N modeli - dperi

Bosphorus

Član foruma
827000_HM.jpg


Treba ti "endwagen", koji se isporučuje sa odbojnicima i kopčama sa obje strane. Kada kopčaš više vagona, odbojnike i kopču sa jedne strane skineš i prebaciš na zadnji vagon.
Na ovoj slici najgornji Ökombi i gornji HUPAC vagoni imaju odbojnike i kopču samo sa jedne strane. Fotka je iz shopa, nabrzinu izgooglana.
 

mala_BR80

Novi član
Ja sam naručio takvu kopču, ali još nije došlo sa stranice http://modellbahnmarkt24.de/ (naručio sam 29.05. i još čekaju od dobavljača - pretpostavljam Fleischmanna)
Broj rezervnog dijela sam dobio od Fleischmann Service team-a i u 10. mjesecu su rekli da trenutno nije raspoloživo.
FLEISCHMANN 00389000 STANDARD-KUPPLUNG F.ROLA
 

Bosphorus

Član foruma
Radije lovite na ebayu, trenutno se prodaje i jedan "Zugset" sa spavačim i 6xRo-La vagona (fale puferi - Pufferbohlen za jednu stranu, izgleda da ima 2 krajnje kopče). Dok skupite kompoziciju, trebalo bi se nakupiti i viška kopči ;)
Govorim iz iskustva, ali u H0 pa vama dvojici na žalost ne mogu pomoći sa svojim viškovima...
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
nije me dugo bilo pa idemo malo sa novostima
za početak railjet kompozicija je dobila rasvjetu; upravljački vagon rasvjetu u smjeru vožnje:

View attachment 69222

View attachment 69223


čak su se i putnici ukrcali u vagone

View attachment 69224
no, a kaj je to nekaj posebno!?
nemoj da napišem kak dugo skrivaš modele, pa onda kobajagi - novost!
Jedino je rasvjeta novo. to da ja i kolega sa Vinice za svaki par osvjetljenih vagona slikamo, svaki tjedan bi filma za fotić kupoval!
Pusti snimku regana, e to ti tu fali a nikak da se vrati.
Ovo ti je za komentar u temi prodaje, a kad snimiš kako se pale zasebno svjetla na završnom vagonu na kabini a zasebno u vagonima unutrašnja osvjetljenja, onda buš i pivu dobil pri Bobi!
 

dperi

Član foruma
no,no, kaj smo osjetljivi kad se spomenu tri mala slova _ _ _
uglavnom snimku regana imaš par postova iznad (bu se vratil kad tad :()
a za pivu se ovo isplatilo snimat i stavljat (samo da znaš do srijede sam doma...)

 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
WA gleda tv, a ti joj tuliš okoklo!?
 

1borna

Veteran foruma
Jel to imam samo umjetnički dojam ili ona stvarno lagano tetura?
/možda joj gumica ne sjedi kako treba (ako ju ima) ili koji kotač malo pleše/
 

dperi

Član foruma
Jel to imam samo umjetnički dojam ili ona stvarno lagano tetura?
/možda joj gumica ne sjedi kako treba (ako ju ima) ili koji kotač malo pleše/

to je samo umjetnički dojam, mala je inače prva liga, najbolja analogna loksa u kolekciji, za nešto tako mali ide jako fantastično tiho i sporo....
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Pa sretan rođendan!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh