Piko kupovina

Skretnicar62

Član foruma
Možda ova informacija bude korisna. Redovito sam nabavljao robu izravno od Pika. Stvar navike, dobro je funkcioniralo.
Odnedavno, na njihovom sajtu, kada se roba naručuje, u rubrici ponuđenih država-odredišta nema Hrvatske.
Požalio sam se njihovoj službi, podsjetivši ih da je Hrvatska članica EU.
Odgovorili su mi ljubazno da više ne isporučuju robu za Hrvatsku.
Krajnje neobično. Jest da nismo veliko tržište, ali pametno vođenoj formi svaki je kupac dobrodošao.
 

ivan2horvat

Član foruma
Na žalost ima. Živimo u vremenima kada se gleda na svaki cent zarade, pogotovo kada se radi o količinama. Tako funkcioniraju i dostavna službe prema firmama sa kojima rade. Cijena kompletne usluge prijevoza sveukupno pada, ako se prema toj državi ili regiji šalje više paketa. I tu prodavači dodatno zarade. Također danas većina ljudi gleda proći što jeftinije. Iz te perspektive gledano, prije će netko naručiti iz Lippe ili nekog drugog shopa koji tu istu stvar ili model prodaje ispod cijene po kojoj sami proizvođač prodaje na svom webu.

Leži tu možda i još jedna stvar. Po našim dostavnim službama konstantno vlada kaos. Govorim to iz vlastitog iskustva, točnije kroz firmu u kojoj radim. Kada se neki paket izgubi ili ošteti, to su žive muke izganjati pravdu. Najčešće mi kupcu šaljemo drugi uređaj, a procedura da nama dostavna služba vrati novce potraje po koji mjesec. Da ne govorim kako se love za svaki detalj. Stoga, ako onaj koji šalje nije slikao stanje paketa i sadržaja, a ujedno tako i kupac kada je paket stigao, pozdravi se sa novcima. U tom slučaju je prodavač ili proizvođač u minusu, a naše "igračkice" nisu jeftine.
 

MortyPorky

Član foruma
Možda ova informacija bude korisna. Redovito sam nabavljao robu izravno od Pika. Stvar navike, dobro je funkcioniralo.
Odnedavno, na njihovom sajtu, kada se roba naručuje, u rubrici ponuđenih država-odredišta nema Hrvatske.
Požalio sam se njihovoj službi, podsjetivši ih da je Hrvatska članica EU.
Odgovorili su mi ljubazno da više ne isporučuju robu za Hrvatsku.
Krajnje neobično. Jest da nismo veliko tržište, ali pametno vođenoj formi svaki je kupac dobrodošao.
Ja sve od prvog dana naručujem preko Lippe shopa. Uredno mi sve stiže. Prije je bio UPS, sada je GLS kao dostava, jedino što kod gls nikad nemaju moj br telefona na paketu. Roba stiže na vrijeme, uredna i neoštečena.. Barem za sada. U nekim stvarima su čak i povoljniji od samih proizvođača i još se skupljaju bodovi za popust na sve stvari prilikom narudžbi.

Problem je što dosta proizvođača ne isporučuje u Hr. Ne isporučuju niti Revell i još par njih. Žalosno je to, još pogotovo nakon što smo uveli euro i u EU smo. Možda se stvari promjene, ali kad nismo u stanju dovesti u red niti Poštu. Nitko ne želi riskirati i slati skupe stvari kod nas, pa nebim niti ja. Ja kad moram nešto skuplje kupiti kod nas pogledam na web shopu i nakon toga odem u dućan kupiti ili tražim dostavu u dućan. Jednostavno ne vjerujem dostavama, pogotovo kod elektronike. Neke dostavne službe nedaju niti da se napravi povrat nakon što se otvori paket i provjeri stanje robe (dostavljači uvjek pušu na provjeru paketa jer im uzimamo vrijeme, a dužni smo provjeriti robu prilikom preuzimanja).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh