Mogućnost prerade Mehano u HŽ putnički vagon

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Napokon sam uspio završit vagon. :ples2: :ples2: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
Nije baš potpuno isti kao originalni Al ali mi to ne smeta. ;)
I dalje ne mogu prebacit slike, ali kad ih prebacim :molitva ću ih odma stavit na forum.
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Ovo sad nije o Eas-u, ali nije ni OT.
2 vagona su prerađena (samo na 2.fale natpisi)
Slijede slike prerade.
1. vagon je Al.
otvoren vagon
dsc00748mb.jpg

Pod interijera
dsc00754cp.jpg

Djelomično ofarban i s dijelom interijera
dsc00803n.jpg

Sjedalo :D
dsc00810oym.jpg

Sjedala montirana u kupeu :D
dsc00812tc.jpg
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

2. dio
Farbanje plavom
dsc00815ig.jpg


dsc00816lc.jpg


dsc00821la.jpg

Montirana "rešetka"
dsc00824o.jpg

"Skoro" svi dijelovi >:)
dsc00827w.jpg
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Zadnji dio
Gotov interijer
dsc00828xh.jpg


dsc00829q.jpg


Sklopljen vagon :) ;)
dsc00830v.jpg


dsc00831df.jpg


dsc00832af.jpg

Budući da će sljedeći ići u JŽ ARl, neznam kako je bio brojčano označen, i za shemu bojanja nisam 100% siguran. :hmmm:
Svaka informacija je dobrodošla.
 

Vedi

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

ivan74 kaže:
Budući da će sljedeći ići u JŽ ARl, neznam kako je bio brojčano označen, i za shemu bojanja nisam 100% siguran. :hmmm:
Svaka informacija je dobrodošla.

Prvo pitanje - dal taj ARl ide u kompoziciju sa ova dva gotova sivo-plava vagona?
Drugo pitanje - dal ta dva sivo-plava vagona budu imala ili označavanje?
 

ivan74

Član foruma
Sve je JŽ. Ići će u istu kompoziciju ali ne radim kompoziciju od točnog broja i tipova vagona nego radim svaki vagon za sebe.(kasnije će vjerojatno otići svaki u svoju kompoziciju)
Btw drugi vagon je Acl kušet isto JŽ. ;)
Samo je 1 sivo-plavi Al.
 

Vedi

Član foruma
ivan74 kaže:
Sve je JŽ. Ići će u istu kompoziciju ali ne radim kompoziciju od točnog broja i tipova vagona nego radim svaki vagon za sebe.(kasnije će vjerojatno otići svaki u svoju kompoziciju)
Btw drugi vagon je Acl kušet isto JŽ. ;)
Samo je 1 sivo-plavi Al.

ARl vagoni JŽ su bili zeleni, zeleni sa punom bijelom crtom sa strane, crveno-bijeli (Bosna ekspres), bijeli (poslovni), tamno-plavi (poslovni - InterCity).
Sve ovisi za koju kompoziciju ti treba.
 

ivan74

Član foruma
Hvala na slici Sky. :naklon:
Nego, ja sam usporedio brojčano označavanje Aeelmt-a iz JŽ i HŽ "doba." (samo da vidim jel princip numeracije isti).
Skužio sam da se razlikuju samo u oznaci vlasnika vozila 78-HŽ 72-JŽ.
Jel sam u pravu :??: ako mislim da onda i buffeti imaju istu numeraciju iz HŽ i JŽ doba osim u broju vlasnika vozila?
Malo sam komplicirao ali takav sam. :D :D
 

Vedi

Član foruma
ivan74 kaže:
Hvala na slici Sky. :naklon:
Nego, ja sam usporedio brojčano označavanje Aeelmt-a iz JŽ i HŽ "doba." (samo da vidim jel princip numeracije isti).
Skužio sam da se razlikuju samo u oznaci vlasnika vozila 78-HŽ 72-JŽ.
Jel sam u pravu :??: ako mislim da onda i buffeti imaju istu numeraciju iz HŽ i JŽ doba osim u broju vlasnika vozila?
Malo sam komplicirao ali takav sam. :D :D


Nisi imal onda dobar broj JŽ Aeelmta jer su brojevi različiti u odnosu na HŽ.

Osim brojčane oznake vlasnika vagona i redni brojevi u individualnom broju vagona u ŽTP Zagreb su počinjali sa 2 ili 3, a na HŽ počinju sa 0, 1 ili 2. Mimarini vagoni npr. na JŽ su imali redne brojeve koji su počinjali sa 2.

Ista stvar je i sa buffetima i svim ostalim putničkim vagonima (na ŽTP Zg).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Slika friško prenumeriranog Aeelmt vagona iz JŽ u HŽ, gdje se može vidjeti korekcija brojeva kako je Vedi rekao:
Korekcija broja oznake vlasnika, pa prve i treće znamenke individualnog broja vagona, a samim time i kontrolnog broja: (Autor nepoznat)
 

Attachments

  • HZ Aeelmt.jpg
    HZ Aeelmt.jpg
    112.2 KB · Pregleda: 385

ivan74

Član foruma
S time da se na slici vidi i da su prefarbali jž logo.
Vedi, thanks za informaciju. Imam ja dobar broj Aeelmt-a ali jednostavno na individualni broj vagona nisam obračao pažnju. :crvenilo:
 

Vedi

Član foruma
ivan74 kaže:
S time da se na slici vidi i da su prefarbali jž logo.
Vedi, thanks za informaciju. Imam ja dobar broj Aeelmt-a ali jednostavno na individualni broj vagona nisam obračao pažnju. :crvenilo:

Nema na čemu naravno. ;)

Možda ti nabavim uskoro i koji broj buffeta.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

ivan74 kaže:
Budući da će sljedeći ići u JŽ ARl, neznam kako je bio brojčano označen, i za shemu bojanja nisam 100% siguran. :hmmm: Svaka informacija je dobrodošla.
:palac_gore: :palac_gore: Ovo će biti prva prerada Buffet-a za koju sam čuo! Nisam primjetio da ih je netko radio.
Samo naprijed...
 

ivan74

Član foruma
I za ovu preradu ću se i više potruditi nego za ostale. Uglavnom je to bila izrada interijera i farbanje vanjskog dijela, a ovaj vagon će ipak bit detaljnije napravljen.
 

ivan74

Član foruma
Budući da se s radovima sve više približavam prepravljanju portala krova, a Sky, znam da si ti za svoju preradu u kušet imao isti problem s portalima, bi mi mogo objasnit kak si prepravio portale?
Mislim na to da su na mom vagonu ti portali zaobljeni prema unutra a na originalu bi (ako se gleda s boka) trebali biti ravni.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Evo ga ovdje:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=1085&start=120" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=1085&start=120</a>
 

wiggum

Veteran foruma
Opet ja. :D
Da li bi se ovi mogli skombinirati za HŽ Bt?

sachsenmodelle
74709
74473 ili 74432 ili 74424

Problem je kaj su to pretežito vagoni serije Bmh, znači nešto dulji od Bt-a, ali lako za to.

Tu se mogu lijepo vidjeti:
http://www.modelshop.cz/sh/hled2.php?ka ... senmodelle

A evo i Bt-a:

(ove potpise stavljam jer videl sam već puno korištenja fotki bez znanja autora, tak da nebi htel da taj bezobrazluk i mene ćopi)
 

ivan74

Član foruma
Da vas malo informiram o sadašnjem stanju prerade. ;) ;) ;)
Vagon je sklopljen, samo još fale oznake.
Interijer sam uspio napravit u jedan cijeli dan, jednu večer i jedno jutro.
Pa da ne duljim, dolaze slike
Vagon prije prerade je bio ovakav
dsc00624to.jpg

Prepravke na vratima
dsc00798v.jpg

Rešetka
dsc00799bt.jpg

Slijedilo je farbanje (rukom i kistom :D , pa budite blagi :D )
jzbife.jpg

I plave crte su postojane :D
bifesplavimcrtama.jpg

To be continued...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh