Mehano kompozicije

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Super su kompozicije!!!
 

RailMaster

Član foruma
Hvala, kolega! Evo još nekih snimaka od ranije:

Mehano Santa Fe:

Mehano kompozicija po uzoru na famozni Thunderbolt Express set:

Mehano ALCO C-628 Delaware & Hudson lokomotiva u realističnom izdanju i sa tačnim brojem:
 

RailMaster

Član foruma
Evo jedne kompozicije sklopljene prema sećanju. U pitanju je Mehanotehnika garnitura sa kataloškim brojem T341 (sigurno je se sećate, veliki set, lokomotiva i četiri vagona, sa pružnim prelazom i šinama da se sklopi velika "osmica"). Sve u ovoj kompoziciji je autentično viđenoj garnituri, osim što sam dodao i ovaj završni vagon "caboose" (sama T341 ganritura obično nije imala završni vagon, već su to uvek bila 4 teretna vagona).
Lokomotiva CNJ je stara sigurno 40-ak godina. Vrlo nostalgično.


:cool:
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
I još k tome dodati da su svi detalji (ograde, truba, na vagonima stepenice) na broju!
Jedino je šteta što vozi samo u krug, tj, da nema malo ravnih tračnica, pa skretnica i slično...
 

RailMaster

Član foruma
I još k tome dodati da su svi detalji (ograde, truba, na vagonima stepenice) na broju!
Jedino je šteta što vozi samo u krug, tj, da nema malo ravnih tračnica, pa skretnica i slično...
Da, potpuno je očuvana. Što se vožnje tiče, slažem se u potpunosti, svakako bi bio veći doživljaj na dužim šinama. A ironija je u tome što zapravo imam sve te produžetke za dugačku trasu, čak i originalnu verziju - ali nemam prostora gde bih to mogao da postavim, zato sam ograničen da sve provozam kako-tako na običnoj kružnici. :)
 

RailMaster

Član foruma
Evo jedne kompozicije koja je na kratko sklopljena za probnu vožnju. Lokomotivi je potrebno malo servisirati motor i verovatno zameniti kardan. Nisam imao vremena da to odradim, ali svakako fino vozi:



A ovde je nešto malo ređe. U pitanju je Mehanova ALCO C-415 lokomotiva u Rock Island izdanju. Ovo je novije proizvodnje, lokomotiva ima japanski Mabuchi motorčić, pogon i sakupljanje struje preko svih točkova:

P3150648.JPG P3150650.JPG P3150646.JPG P3150647.JPG $_57 (2).JPG

 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
C-415 modela nije bilo u setovima,samo pojedinacna prodaja?
Svakako zanimljiva lokomotiva:palci_gore:.
 

RailMaster

Član foruma
C-415 modela nije bilo u setovima,samo pojedinacna prodaja?
Svakako zanimljiva lokomotiva:palci_gore:.
Ja znam samo za jedan set iz "Train Line" programa koji je išao sa C-415 lokomotivom. Ne mogu nikako da pronađem sliku u kompjuteru, a znam da je imam. Set je bio spakovan u onoj "uspravnoj" kutiji (slično kao onaj sa malom parnom 0-4-0 lokomotivicom i tri vagona) i promovisao je C-415 lokomotivu u Penn Central izdanju. A inače, da, ovako posebno su mogle tu i tamo da se nađu.

;) Hvala svima na lajkovima.:cool:
 

RailMaster

Član foruma
Evo nostalgične garniture T336 sa autentičnom lokomotivom i vagonima, sklop koji je Mehanotehnika prikazivala na kutijama garniture i u svojim katalozima:

A ovde je jedna od varijacija kompozicije koja se mogla naći u T341 garniturama:

:cool:
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
U tome setu T336 uz ovu switchericu znao se naci i RS iz donje snimke.
 

RailMaster

Član foruma
Tako je, varijante su bile i sa RS-2, i sa RS-11, pa čak i ona C-Liner u Santa Fe izdanju sa putničkim vagonima (T337).
Garnitura T341 je takođe imala verzije sa GP18, RS-2, RS-11 i sa SD-40 lokomotivama.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Znam da je u trodijelnim putnickim setovima,sa onim kratkim vagonima bio ili RS 2 SNCF ili RS 11 Conrail.
Ovu T341 imam(imao sam,kutija bacena,modeli po maketi)sa starim SD 40 koji ima kuplunge na sasiji i
tvornicke zamasnjake.Uprava Northern Alberta.
 

RailMaster

Član foruma
Znam da je u trodijelnim putnickim setovima,sa onim kratkim vagonima bio ili RS 2 SNCF ili RS 11 Conrail.
Ovu T341 imam(imao sam,kutija bacena,modeli po maketi)sa starim SD 40 koji ima kuplunge na sasiji i
tvornicke zamasnjake.Uprava Northern Alberta.
Tako je! :dada:
 

RailMaster

Član foruma
:cool: Jeste li znali da...

Model ALCO RS-11 lokomotive u bojanju Norfolk Southern železnice je bio pokušaj Mehanotehnike da napravi model koji će da "imitira" postojeću lokomotivu EMD GP38 veoma sličnog izgleda. Dimenzije su skoro odgovarale, čak su često stavljali i poklopce postolja od svojih GP18 modela kako bi i taj detalj "pokrili" (često su stavljali sive verzije), ali su ipak neki upadljivi detalji bili više nego očigledni - pre svega zato što se radi o potpuno drugom proizvođaču lokomotiva (EMD ≠ ALCO). Na daljinu, ima se utisak da se radi o toj lokomotivi, što bi se reklo "liči", ali železnica Norfolk Southern ne poseduje RS-11 lokomotive u svojoj floti. Iako će neke kolege reći da su u Mehanotehnici mešali sve i svašta kada je reč o postojećim lokomotivama, ipak je neko došao na konkretno ovakve ideje i probao da realizuje te dovitljivosti idući u korak s vremenom (a u to vreme nije bilo interneta i sve se istraživalo ručno).
Evo na ovim sličicama možete da uporedite postojeću GP38 lokomotivu (boje, šare, broj) sa Mehanovim RS-11 modelom:
ns2880a.jpg Mehano ALCO RS11 Norfolk Southern Loco 1.jpg DSCI0168.JPG

Ovaj model često je bio u T341 garniturama, ali se takođe svojevremeno nalazio i u katalogu američkog distributera "Model Power" za kojeg je Mehanotehnika proizvodila i RS-11 lokomotive, uključujući i ovu NS varijantu.
 
Last edited:

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Vec sam spomenuo,steta sto nisu napravili SD 40 u bojanju NS-a.
A sto se tice GP-a,imali su ga u proizvodnji(GP 18 ako se ne varam),
steta sto on nije u tom bojanju,slicniji je?
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Dali si trazeci po netu naletio na slike lokomotiva Boston & Maine u crvenom bojanju sa zutim slovima iz novijih setova?
Sheme koje sam ja nasao su potpuno razlicite,ni blizu.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh