Modeli za malu betonaru na maketi?

speed

Član foruma
MAN i Mercedes zajedno;
sprijeda:



straga:



te usputna slika Scanije... idealna za prijevoz betonskih blokova, zadnja osovina kamiona je podizna....:

 

speed

Član foruma
Mercedes za vuču betonskih elemenata s troosovinskom prikolicom.
Prikolica na kraju je od Kibria, a kamion je od Roskopfa. Jest da su različiti proizvođači, ali su se uklopili :) Laik nebi primjetio :D

 

speed

Član foruma
Thommo kaže:
Hm, ja vidim samo jednu osovinu iz ovog kuta. >:D: Može još koja fotka?

Zaželio si- pogledaj. Može!
Evo, ovog puta straga pogled:



foto je loš- mobitelom sam slikao, fotić nije pri ruci... pa rekoh, Mečka je već pozirala, ajd da slikam stražnji kraj, on može i ovako ispasti :cool:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Uspio sam nabaviti par cestovnih vozila i jedan vagon za onu moju fix ideju :>idea: o betonari. :D

Herpa Scania s pokretnim spremnikom:

PC230418.jpg


PC230419.jpg


PC230422.jpg


Ova Tatra kiper mi je posebno draga! :ljubav Kad sam bio klinac, 80-ih, riječka firma "Cesta" je imala puno ovakvih Tatri, kipera, miksera, i pokoju dizalicu. Mislio sam da HO modela nema! Ipak ima, mislim da je proizvod firme IGRA.

PC230424.jpg


PC230426.jpg


PC230425.jpg


PC230429.jpg


A ovo je Klein Modellbahn OBB Uacs, za prijevoz praškastih tereta, npr. cementa.

PC260440.jpg


PC260441.jpg
 

john

Član foruma
Za montažu betonare je potrebna auto dizalica.Iznajmljujem povoljno! >:) :D
 

Attachments

  • 02012010496.jpg
    02012010496.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 135
  • 02012010498.jpg
    02012010498.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 137
  • 02012010500.jpg
    02012010500.jpg
    29.5 KB · Pregleda: 138

Thommo

 
Osoblje foruma
:D :D

Znao sam da nećeš izdržati da dugo bude u komadima! >:D: Dobro izgleda!

Kako ti se čini sklapanje Kibri kitova?
 

john

Član foruma
Thommo kaže:
:D :D

Znao sam da nećeš izdržati da dugo bude u komadima! >:D: Dobro izgleda!

Kako ti se čini sklapanje Kibri kitova?

U živo još bolje izgleda. :D Pa moram reči da sam jako zadovoljan.Svi djelovi su dosta precizno napravljeni i nezahtjevaju puno dorade.
Jedino su im malo nacrti nejasni.I naljepnice bi mogle biti bolje,ali sve u svemu sam jako zadovoljan.Neki jednostavniji model je pravi gušt sastaviti. :ljubav
 

john

Član foruma
Ovo ti još treba za betonaru!
 

Attachments

  • !BiEko7g!mk~$(KGrHqQH-D!Erf8j3iuLBLMnWSBzOg~~_1.JPG
    !BiEko7g!mk~$(KGrHqQH-D!Erf8j3iuLBLMnWSBzOg~~_1.JPG
    16.3 KB · Pregleda: 247

hyperion

Veteran foruma
Da opet probudim temu, izašla je beton miješalica u H0 od Sikua, a imaju i u Mulleru i Intersparu od Matchboxa.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Eh, da malo probudim zaspalu temu... Ovo su kiperi za dovoz agregata do cementare...

kip_3.jpg


kip_2.jpg


kip_1.jpg


... a ovaj nije originalna kompozicija. Bolje bi uz Carnehl prikolicu išao 3-osovinski šleper, ali za sad je ovako:

kms9.jpg


kmsA.jpg


kmsB.jpg


Kad se IVECO umori od šljunka, "uvale" mu cisternu za cement! ;)

kms7.jpg


kms8.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ova Scania također spada u temu o cementari...

kms4.jpg


kms5.jpg


kms6.jpg


... a ova baš i ne, iako mi je prekrasan model! Može li netko pojasniti koje su to generacije Scanije, i koja je koja kabina (Topline itd...)?

kms1.jpg


kms3.jpg


kms2.jpg
 

speed2

Član foruma
Thommo kaže:
... a ova baš i ne, iako mi je prekrasan model! Može li netko pojasniti koje su to generacije Scanije, i koja je koja kabina (Topline itd...)?

Scania, R serija, sa Topline kabinom. Highline je malo niža kabina (ali isto ima povišeni krov), a ostalo što ostaje od kabina u R serije jesu dnevna kabina i niska spavaća. Ovo je serija koja se proizvodila od 2004. do 2009. godine. Iza nje je došao još jedan "facelifting"(najuočljiviji po prednjoj masci), koji je upao odmah meni u ruke :D
Mislim da imaš takve crne u Rijeci kod ŠpedTransa/ Transadrie. Isto imaju i šlepe za kontejnere, ali neznam da li ih baš vuču dotične Scanije. Jedino što se tvoja razlikuje (koliko vidim) jest to da je snažnija. Njihove su možda od 400 i nešto konja...
 

Herbie

Član foruma
Thommo kaže:
Eh, da malo probudim zaspalu temu... Ovo su kiperi za dovoz agregata do cementare...

Ne znam koliko se isplati voziti agregat sa 3osovincem bez tandemke :)

Na onom Mercedesu 2640 da li se mogu otvoriti bocne stranice?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Par slika sa malog gradilišta na OMV Vratima Jadrana sjever.

IMG_7301.jpg


IMG_7320.jpg


IMG_7313.jpg


IMG_7321.jpg


S druge strane autoceste, zanimljiv SK mikser s pumpom

IMG_7324.jpg


Modeli slični ovima gore:



kip_1.jpg
 

Attachments

  • 402659 MAN TGM Mixer_eur19.jpg
    402659 MAN TGM Mixer_eur19.jpg
    6.2 KB · Pregleda: 42
  • MAN TGA 3-ax kipper.jpg
    MAN TGA 3-ax kipper.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 44

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh