Ofarbao sam Alco, "ogradio je i ... da li je to 664?

Aleksandar

Poznati forumaš
Na limundu sam izlicitirao ovu loomotivu koju je Mehanotehnika još odavno pravila,Alco,dscn5720_Q1.jpg Naš drugar Tomić Zoran joj je uradio led svetla a onda sam ja, naravno, nju otvorio i, pošto sam pre toga od kartona napravio zaštitu za postolje i to isto postolje zaštitio.dscn5721_Q1.jpg
 

Aleksandar

Poznati forumaš
Tako je,nemam adekvatnog alata i sve sam radio prirucnim sredstvima.Više iz razonode. Sledi nastavak.
 

Aleksandar

Poznati forumaš
Naravno, na prvi pogled liči na 664, krov kabine treba da bude zasečen i ravan na bokovima, ravna je i zadnja strana, sama dužina ne odgovara u razmeri ...itd,itd. Ponavljam, nemam adekvatan alat a uradio sam je iz razonode.,bez ikakvih sečenja, za mene je lepša ovako a biće još lepša kada joj nalepim JŽ dekale.
 

wiggum

Veteran foruma
Možeš te neravnine u boji donekle kompenzirati finim brusnim papirom 1500, ali bez upotrebe vode. I još na to mat lak.
 

Davor

Veteran foruma
Verovatno si naneo više farbe pa je to potrebno uglačati finom šmirglom.
Ovo je model koji je pravio profesionalac ali samo da stekneš uvid u finoću nanošenja boje.
Kenedi 1.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Alekse, ovako se počinje tako da nemaš brige. Sledeća (ukoliko nastaviš sa preradama) će biti bolja, ona posle nje još bolja...

Ja bih da pitam zasto je na modelu grb SFRJ a ne grb JŽ-a?

To si ti tako želeo ili je postojala lokomotiva koja je imala ovaj grb umesto JŽ grba?
 

Aleksandar

Poznati forumaš
Mogu promeniti grbove ali imam grb JŽ koji je stavljen na crvenoj pozadini- nekada se nosio na železničkim šapkama ,dok grb JŽ-a gde iznad točka stoji petokraka a ispod točka piše JŽ-nemam. Neznam, da li da stavim ove koje imam?​
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh