Mon - ova H0 cestovna kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: Killeru.
Posluzit ce kao graditelj puta u drustvu sa KrAZom i Tatrom.

S jucerasnje berze sam nabavio Nivu, uz dekal-dva postace to auto nekadasnje gradske elektrodistribucije
s kojim su ekipe elektricara isli na teren i otklanjali defekte po selima i tesko pristupacnim terenima.
Lada Niva - Brekina 27202 sl.2.jpg Lada Niva - Brekina 27202 sl.1.JPG
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Prekrasan model Nive,uz decale dodaj i malo hrdje po pragovima
i biti ce 100% autenticna.
Pisem ovo po uzoru na vozila vidjena kod nas,svi ih natjeravaju posvuda,
dok se ne raspadnu. :(
 

Mon

 
Osoblje foruma
@ Tomislavm
U to vreme koje ja hocu da dolovim ova su auta (Lada-Niva) bila relativno nova tako da jos nije bilo zardjanih pragova. :)
Ali malo prasine i blata oko tockova ne bi smetalo. :palac_gore:


A evo sta mi je stiglo cak iz Mostara. :naklon: djzlajo!
MB O 3500 - Busch sl.1.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stigao jos jedan 1:87 Polski FIAT 125P, ovaj put nije proizvod Tololko-a vec Artapo-a koji isto proizvodi male serije.
Polski FIAT 125p - Artapo 078 sl1.jpg

Polski FIAT 125p - Artapo 078 sl2.JPG
Polski FIAT 125p - Artapo 078 sl3.jpg
Modelcic je 95,042% slican sa komsijinim 1:1 FIATom, koji je kad sam ga zadnji put video,
bio parkiran iza zgrade i ostavljen na milost i nemilost zubu vremena... :S:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pristigla i Skoda mog nastavnika koja je bila bijela ali ju je njegov sin kasnije ofarbao zutom. Jes da je ta zuta bila malo tamnije nijanse ali i ovaka moze da prodje.;)

Skoda 110 R Coupe´70 V&V 1384 SC04325sm.jpg
Skoda 110 R Coupe´70 - V&V 1384
A kao sto vidim jedna je prezivela i do danasnjih dana, evo je u Skoplju. :ples2:
mqdefault.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
U kolekciji je pristig'o jos jedan Artapo-Fica; pojma nemam zasto na kutijici pise Fiat 600. :D

S obzirom da je rucno-serijska izrada kvalitet je slabiji za razliku od Wikingovog modela ali mislim da za ovu legendu to i odgovara.
Anomalija koja meni vise upada u oci su bandazi koji bas i ne pasu na ovakav auto iz 1965 godine.
.
FIAT 600 1965 - Artapo.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Evo opet KamAZ-a 4310 firme u kojoj sam nekad radio i s kojim su me jednom poslali na službeno putovanje.
I da, ovaj je išao samo 60 km na sat, nije isti s onim iz onog videa! :hihihi:

KamAZ 4310 0DSC00411.JPG

Model je u H0, ručne je izrade modelara iz Ukraine, na eBay-u mu je nik red87e.
Izrađuje i druge tipove ruskih vozila u više veličina; ukoliko je neko zainteresovan evo linka: http://stores.ebay.de/kmodel187ho/
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
KamAZ je dobio šlepu...
KamAZ 4310.jpg2.jpg

... a Wikingov MB 303 je konačno prefarban u Galeb iz Ohrida i zamenjeni su mu točkovi.
Ostalo je još posla: napraviti dekale sa natpisima, podeliti zadnji prozor u dva, ofarbati felge i masku, obratiti više pažnje svetlima i žmigavcima kao i onoj liniji iznad prozora, postaviti stranična ogledala...

Galeb Ohrid MB 303 - DSC00666.JPG

... da bi se dobio model sličan ovome busu samo sa starijom vrstom ogledala:
galebsanoss315oh022al27.jpg
http://www.autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=1335&start=1245
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ohhhhoo
Odlicno.. uzimas mi posao.. ;)
Kako je ovo farbano zracni kist??
Jesi ovo ti radio ili?? Stvarno ekstra.. :palci_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: za pohvale Zlajo ali ti si ipak
t31169.gif
!

Farbanje je kombinacija airbrush (bela) + humbrol sprej (plava tamna) + sunđer/spužva (svetlija plava) + marker flomasteri (boja na žmigavcima i stopsvetlima);
Da, sam sam radio...
 

Mon

 
Osoblje foruma
.
Stigao je FIAT 131 (Brekina 22601) mada bih se ja više radovao jednom modelu FIATa 132 jer ga je kod nas više bilo.
FIAT 131 - Brekina 22601.jpg

I modeli Škode 706 su tu. Modeli su Prefo-Permot sa art nr: 545 7963 399 00002 a mogu da se na eBay-u kupe za samo 1 euro.:palac_gore:
Sećam se da su 1975-80 godine ovakvim kamionom kupili domaće životinje iz okolnih sela i vozili ih na stočnu pijacu na prodaju.
Moraću da nabavim jednu kravu u H0 i da je "vežem" u tamno-plaviju Škodu (ona svetlija ide na prodaju).;)
Skoda 706 - Prefo a.jpg
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Vežem se na prethodni post.
Malo mi pomognite. Nisu li ovi Fiati imali naziv Mirafiori...nešto mi zvoni u glavi da je tako, ali nisam siguran jel to baš 131?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stigao je i prvi Lupetto (Brekina 195148) u mojoj kolekciji... Idealno bi bilo da piše Zastava ali i kao Lupetto prolazi bez problema. ;)
Model dolazi sa ceradom koju sam ja pre ovog :fotic:skinuo.
Isto, u pakovanju dolaze i retroviziri kojih treba postaviti na svoja mesta.

Jedini mali minusić je taj da se "majstori" nisu potrudili da nekako sakriju prednju osovinu, dobio bi se realniji dojam.

OM Lupetto 25 - Brekina 195148.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh