Modeli vagona poslovnih vakova

nik

Veteran foruma
Otkud 300 EUR za jedan ACME vagon? Uskoro dolaze SŽ Y vagoni pa bi trebali koštati otprilike 78 EUR. Nije malo ali ipak su Y vagoni. No ACME nije nikad napravio vagon tipa Al, samo ABl i Bl.
Pa Al i ABl su jedno te isto...
 

ciba1988

Član foruma
Otkud 300 EUR za jedan ACME vagon? Uskoro dolaze SŽ Y vagoni pa bi trebali koštati otprilike 78 EUR. Nije malo ali ipak su Y vagoni. No ACME nije nikad napravio vagon tipa Al, samo ABl i Bl.
Hvala Gorchi za komentar o tome šta je i koji je tip ACME napravio. Ne odnosi se cena od 300+ eura za jedan ACME vagon već 6 vagona. Ako uzmemo u obzir to da su pre 10-ak godina njihovi vagoni plaćani u proseku oko 50 ak eura a za Bosnu Express treba 6 vagona kako bi kompletirali ceo set. Cela ova prepiska unazad par komentara se odnosi na to da niko nije lud postojeće vagone iz svoje kolekcije koje je čekao toliko dugo da uništava i prepravlja kako bi dobio nešto što liči na vagone sastava Bosne express. Ja bih stvarno voleo da je ACME odavno izbacio vagone o kojima pričamo pa da ne prolazim ovu golgotu ni sa crtanjem a i ni sa objašnjavanjem zašto i zbog čega radim sve ovo. Takodje isto tako svi znaju da nije lako kolekcionarima koji su opredeljeni samo JŽ da popune svoju kolekciju. Ili čekaš da se neko smiluje i napravi nešto ili sam preduzmeš korake ka tome.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pa gledaj... ACME bi napravio set ako bi se ih moglo prodati 150 kom. Na žalost ne vjerujem da bi se ih moglo toliko prodati, sigurno ne u jednoj godini. Vidim kako se prodaje modeli kod mene.
 

nik

Veteran foruma
Pa gledaj... ACME bi napravio set ako bi se ih moglo prodati 150 kom. Na žalost ne vjerujem da bi se ih moglo toliko prodati, sigurno ne u jednoj godini. Vidim kako se prodaje modeli kod mene.
Ja vidim da nikakvih ACME Goša vagona više nigdje nema za kupiti a kako je ACME zadovoljan sa prodajom istih vidimo po tome što trenutno imamo u najavi još 12 komada.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Da, ACME vezano za Goša vagone išlo je bez problem, čak i tri seta odjednom Mostar-Dalmacija. Možda samo se sjećam SŽ Spalnik koji i budimo iskreni bio rijetki međunarodni putnik, dok je JŽ Bc ŽTPZg exBDŽ bio u režimu 50 i nestao s redukcijom prevoza od početka rata... pa ničeg nema na netu. A ipak kakva je to firma koja ništa ne nudi i sve je raritet.. očito su ACME kupci izdresirani da kupe a ne da čekaju. Vjerovatnoi statsitička pogreška i poneka varijabla koja pospješuje ili blokira internet-dostupnost pa uzrokuje da ostane nešto na lageru...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja vidim da nikakvih ACME Goša vagona više nigdje nema za kupiti a kako je ACME zadovoljan sa prodajom istih vidimo po tome što trenutno imamo u najavi još 12 komada.
Mozes li pojasniti tu najavu 12 komada?

Nisam upratio.. :(
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Oko izdaje tih vagona morate znati da uobičajeno dobro idu u prodaju svi vagoni koji se voze u međunarodnom prometu a unutrašnji i možda čak i ređi vagoni poput recimo JŽ Save budu teško išli u prodaju. Zanimljivo je da su se odlučili napraviti reprint Avale. Kod PeGomodel-a ih nisam dosta prodao ali ipak bude proizvedena kao i svi ostali. Koliko sam govorio sa njima svi ti setovi i vagoni dolaze do kraja godine. Ali mogu reći da katkad sam iznenadjen sa prodajom recimo sa AlbertModell HŽ cisternama. Ovdje ste me zaista lijepo iznenadili :)

Dzlaja: ACME ima minimum izrade serije 160 komada, bilo solo vagon, bilo set. AlbertModell recimo 100 kom.
 

nik

Veteran foruma
Oko izdaje tih vagona morate znati da uobičajeno dobro idu u prodaju svi vagoni koji se voze u međunarodnom prometu a unutrašnji i možda čak i ređi vagoni poput recimo JŽ Save budu teško išli u prodaju. Zanimljivo je da su se odlučili napraviti reprint Avale. Kod PeGomodel-a ih nisam dosta prodao ali ipak bude proizvedena kao i svi ostali. Koliko sam govorio sa njima svi ti setovi i vagoni dolaze do kraja godine. Ali mogu reći da katkad sam iznenadjen sa prodajom recimo sa AlbertModell HŽ cisternama. Ovdje ste me zaista lijepo iznenadili :)

Dzlaja: ACME ima minimum izrade serije 160 komada, bilo solo vagon, bilo set. AlbertModell recimo 100 kom.
JŽ 'Poslovni vlak' je ideja i inicijativa direktno od Buonopanea a realizacija će biti moguća nakon što budu gotovi alati za 'Croatia' restoran. Prva informacija o tome je bila direktno od pokojnog Rolwija a potvrđena osobno od Buonopanea prije 2 godine.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh