Modeli by Niko

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Ako si ti radio weathering..onda svaka cast:respect:

buraz kakvo je to pitanje ..... kak bi mamic reko ... ti si jedan mucki provokator, joj kad ti dodem dole ..... :spank: :prd: :crazy:

evo dokaza ......

image_4a8555ab9fa4fcc8d878e298b23e7bc13d8027226e.jpg image_46e173f78046d9947495d1ed2e9c88b34927a9bc4c.jpg

vagon
1. lagani sloj svjetlo sive (neki moj mix tamiye neutral grey xf-53 60% + white x-2 40 %), izeden AB - om
2. chipping sa spuzvicom za sude, sa vallejo bojama
prvo dark rust 302
druga light rust 301
treca black 950
3. lakiranje polusjajni lak tamiya X-22, AB-om
4. mig of ammo, uljima napravio curke odozgora prema dole
streaking grime for dak a.mig-1201
dark streaking grime a.mig-1206
streaking grime a.mig-1203
kad se osusi lagano polu suhim ravnim kistom (za tempere) povlacis prema dole i skidas visak, za to
koroisrtis mig of ammo, enamel odourless thinner a.mig-0219 ( tenpertin - white spirit )
5. matt lak od valleja 520, sa AB-om
6. lagani sloj prasine po doljnjem djelu vagona tamiya (neki moj mix tamiye flat earth xf-52 70% + white x-2 30 %), AB-om

postolja
tamiya xf-69 nato black, AB-om i onda mig production brown wash

kotaci
prvo dark rust 302
druga light rust 301
trece matt lak 520,

i to je to .... :palac_gore:
:crazy:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Hahaha..malo provokacije od rane zore:fp: Hvala za detaljan opis postupka!! Odlicni su vagoni..
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Uff moji omiljeni vagoni..Hi Cube!

da da, bas je dobar taj oblik :in_love: stvoren za saranje po njemu :crazy:

walthers je super odradio model, jos serija gold line sa tim svim detaljima :yes:yes:respect:

jedina mana po meni, sto je prelagan ( pola tezine od atherna ) :fp:, moram ubacit nesto olova u njega ... u previse sam piso, idem farbat :daj_pivu:

:crazy:
 

VRadek

Član foruma
Pregledah sve od početka i :slinim::slinim::slinim: :naklon:. Svaka čast majstore :respect:sve onako potaman ni malo ni puno.
Ko zna zna nema šta :palci_gore:.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Vagoni sa ovim daščicama su odlični za postarivanje.. Mislim na te daske koje na kraju mogu ispasti veoma dobro odradjene..pogotovo ako se naprave da budu trule i ispucale;)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Za dobar rezultat potrebno je uložiti puno rada. Prije svega treba dobro razmotriti situacije u 1:1 - nužno je proučavati fotografije pravih vagona i kod toga biti vrlo osjetljiv na sve male promjene koje se kroz vrijeme javljaju zbog starenja boja i slično, a najbitnije je odabrati prave tehnike izrade - to mnogi dobri nažalost čuvaju kao svoju »poslovnu« tajnu.

IMG_0001.jpg

IMG_0002.jpg

IMG_0004.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za dobar rezultat potrebno je uložiti puno rada. Prije svega treba dobro razmotriti situacije u 1:1 - nužno je proučavati fotografije pravih vagona i kod toga biti vrlo osjetljiv na sve male promjene koje se kroz vrijeme javljaju zbog starenja boja i slično, a najbitnije je odabrati prave tehnike izrade - to mnogi dobri nažalost čuvaju kao svoju »poslovnu« tajnu.

View attachment 73481

View attachment 73483

View attachment 73484
Genijalno.. posebno ova paleta boja s detaljnom analizom pravog weatheringa.
Weathering je prilično skup sport... ali s njim modeli dobiju dušu i prestanu biti igračke :)
Tko i rekao da na tom pravom vagonu ima 13 nijansi hrđe :) ... hehe kao ona knjiga 50 nijansi sive
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh