Pokusaj vodeniranja US lokomotiva..

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
probao sam da ih malo uprljam i interesuje me vase misljenje ali mislim da ako se uvezbam da ce to biti mnogo bolje! skoro sam nabavio mali pistoljcic za farbanje pa sam jos u fazi upoznavanja ove stvarcice.
P1260001.JPG P1260002.JPG P1260004.JPG P1260007.JPG .
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
hvala.. imam roko br 140 ali se ne usudjujem da nju vodeniram pa cu za sada da maltretiram mehano pa dok se ne izvezbam heheheee!
 

Damir

 
Osoblje foruma
brojcile kaže:
hvala.. imam roko br 140 ali se ne usudjujem da nju vodeniram pa cu za sada da maltretiram mehano pa dok se ne izvezbam heheheee!


Tako je,prvo farbaj mehano dok ne skužiš taktiku,za Roco ima vremena (on je skuplji),a ako imaš i neke kamiončiće ili buseve rokaj po njima,ali obavezno nas obavještavaj da žiri kaže svoje :palac_gore:
 

gagy222

Aktivan član
i ja cu morati naci neku zrtvu za vezbu jer isto imam u planu ovo da radim. postolja mi se narocito svidjaju kako su ispala.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
da postolja su super nekako su ozivela.. slikacu ih na maketi pa da vidimo kako tamo izgledaju ove zrtve ! imam kamioncica puno vidis nije mi palo napamet da njih zrtvuem!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Meni je ovo isto super.. :palac_gore:
Ja nemam s ovim baš iskustva tako da mi je ovo super i to od prvi put.. :palci_gore:
Ovo "mali pištoljčić za farbanje" misliš na zračni kist??? kako ovo radiš?? skroz zaviješ iglu da skroz minimalno prska i brzim pokretima ili????
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
da mislim na zračni kist ili air-brush pistolj za farbanje a njegov optimalni pritisak je od pola bara do 3 bara barem ovaj moj,tako da treba podesiti da minimalno baca farbu i samo nabacujes! naravno prvo probas na necemu lim neki itd pa onda na onom sto farbas! ja sam prvo naneo prljavo belu boju pa tek onda boju rdje koja je ustvari osnovna boja za metal tako da je nijansa indeticna rdji! ovih dana cu da probam na nekim vagonima pa cu objaviti slike da vidimo dal sam napredovao.. :?:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
hteo sam da uradim jos nekih modela ali mi je drug pokvario air-brush :hmmm: i u utorak stize drugi pa cu postaviti slike nekih vagona isto mehano pa cemo videti kako ce ispasti..
 

Damir

 
Osoblje foruma
brojcile kaže:
hteo sam da uradim jos nekih modela ali mi je drug pokvario air-brush :hmmm: i u utorak stize drugi pa cu postaviti slike nekih vagona isto mehano pa cemo videti kako ce ispasti..


Pa šta ti je taj drug farbao neki auto 1:1 kad ga je uspio srediti? LOL
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
maaa da damire,on je inace farbar auta pa kad nesto ubrlja on popravlja sa malim pistoljcicem..
i polomi iglu kad ga je prao jbg.. nema veze sutra stize novi i odmah ga zaposlim da farba modele!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Znači air-brush stigao i odmah akcija :D ljepo si pocrnio loksu baš izgleda odlično :aplauz:
 

Igor_A.

Član foruma
Ne izgleda loše ;) , ali baci malo oko i na tehniku 'weatheringa', to bi otprilike bio postupak koji ti nazivaš vodeniranje, ali uz pomoć alkohola i krede u prahu. Tehnika je opisana na str. 64 najnovijeg broja ( February 2011) 'Model Railroad Hobbyst magazine' u članku pod nazivom 'Weathering with Chalk and Alcohol'. Ja tehniku nisam isprobavao, ali čini mi se da bi prednost ovog postupka mogla biti u tome što ako nisi zadovoljan rezultatom, nanesenu kredu u prahu možeš isprati alkoholom i krenuti iz početka. Kada jednom postigneš rezultat s kojim si zadovoljan, prešpricaš model sa bezbojnim mat lakom i fiksiraš stvar.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
ne mogu da nadjem na toj stranici objasnjenje ali bi mi ti mogao objasniti o kakvoj je kredi rec i kako se to radi? naravno ako znas proceduru.. deluje mi to zanimljivo dosta..
 

Igor_A.

Član foruma
brojcile kaže:
ne mogu da nadjem na toj stranici objasnjenje ali bi mi ti mogao objasniti o kakvoj je kredi rec i kako se to radi? naravno ako znas proceduru.. deluje mi to zanimljivo dosta..

Nisam stručnjak po tom pitanju :hmmm , znam da postoje raznorazni kupovni pigmenti za waethering u maketarstvu, ali mislim da maketari uspješno koriste i običnu kredu u boji (siva, crna, razne nijanse smeđe), još ih nazivaju i suhe pastele, mislim da je to jedno te isto, koju sastružu u prah.
A na donjem linku možeš pogledati tutorijal za izradu pigmenta za hrđu...

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=17661
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
super, samo malo jos doradit s obicnim kistom hrdu, zguljenu boju, masne fleke .....

moj pokusaj s N vagonom

img9387w.jpg


img9386k.jpg


img9385r.jpg


img9398m.jpg


img9399m.jpg
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
odlicno je svidja mi se tvoj rad.. moram se pozabaviti sa tim jer mi se bas svidjaju ostareli vagoni nekako su mi bez veze kad su onako "sjajni" a ako neko ima LINK o tehnici watheringa neka posalje da malo usavrsavam to!
moze i saveti iz licnog iskustva..
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
imam jednu knjigu u PDF-u, posalji mail na privatnu poruku da ti posaljem ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh