Moja ne velika kolekcija

wagenman

Član foruma
Nemam za sada mnogo toga da predstavim ali mi je potrebna vaša pomoć pošto se u železničke modele baš i nerazumem. Imam nekoliko modela lokomotiva o kojima ne znam ništa (naziv lokomotive, period iz koga je i.t.d).

Za početak ova. Proizvođač je Lima.


picture share

how to take a screenshot on a pc

I o ovoj ne znam ništa, čak ni proizvođača (nigde ne piše), a i fale joj neki delovi tako da bi mi dobro došla i slika kako izgleda kada je sve na mestu.


free image hosting


Proizvođač sledeće je Tempo


click image upload


Hvala unapred!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Prve dvije su NE baš točne izvedbe i izrade,ali spadale bi pod Njemačke DB željeznice.
I treća mi se čini netočna,ali "ameri" će bolje znati.;)
 

Pejc

Veteran foruma
E pa dobrodošao kolega i u železničke vode :)
Ja bih se, za početak, opredelio za evropske ili američke modele ;)
 

wagenman

Član foruma
E pa dobrodošao kolega i u železničke vode :)
Ja bih se, za početak, opredelio za evropske ili američke modele ;)

Imam te modele i još po nešto odavno ali moram malo bolje da se informišem i da doradim šta je potrebno. Evropa i Amerika, e to je problem, volim i obe vrste kamiona, pa ću nekako morati da napravim kompromis.
 

Pejc

Veteran foruma
Ti i ne moraš da se opredeljuješ za jedne ili druge. Samo mislim da će da ti bude lakše ako se odlučiš za jedan kontinent :)
Ima ovde kolega koji imaju ogromne kolekcije i američkih i evropskih modela ;)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Svakako zadrzi ovaj BL-2 model u kolekciji.
Iako mozda model ne odgovara stvarnosti po pitanju uprave,takav sa svim ogradicama i detaljima bas i neces pronaci za jeftine pare.
Meni je trebalo jako dugo vremena da pronadjem takve potpuno ispravne modele i nije mi zao.

Sto se tice kontinenata i uprava,skupljaj ono sto ti se svidja:palci_gore:...i uzivaj!
 

wagenman

Član foruma
Morao sam prvo da proverim šta je BL-2 :D A onda sa video da ima više kolor šema, tako da sada dolazim u iskušenje da to promenim ;)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Morao sam prvo da proverim šta je BL-2 :D A onda sa video da ima više kolor šema, tako da sada dolazim u iskušenje da to promenim ;)
Nista ne mijenjaj,ostavi tako kako je.(vise ce vrijediti,jos ako imas i kutiju,provjeri koliko takvi modeli kostaju,ako se uopce i prodaju po ebayu)
Ja sakupljam americanske modele pa i dan danas neznam koja je uprava kupila koju.

I evo ni kriv ni duzan,kolega zagrizao na americanske modele,i nista ga nemoze spasiti(brojcile,potvrdi ovu tezu.)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Da da da potvrdjuj koleginu izjavu! Tako sam i ja na pocetku imao i EU i USA ali sam se opredelio za USA modele.. jbg neko mora da skuplja i te lepotice i lepotane:party:
Ali me nekidan zeznuo kolega drazenzki i donio mi sivo crvenu loksu pod nekim brojem 218 i uvjerio me da mi
to pase sa mojim doppel stock wagenima.Cak su i neke oznakice na loksi identicne,pise nesto poput DB.
(najgore od svega sto mi nju je poklonio i jaaaaaako mu zamjeram(brojcile,ako odem u DB vode,znas tko je kriv?))
Moram priznati da ta lokomotiva savrseno odgovara setu mojih vagona,ali se i dalje odupirem virusu DB-izacije
pa kako god odgovarala bojama mojih omiljenih vagona.

A ti kolega,nastavi tako kao do sada,pogotovo sa cestovnim modelima
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ali me nekidan zeznuo kolega drazenzki i donio mi sivo crvenu loksu pod nekim brojem 218 i uvjerio me da mi
to pase sa mojim doppel stock wagenima.Cak su i neke oznakice na loksi identicne,pise nesto poput DB.
(najgore od svega sto mi nju je poklonio i jaaaaaako mu zamjeram(brojcile,ako odem u DB vode,znas tko je kriv?))
Moram priznati da ta lokomotiva savrseno odgovara setu mojih vagona,ali se i dalje odupirem virusu DB-izacije
pa kako god odgovarala bojama mojih omiljenih vagona.

A ti kolega,nastavi tako kao do sada,pogotovo sa cestovnim modelima
Ako ti fali još pokoji 'klik' za DB vode, poklonim ti i Taurusa da voza naizmenočno malo s dizlom malo s elektrom.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Imam te modele i još po nešto odavno ali moram malo bolje da se informišem i da doradim šta je potrebno. Evropa i Amerika, e to je problem, volim i obe vrste kamiona, pa ću nekako morati da napravim kompromis.
Kolega; po meni , ako se opredjeliš, dobro si pregledaj što više voliš, usa ili eu modele.
Osobno, meni su eu modeli prekrasni i određene modele po epohama skupljam, no ameri imaju svoju čar, pa se i oni prikupljaju.
Evo u KC, ako računamo i @tomislavm , prle kc i ja imamo oba kontinenta.
Tomo malo 'šteka' s europskima, no za oprostit mu je dok provoza TGV-e, Thaliys-e, dopeldeckera, 'JŽ' lokse i kompozicije itd...
No čekamo dan kad Tomo zaplovi malo dublje u eu vode, jer već ima toliko amerike da i kuću mora preradit, pa nova koncepcija prostorija, dječje sube je ukinuo do makete, da može veću maketu pravit.
Eh da, a koncepcija makete: s jedne strane teretni kolosjeci, u sredini Atlanski ocean, a s druge strane opet kolosjeci.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ma treba mu još samo malo..... trenutak

Kolege, uopće nije važno ko je na kojoj upravi!
Najbitnije je da je ovo hobi i svako si bira što želi, koje su mu mogućnosti, a najbitnije od svega su dobra druženja uz modele!

Kolega @wagenman , sudeći po tvojoj mehanizaciji, imaš jako dobru vojlu za interkontinentalnu zbirku vlakova u HO mjerilu.
Jedino ti mogu zaželjeti da pronalaziš što bolje modele i po što je moguće nižim cjenama.
 

wagenman

Član foruma
Hvala vam svima ali ipak niko ne reče koja su prva dva modela lokomotiva i kako treba da izgledaju kada su kompletne i u dobrom stanju :D
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo to bi ti ovako izgledalo što se tiče tvoje prve diesel lokse.

Model Roco imaš u 3 bojanja tvojoj loksi najbliže je ovo:

Roco_72750_BR218.jpg

Ovo je jedno od kombinacija boja. Fotkao sam je u Horb am Neckar (D)

P4261534.JPG

Druga E-69

Postojale su dvije vrste pravih 1:1 -Lima je pokušala napraviti jednu od tih,ali netočno.
Možeš se usredotočiti na model koji je točno izveden,a on je od Roco.
Iz kolekcije mojih modela Roco E-69

267.jpg

I kako izgleda 1:1 koju sam fotkao u DB nuzeju Nürnberg.

P5033257_zps1dbab80c.jpg~original.jpg
 
Last edited:

Damir

 
Osoblje foruma
Ovo je model engleske parnjače. Nisam neki stručnjak za engleze,ali čisto sumnjam da je bila 1:1 baš takva!?
Gdje su joj parni cilindri?
Prika,wagenman! Daj sve to djeci u susjedstvu da se igraju u pjesku i kupi si prave modele,moj savjet!:cool:
 

wagenman

Član foruma
Ne zanimaju mene parnjače, a način na koji sam došao do nje je više nego smešan ;) Model je iz 1975. godine, bukvalno je kao nov. Najtužnije je što u prirodi skoro potpuno isto izgleda. Postavio sam je ovde samo iz razloga što možda nekome treba.


image upload no limit

uploadimage


P.S.
Model uživo ne izgleda ovako ružno :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh