Montiranje odljevaka od gipsa

Didy

 
Osoblje foruma
eh napokon sam uhvatio malo vremena i opet poceo radit na maketi. Planiram uskoro da napokon zavrsim radove na brdu na kojem sam vec odavno montirao kartonsku mrezu tj. Konstrukciju.
Ali sada nisam siguran sa slijedecim korakom... Planirao sam da stijene na tom brdu budu sastavljene od vise gipsanih odljevaka ali nisam siguran da li (i kako) te odljevke montirati i ucvrstiti na mrezu koju sam vec spomenuo. Da li to ide direktno na tu kartonsku mrezu a onda rupe popuniti gipsom i sve to povezati ili treba prvo poredati papirnate ubruse umocene u gips po toj mrezi pa onda odljevke montirati na tu povrsinu?

Nadam se da razumijete sta me muci... Ako ne javim se u jutro pa dodatno objasnim ako treba.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja jos nisam radio sa odlivcima a sto se tice tvog pitanja pomogao bih ti ako bi napisao ili bar poslikao trenutno stanje brda pa da pomognemo onda svi sa savetima!
Mislim da su ti odlivci malo poteski ako se ne varam jer su od gipsa pa bi konstrukcija brda trebala biti jaka..
Moje brdo sam radio samo sa tkaninom natopljenom gipsom pa sam posle lepio svez gips i oblikovao ga kad se ucvrsti..
 

Anthovlak

Član foruma
Ovisi kako je čvrsta ta kartonska konstrukcija... malo poslikaj da vidimo odlijevke :hmmm , ja bi to prvo sve pogipsao, onda bi odlijevke učvrstio s malo silikonskog ljepila , jer ipak da se zalijepe na tanak sloj gipsa za podlogu mislim da nije dovoljno dobro jer može pucati...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Anthovlak kaže:
Ovisi kako je čvrsta ta kartonska konstrukcija... malo poslikaj da vidimo odlijevke :hmmm , ja bi to prvo sve pogipsao, onda bi odlijevke učvrstio s malo silikonskog ljepila , jer ipak da se zalijepe na tanak sloj gipsa za podlogu mislim da nije dovoljno dobro jer može pucati...
Takodje delim misljenje sa tobom trebao bi sve pogipsati zbog cvrstine pa onda odlivke da zalepi..
 

Didy

 
Osoblje foruma
Poslikat cu ovih dana (doduse jos nisam radio nikakve odljevke ali cu slikati kartonsku mrezu).

Ja sam mislio to uraditi tako sto bi sada preko ove mreze postavio tkaninu/ubruse umocene u gips kako bi se sve povezalo i dobilo na cvrstini ali i kako bi nestale "rupe" izmedju kartonskih traka. Onda bih po tome "ljepio" te odljevke. Nekako mi se to cini najboljim rijesenjem a vidim da i ostali tako misle :??:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh