Modeli vagona poslovnih vakova

maradona

Novi član
Ja bih neke vagon u epoh 5-6. ZS ili Srbijavoz,Hz belo sa crvenim linijama, ZFBH Sivi sa plavom zutom linijom, MAkedonke kusette i ic i naravno crnogorke za bg-bar.
Sve 5, ali svi bi mi zeljeli puno toga, pa ne ide tako lako...No kakve veze ima nabrojano, sa "Modelima vagona poslovnih vlakova"? Tema je otvorena isključivo za raspravu o možebitnim ACME setovima, kao sto su "Sava, Matoš, Bosna exp. itd.)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Hvala na odgovoru...Bit cu sretan ako ACME uopce ikada izda set sa plavim Inter City vagonima, ali kolike su uopce sanse da vagoni imaju ovalne prozore, s obzirom da iste imaju vec izdati Z1 vagoni? Bez kompromisa bi bili jedino vagoni iz 1983 godine sa Wegman postoljima...
S obzirom da se ACME bio odlučio za realizaciju zagrebačkog bugara, ne vidim razloga što ne bi mogla uletjeti i pokoja takva serija kompleta sa poslovnim vagonima, pa i u vidu promocije Y vagona sa oval prozorima, jer takav problem imaju i ovi Avala vagoni.
 

ciba1988

Član foruma
Poštovanje svima,

Počeo sam sa crtanjem jednog od vagona iz sastava "Bosna express", ima jos tu da se radi ali u procesu izrade voleo bih da ukljucim i Vas kao zajednicu kako bi model bio što verodostojniji. Otvoren sam za sve konstruktivne sugestije i kritike. Modeli će biti radjeni na rezinskom 3D štampaču radnih dimenzija 300x160x300mm. Takodje paralelno u radu sa tim vagonom počeo sam da crtam i obrtno postolje koje pripada vagonu. Slike su u nastavku.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    33.1 KB · Pregleda: 39
  • 2.JPG
    2.JPG
    53.8 KB · Pregleda: 38
  • 5.JPG
    5.JPG
    56.8 KB · Pregleda: 38
  • 4.JPG
    4.JPG
    65.5 KB · Pregleda: 39
  • 3.JPG
    3.JPG
    44.2 KB · Pregleda: 37

ciba1988

Član foruma
vrhunski rad. Kada će automobili biti dostupni? Jesu li dostupni za prodaju? Jesu li već ukrašeni?
Izvini, automobili? Misliš na vagone? U štampu se krece za 3 nedelje ako sve bude teklo po planu i budemo svi zadovoljni crtežom. Nakon toga izradjuje se prototip i radi se farbanje u bojama pomenutog poslovnog voza. Nakon svega toga radi se kalkulacija cene. Farbanje neću ja raditi pa samim tim je i cena trenutno nedostupna. Ali obaveštavaću vas o svemu blagovremeno.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
A ok, sve jasno. Pozdrav.
Bosna expres je bio poslovni, dakle sve prvi razred, devet odjeljaka, a ne deset. Inače pozdrav kolegi, dugo te nije bilo na forumu.
 

nik

Veteran foruma
Poštovanje svima,

Počeo sam sa crtanjem jednog od vagona iz sastava "Bosna express", ima jos tu da se radi ali u procesu izrade voleo bih da ukljucim i Vas kao zajednicu kako bi model bio što verodostojniji. Otvoren sam za sve konstruktivne sugestije i kritike. Modeli će biti radjeni na rezinskom 3D štampaču radnih dimenzija 300x160x300mm. Takodje paralelno u radu sa tim vagonom počeo sam da crtam i obrtno postolje koje pripada vagonu. Slike su u nastavku.
Ne vidim smisao u izradi 3D printa objekta koji već 13 godina postoji kao velikoserijski model...?
 

MarkoZG

Član foruma
Nije li lakše i brže velikoserijski model očistiti od boje i napraviti kao Bosna express nego crtati i printati od nule? Više bi smisla imalo uložiti trud i energiju u nešto što ne postoji u modelu.
 

ciba1988

Član foruma
Nije li lakše i brže velikoserijski model očistiti od boje i napraviti kao Bosna express nego crtati i printati od nule? Više bi smisla imalo uložiti trud i energiju u nešto što ne postoji u modelu.
Naravno da nije lakše, još nisam sreo nekoga na ovom forumu ili nekom drugom da je spreman da plati 300+ eura za ACME vagone i rasturi do najsitnijeg detalja, odradi skidanje boje i stakla sa prozora pa zatim sve iznova oboji i posložni kako je bilo. Niko nije toliko spreman da se igra. Možda grešim. Nekom je sigurno lakše da radi prepravke.
A što se tiče truda i energije, model 661 odavno se izradjuje kod već poznatih majstora sa prostora Balkana pa ne vidim da je problem što se tu i tamo neko ohrabri da napravi isto to u svojoj izvedbi ako smatra da može bolje a odnosi se na već pomenuti model koji je već proizveden. Pozdrav ;)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Otkud 300 EUR za jedan ACME vagon? Uskoro dolaze SŽ Y vagoni pa bi trebali koštati otprilike 78 EUR. Nije malo ali ipak su Y vagoni. No ACME nije nikad napravio vagon tipa Al, samo ABl i Bl.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh