Pokretanje cestovnih vozila na maketi

1borna

Veteran foruma
Imade jedna zgodna maketa nazvana Amsland (po Fallerovom AMS) kod koje je prioritet vožnja autića a vlakovi
samo voze okolo. Nije baš malena, ima 390 x 140 cm i iz dva dijela je,
Ovako izgleda plan ceste i zasebno pruge

Tema je na http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=64&t=140115 a više slika ima i na http://www.abload.de/gallery.php?key=pthNDQ3C
Napravio je i zanimljiv pult jer na 4 strujna kruga može voziti 8 autića (poluvalno)

Autor se od malena igra sa AMS-om a kako ti autići nisu baš izdržljivi napravio je nova podvozja print-tehnikom
i ugradio modernije motore

dperi

Član foruma
za HO makete mislim da ovo nebi bio loš način kretanja po maketi; daljinski voziš sam bez žica po cesti (zvuk, svjetla, rotirke, žmigavci) a mislim da je i cijena od 100 eura ok...
slika (903).jpg

na prvom videu na 0.50 je zanimljivo auto kino

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Nisam mislio tako,vec jedan daljinski koristiti za vise vozila.
Promjena frekvencije ili slicno.
Vec i najjeftiniji modeli vozila i letjelica na daljinski nude minimalno 3 frekvencije.

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@1borna odavno je wiking lansirao ovaj program " wiking control ".. zgodno za maketicu barem jedan dva modela imati da ce covjek doslovno moze poigrati.. (mada skup gušt ;) )
Inace ovaj zadnji video je dokaz da tko planira se s ovim "igrati " po maketi, ce odmah u planu morati imati to i paziti na logicnost radijusa cesta/krivina i slicno.. posebno na nivoe cesta / prelaze ... diletaciju mosta isl.. jer evidentno svako fušarenje po tom pitanju umanjuje dozivljaj .. npr kad bus skace po cesti i sl.. :)

Bero01

Poznati forumaš
Pitam se kuda to vodi :hmmm:
Ahahahahaa, @1borna - pa to vodi prema dodatnom trošenju novaca,
jer takav autić košta kao solidna lokomotiva!!!
Vidio sam demonstraciju takvog modela vatrogasnog vozila u Grazu, prije dosta godina, i to je strašna stvar,
ali, i cijena je bila primjerena, oko 200 Eu !!!
7c8.jpg

robogovi4

Poznati forumaš
Hmm da krasno jeste ali i papreno! 10-ak autića i ode 1.000 eurića samo tako (+ još nešto za nekoliko daljinskih)
bojim se samo da je ova cifra debelo podcijenjena (min. 50%); gotovih modela takoreći nema a ako se upuštate u samogradnju (često jedino rješenje) onda računajte;
- model (20-30€ min.)
- pogon (30-40€)
- prednja osovina (cca. 15e)
- daljinac i kontroler (e to nemam pojma)
- baterija, ledice...................
- dobri živci, pol litre brlje za smirenje ručica.............. "za sve ostalo tu je mastercard ;) "

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh