Moji modelčeki

robogovi4

Poznati forumaš
Robi moj...Koliko god sam puta bio na Austrijskim burzama,sve više sam stjecao dojam da su oni gori levati nego mi balkanci!
Vole prodavati muda pod bubrege više nego Boga vidjeti...;)
U biti mislim da se nisi prevario u ovoj kupnji jer znam da si pravi car prerade elektronike od "krive na pravu vjeru"! :cool:

Ma ja mislim da se prodavać gadno prevaril, na Ebayu su cijene tom modelu, ova s burze x 4 em, Roco je taj model radil u DC i AC verziji sa jedinom razlikom da dc nema stavljenu skiju (mjesto je tu) daklem, stavit skiju i prelemit nutra na pločici 2 žice da obje strane kotaća idu na isti pol.
 

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:

Daklem, negdi sam spomenul da mi fali par dekodera, e pa evo za kaj fale:

prva je mala br81; merklinka, koja je već dobila novi 5 pol motor (kupil sam ju na zadnjoj burzi u Grazu sa skurenim motorom za 10€ pa........) nije nekaj, al za "pendel" il po domaće, "sim pa tam" cug bu dušu dala.
Izrada je stari Merklin, daklem gruba, al za razliku od nove merklinove 81, koja se raspala već nakon 30-40h vožnje,( i da ne bi sad DC ekipa "šmuncala", ni novi Roco ni nikaj trajniji, na jednoj br 80 upraf prdnul motor, i to bez najave) ova bu trajala vjećnost.


1.JPG

2.JPG
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pa idemo dalje;
zadnja Grazburza je ipak bila malo izdašnija;

Merklin T18 u KPEV bojanju, kasnija br 78, 60€ : bila je digital sa delta modulom ali; nakon probe, nisam zadovoljan voznim osobinama (loše pri malim brzinama em preveliki skokovi/razlike u brzinama; npr. 1. stupanj 6 km/h, drugi već na 2x itd. em max brzina ko F1) tak da je također dobila novi 5 pol pa sad čeka još dekoder.8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pa još malo:

Liliput br 018 323-6; jedna meni vrlo lijepa loksica, fino napravljena ali zbog toga i osjetljiva na dodir (čitaj; još jedna od onih koju me strah uopće i primit) motor 3 pol sa velikim zamašnjakom, DC verzija (za sada, al neće još dugo, skija je već pripremljena, em je Liliput taj model radil i u AC verziji pa ispod tendera ima predviđeno mjesto tak da nema problema), jedina stvar koja mi se ne sviđa; izgleda da je Liliput pri ovom modelu (a čini mi se i drugima iz tih dana proizvodnje) za kotače koristil nekakav čudan materijal, nekak mi vuće čak na aluminij.
Vozne osobine sam probal ovak kak trenutno je, na lošim Mehano tračnicama sa još gorim Mehato trafićem pa... uglavnom vozi fino al tek pri višim brzinama, vidjet ćemo nakon prerade kak će se ponašat.

Btw, upecana na Ebay-u za oko 60€ sa poštom.
3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh