Parkiranje vozila (vitrine, police...)

speed2

Član foruma
Polako gubim prostor, te ću morati čim prije kupiti si nekakvu policu za parkirati kamione i autobuse u 1: 87.
Dosta sam razmišljao, pa bi dao nacrt da mi se izradi od drveta. Nešto ovako:

http://www.holzvitrinen.com/catalog/pro ... bphbsvuht1

a mene sad još najviše zanima kakve su ovo police? Da li se ovo da vješati na zid, koji je materijal? Znam samo da Herpa proizvodi, te da mi se cijena čini privlačnom (naravno, zbog cijene ne očekujem čudo):

http://www.depsite.eu/epages/61760057.s ... 0029254%22

ima tko iskustva po ovom pitanju?
 

Herbie

Član foruma
Ja sam sebi doma sam napravio policu za modele od drveta i pleksiglasa. Ima dosta sitnica koje bi trebalo preurediti pa iz toga razloga nisam stavljao slike. Već sam ispisao dimenzije drveta i nabavio pleksiglas pa ću kroz ljeto urediti malo već izrađenu policu i napraviti si još jednu.

Uzeo sam dimenzije tako da mi na policu lijepo stanu 3 teljača + pp u MJ 1/87. Stavio sam sa obje strane pleksiglas, ali samo je s jedne strane pomočim da mogu stavljati modele unutra.

I mene isto zanima kakve su to police od Herpe pa se nadam da netko ima informacija.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Premo ovome što vidim na fotografiji, i ako to usporedim s onim što sam viđao na burzama u Austriji, ovo je - plastika! To nije ništa drugo nego kao kad kupite Mehano set vlakova pa imate u plastici rupe u koje stavljate modele. Nisam siguran da li to ide na zid, ali pretpostavljam da se i to može. Niš bogzna kaj.

Najboje uzeti metar u ruke, izmjeriti slobodan prostor na zidu, pa za prvu silu iz kartona napraviti kak bi to izgledalo. Nakon toga negdje gdje pile na mjeru da to naprave. Spojiti i slijepiti ne bi trebao biti problem s osnovnim setom alata.
 

Herbie

Član foruma
Koliko vidim po slika, a i onome što sam pročitao zaključio sam da ove police nemaju ništa s prednje strane. Osobno nisam ljubitelj takvih polica gdje su mi modeli otvoreni.

Ponekad mi starci znaju pokazivati modele djeci koja dođu sa starcima kod nas u goste, ali puste ih same u sobu pa sam ja sigurniji da su modeli ispod pleksiglasa.

Pleksiglas ih štiti od pada, prašine, a i uvijek se mogu izvući da ne mogu otvoriti pleksiglas pa ujedno i ne mogu pokloniti model.
 

bnsf

Član foruma

Coppaz

Član foruma
Da pronađe jedno dobro i jeftino vitrinu nije baš lako. Ovo vitrine mi jedan drug ranije pravio pa sam to dobio od njega. Merenje su 150 cm x 100 i pravljen je od breza i vrata (poklopac) od pleksiglas. On mi je objasnio da to nije toliko komplikovano da ovo sam napraviti.

Treba da nabavim i stakleni police ali još nisam to kupio zato trenutno ne koristim vitrinu. Teško mi je da nađem jedan dobar zid gde sunce nikad ne sija direktno na modele. Ako oni stoji direktno u sunce, onda plastika ume veoma brzo da se kvari i boje će izbledeti i to neču da rizikujem.

  • Xovrigt_skap.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh