PIKO Taurus - modeli i rasprava

wiggum

Veteran foruma
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

Sky kaže:
Piko 59909 'EXPERT' serija, E-Lok 1216 922-5, "ADRIA TRANSPORT", € 134,99:

http://www.memoba.at/bilder/piko_pi59909.htm
Moram reći, cijena je bezobrazna. Pa expert OBB 1216 (59900) je koštala oko 65 EUR dok je izašla, a ovo je ista linija "expert" i košta duplo više. :S: :wc:

Za te pare nikad nebi kupio Piko, a i svaka čast onome tko ga kupi ako za par eur više može dobiti Roco.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

sini kaže:
Inače ja model tehnološko vrlo dobro
izrađen,mogo bi reči da još bolje od Roco-ta,ali...
LP Sini
Hmmm, ovo mi je ipak jako teško povjerovati! ;)
 

wiggum

Veteran foruma
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

Thommo kaže:
sini kaže:
Inače ja model tehnološko vrlo dobro
izrađen,mogo bi reči da još bolje od Roco-ta,ali...
LP Sini
Hmmm, ovo mi je ipak jako teško povjerovati! ;)

Upravo tako. :hmmm Jer ako je sve isto kao i s Piko 59900 expert OBB 1216, onda i dalje model ruži, trza...
A i tu su Piko pantografi koji su koma, pa kriva nijansa plave, pa čudna crna površina iznad kabine...!
 

sini

Bivši član foruma
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

Pozdrav,

e sad je pitanje u koju boju su ju obojali, jer na ovome linku
je boja prilično dobra:
http://www.modellbahndiskont.com/adria- ... 59909.html
ali mislim da je slika retuširana.
Inače imate pravo da vozi malo slabo jer je motor koji je ugrađen nije baš najbolji
zbog toga sam ga ja zamjenijo za IG motorom to je motor od mahanoja(Blue Tiger),
tek sad vozi kako treba.A što se tiče pantografa je isto samo hobi varianta,i tu
sam napravio preradu.Prvo sam skratio klizače na pravu dužinu i obojio u crno,
i promenuo žice na njemu jer su bile previše debele.I još je bila jedna prerada
na svjetlima,sad ima i duga svjetla jer jih inače nema.

dsc0665.jpg


iznutra:

dsc05879.jpg


dsc05882.jpg


LP Sini
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

Koliko ja znam expert serija je koštala 85 eur-a nikada 65. Inače osobno imam 1216 Piko i nema nikakvih trzaja, tiho vozi, ali moguče da nekome ne radi kako treba.Ako se čita tuđe forume i sa 109 imaju neki probleme.Kvaliteta i konačna kontrola svih modela je pala na minimum. Očekivati da če biti bolje je ludo . Roco 1216 stoji barem 160 eur ali ne nov a 50 eur nije par eura, A što se boje tiče stavite pored oba roco SZ i Railad crveni pa se čudite-
Svaka boja je drugčija. Previše puta se preteruje sa nečim po mom mišljenju- Šta to onda imate neki u svojoj zbirci?
pozz
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

kasti kaže:
Koliko ja znam expert serija je koštala 85 eur-a nikada 65. Inače osobno imam 1216 Piko i nema nikakvih trzaja, tiho vozi, ali moguče da nekome ne radi kako treba.Ako se čita tuđe forume i sa 109 imaju neki probleme.Kvaliteta i konačna kontrola svih modela je pala na minimum. Očekivati da če biti bolje je ludo . Roco 1216 stoji barem 160 eur ali ne nov a 50 eur nije par eura, A što se boje tiče stavite pored oba roco SZ i Railad crveni pa se čudite-
Svaka boja je drugčija. Previše puta se preteruje sa nečim po mom mišljenju- Šta to onda imate neki u svojoj zbirci?
pozz
Pa dobro, ako je boja promašena, onda nema nikakvog opravdanja za proizvođača.
Istina, teško da će se naći dva različita proizvođača da potrefe baš 100% istu nijansu.
Sitne razlike u nijansama stvarno ne igraju ulogu i bilo bi ih pretjerano isticati kao neku grešku,
ali ako je razlika u bojama kao kod ovih loksi sa slike koju nam je sini stavio (Piko Herkules-Roco 1216),
onda to u kompoziciji zna biti prilično iritirajuće...
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

ja bih rekao da se PIKO malo obukao u široke gaće... svaka im čast, poboljšali su se puno puno od svojih DDR vremena.... ali još imaju 200 svijetlosnih godina gusliti za Rocom što se tiče tehničke izvedbe i kvalitete.... a s cijenama mu se već sad pokušavaju približiti.... ne bu išlo... neće to nitko kupiti
 

wiggum

Veteran foruma
Re: PIKO Taurus 1216-922 "ADRIA TRANSPORT"

SBB-CFF-FFS kaže:
ali još imaju 200 svijetlosnih godina gusliti za Rocom što se tiče tehničke izvedbe i kvalitete.... a s cijenama mu se već sad pokušavaju približiti.... ne bu išlo... neće to nitko kupiti

Upravo bih rekao da je stvar suprotna. Ne jer tako mislim ili nešto, nego jer svakim novim modelom cijena ide gore. Da im je s prvim porastom cijena, pala prodaja modela, zaustavili bi dizanje cijena. Ova ADRIA je dosad najskuplja izvedba "Taurusa 3 generacije",a to samo govori da unatoč dizanju cijena prodaja i dalje ide odlično jer nebi dizali cijenu da prodaja pada.

Otprilike kronoliški redoslijed izbacivanja modela na tržište na kojem se jasno vidi kako se cijene dižu postepeno jer ispituju "dokle ide":
59900 - ÖBB 234-5 - 70 EUR
59901 - LTE - 90 EUR
59902 - RTS- Swietelsky - 90 EUR
59903 - Wiener LB - 110 EUR
59906 - PKP Intercity - 130 EUR
59907 - CargoServ - 120 EUR
59908 - Hödlmayr - 120 EUR
59909 - ADRIA Transp. - 135 EUR

Generalno gledajući Piko ima problema u vožnji, to je iskustvo većine kupaca, a i na forumu su ljudi pričali o tome (što iz vlastitog, što iz pročitanog iskustva)
wiggum
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?p=33398#p33398" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=33398#p33398</a>
Nikolas
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?p=37363#p37363" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=37363#p37363</a>
IVANS
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?p=37495#p37495" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=37495#p37495</a>
i na prošloj stranici ove teme sini
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?p=60817#p60817" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=60817#p60817</a>
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh