Nacrti za samogradnju modela

Davor

Veteran foruma
Za sve koji imaju "Sinijev virus" ili žele da se zaraze njim evo nacrta za samogradnju dve HO i HOe lokomotivice.
 

Attachments

  • tramdiesel.jpg
    tramdiesel.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 228
  • ohe-0606.jpg
    ohe-0606.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 218

Damir

 
Osoblje foruma
Lako se zaraziti od Sinija i imati njegove simptome nego treba nacrt provesti u djelo,a to ne ide baš svakome.
Nismo mi svi za sve!:cool:
 

sini

Bivši član foruma
Naravno. Skromna stranica sa zanimljivim sadržajima i idejama.
http://www.modellbahnfrokler.de/index.html

signboard-thank-you-smiley-emoticon.gif
 

Davor

Veteran foruma
Nacrt uskotračne lokomotive sam pustio kroz štampač. Mislio sam da će izaći nacrt sa prilagođenim dimenzijama ali nije. Kada sam uporedio, jedna stranica bila je veća od Kenedija.

@sini i ostali: u čemu je fora?
 

adi

Član foruma
Dali itko moze nabavit neki nacrt od malih vagona za cement koji voze iz splita.popularni slonici.zapoceo sam neku samogradnju ali informacije i slike su tanke.nema ih u zadru a daleko ici u split pa slikat
 

1borna

Veteran foruma
Treba samo (znati) pitati na netu- on zna sve!
/i treba reći hvala kolegi ZlajoZg koji je napravio tu kolekciju slika/
Tko je radio taj vagon (tvornica) pa da se pronađe i nacrt?
 

adi

Član foruma
Kolega zlajo puno ti hvala na ljepoj slici.neznam ko je proizveo ali nisam ih vidio nigdi osim u hrvatskoj.vjerovatno starija prozvodnja u djuri djakovicu ili sa prostora bivse yu.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Izgleda da je pregradnja iz E vagona pa bi se i kod modela donji dio moglo izraditi iz jednog rashodovanog modela E vagona.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bila je jednom na netu kao .pdf ta brošura:

Identifikatori: ISBN 953-6278-11-1
Autor: Koprić, Branko
Naslov: Teretni vagoni Hrvatskih željeznica / [tekst Branko Koprić, Mirko Pocrnić ; crteži Ratko Batinić, Tomislav Biber ; fotografije Dragutin Staničić]
Impresum: Zagreb : Hrvatske željeznice, 2004
Materijalni opis: 75 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm
Napomene: Imena autora preuzeta sa str. [2].
Ostali autori: Pocrnić, Mirko
Predmetnice: Željeznička vozila -- Teretni promet -- Hrvatska
UDK: 656.2 * 629.4
Signatura: 629.4; KOP, t

ali izgleda da je sada više nema. Unutra se nalazi manji crtež tog vagona.
 

adi

Član foruma
Momci ovo je vec dobro.i mislim da cu uspit nesto napravit.osnovne mjere imam a ima i par dobri slika sa detaljima
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh