materijal za maketu

siky

Član foruma
Supporter (2019)
ljep pozdrav
Htio bi na maketu uraditi okoliš kao sa slike


u moru ponude od noch i ostalih proizvođača nemogu se snači kaj bi mi sve bilo potrebno
ako bi bila koja dobra duša da napiše koji bi bio potreban materijal za izgradnju
 

1borna

Veteran foruma
Puno tih dodatnih stvarčica možeš kupiti kao "sirovinu" i kod nas, daleko jeftinije! Samo treba i raditi (i uživati pritom). Na primjer, tzv. islandska mahovina koja je pogodna za izradu drveća i žbunja možeš kupiti "na veliko" kod firme http://www.mbm.hr/. Pola kg. dođe 85 kuna (to je količina za izradu najmanje 50-ak drveća) što je barem 10 puta jeftinije od Nocha i ostalih pakiranja na malo. Ja sam neki dan kupio jedan paket. Imaju zelenu, žutu i nepovoljne crvene i plave boje te bijele. Zelenu možeš posvijetliti ili potamniti, žutu posmeđiti...
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
Puno tih dodatnih stvarčica možeš kupiti kao "sirovinu" i kod nas, daleko jeftinije! Samo treba i raditi (i uživati pritom). Na primjer, tzv. islandska mahovina koja je pogodna za izradu drveća i žbunja možeš kupiti "na veliko" kod firme http://www.mbm.hr/. Pola kg. dođe 85 kuna (to je količina za izradu najmanje 50-ak drveća) što je barem 10 puta jeftinije od Nocha i ostalih pakiranja na malo. Ja sam neki dan kupio jedan paket. Imaju zelenu, žutu i nepovoljne crvene i plave boje te bijele. Zelenu možeš posvijetliti ili potamniti, žutu posmeđiti...[/quote]

jel ovo islanska mahovina


 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Šine su roco line bez betunga. Telegrafski stubovi weinert isto mislim za kretniške lanterne da su od weinerta, signal je od viessmanna. Moram priznati da je taj dio nasliki za moje dojam simply the best. Puno sreće kod rada.
;)
kasti
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
kasti kaže:
Šine su roco line bez betunga. Telegrafski stubovi weinert isto mislim za kretniške lanterne da su od weinerta, signal je od viessmanna. Moram priznati da je taj dio nasliki za moje dojam simply the best. Puno sreće kod rada.
;)
kasti

ja se stvarno ne sječam gdje sam pokupil tu sliku
nadam se da se ne ljutiš ako sam ukrao od tebe..

kaj si koristil za zelenilo

LP
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
pozdrav

dali netko koristil ovaka set od Busch Artikelnummer: 7188
jel se isplati uzeti za izgradnju tunela
 

1borna

Veteran foruma
Kupovinom gotovog portala za tunel ćeš brzo riješiti ulaz- izlaz tunela, ali si donekle ograničen njegovom izvedbom......Samogradnjom ćeš lakše prilagoditi ulaz tunela okolišu umjesto obrnutog kod kupovnog portala. Mislim da izrada portala nije toliko teška i zahtjevna da se nebi sam upustio u takvo nešto. Pogledaj malo slike kžmz-a....
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
bolje uzeti stirodur i napravitim prvo, nisi ograničen tvorničkim dimenzijama, a drugo puno ti je jeftinije, i od jene ploče stirodura puno napraviti ;)

ako nećeš stirodr imaš gips :D
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
nickname25 kaže:
bolje uzeti stirodur i napravitim prvo, nisi ograničen tvorničkim dimenzijama, a drugo puno ti je jeftinije, i od jene ploče stirodura puno napraviti ;)

ako nećeš stirodr imaš gips :D
Da se i ja malo prikljucim kad je rec o stiroduru.. tacno je da se moze puno napraviti portala od table stirodura i to uopste nije losa ideja i zbog potrebnih dimenzija portala i zbog ustede novca!
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
havla potražit ču stirodur.
nego kad se napravi tunel i planina onda se sve to prvo mora farbati??
 

flado

Član foruma
Pronasal sam nekaj, kaj bi sluzilo za imitaciju starih izvrnutih dasaka. To su vezice za vinograd ili povrcce. Papirnate i u sredini zica, ćini mi se sasvim ok. Kaj mislite ?
stofix.jpg

By vladic7 at 2012-06-03
stofix1.jpg

By vladic7 at 2012-06-03
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Moglo bi biti OK.

Što misliš, bi li se moglo koristiti za npr. teret dasaka na vagonima/kamionima?

IMG_3651.jpg


scaled.php
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
flado kaže:
Pronasal sam nekaj, kaj bi sluzilo za imitaciju starih izvrnutih dasaka. To su vezice za vinograd ili povrcce. Papirnate i u sredini zica, ćini mi se sasvim ok. Kaj mislite ?
stofix.jpg

By vladic7 at 2012-06-03
stofix1.jpg

By vladic7 at 2012-06-03
Sto izgleda dobrooo... odlicna ideja!!!
 

flado

Član foruma
Thommo vrijedi pokušati, taj paketic od 1000 kom i 12 cm ti kosta nekih 13 kn, a ima i duzih.
 

MrVirus

Poznati forumaš
Re: DIY-Signal pružnog prijelaza

evo čisto da podijelim jednu informaciju...
kupio sam danas mesinganu cijevčicu od 1 m u Pevecu za 10,00 kuna, a idealna je za stupove signala, semafora i sl...
 

Attachments

  • P1200061.JPG
    P1200061.JPG
    75.1 KB · Pregleda: 38

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh