Pomoč pri izgradnji makete

romi

Član foruma
Dobro veče :palac_gore:
Eto mene nakon par godina sa novim idejama

Odmah iza nove godine počinjem sa izgradnjom makete koja je započeta prije nekoliko godina no zbog preseljenja
u novi stan cijeli prijekt je bijo odgodjen.
Maketa se sastoji :Vozni park Marklin .tračnice K ,upravljanje Digitalno
Što se tiče planiranja i sastavljanja plana pruge tu nema problema,problem >:) >:) >:) >:) >:) leži ispod ploča
i zove se povezivanje digitalnih komponeti sa signalima prugom ,skretnicama (39 komada ).Pošto glavni kolodvor ima 12 kolosjeka (svi su ulazni i izlazni) na kojem se nalazi 33 skretnice možete zamislit koju si zabavu spremam.
Tu trebam i molim za pomoč Vas koji imate iskustva sa digitalijom jer bi htio da na kraju sve funkcjonira pouatomtski
Ujedno napominjem da se na maketi nalazi i velika remiza sa 18 odjeljaka a cjela priča se proteže na 20 metara duzine (dva kolosjeka)od kojih je glavna ranžirna stanica na duzini oko 4 metra.
Eto je bacih mamac ,izazov za iskusne momke
p.s-na prvoj maketi sam digatalizirao skretnice i tu nije bilo nekih velikih problema ,no sada se pojavljuju u igri
signali,blokovi(gdje ko ,šta kako s čim spojit) bosteri i ostala zadovoljstva
Hvala za strpljenje u čitanju ,čekam pomoč i svima želim puno :ovaldrvce: :ovaldrvce: :ovaldrvce: :ovaldrvce: :ovaldrvce: :ovaldrvce: sreče u 2013

Čiči
 

Damir

 
Osoblje foruma
romi kaže:
Pošto glavni kolodvor ima 12 kolosjeka (svi su ulazni i izlazni)
Ujedno napominjem da se na maketi nalazi i velika remiza sa 18 odjeljaka

WAU!!! :palac_gore:
Baš mi je drago da netko sa foruma kreće sa mega projektom. :palci_gore:
Imaš li kakav okvirni nacrt na papiru? Volio bih to vidjeti prije nego li se umješa Carllo sa svojim remek djelima u WT-u! ;)
 

Carllo

Aktivan član
To bi bilo stvarno ljepo vidjet :ljubav , nadam se da je nacrt rađen po uzoru na neku željezničku stanicu?
Što se tiče onog ispod ploče :hmmm tu nisam dovoljno podkovan. Znam da se prugu dijeli na blokove, duže na otvorenoj dionici i kaće na stanici. Da trebaju dekoderi zauzeća i za blokove kao i oni za skretnice, a ako ubaciš i signale onda i za njih.

To sve skupa onda povežeš sa nekim programom da to možeš upravljat preko PC. Poslje program prilagodiš tvojim zahtjevima da li da on sve sam upravlja ili da mu ti zadaš rute i manevre po stanici.

Nadam se da će se javiti netko od iskusnijih da ne bi bilo poslje :puf:
 

1borna

Veteran foruma
Na novim službenim stranicama imaš upute za izvedbe i spajanja svih digitalija.....
a na netu imade barem 100 vrlo dobrih stranica raznih proizvođača digitalija za Maerklin sa savjetima.....
pa čak i na http://alte-modellbahnen.xobor.de/ kojeg volim posjetiti ima podforum za digimone.
(a ima nas i u Zg pa i drugdje, Robogovi npr. koji imamo iskustva) LP *mudri*
 

Attachments

  • DSCN0453.JPG
    DSCN0453.JPG
    212.2 KB · Pregleda: 112

1borna

Veteran foruma
Iz prethodnog posta ispalo mi je nešto slova....treba početi sa : Na Maerklinovim službenim stranicama... :mad:
 

romi

Član foruma
Dragi dečki
Očito niste svatili moj vapaj!!!!!!!!!!!!!Nije problem u mehanici(sklapanju,slaganju,kombiniranju pruge )prooblem je u višoj elektronici koja se zove : Memori,povratnim modulima i tako dalje
Iza nove idem sklapati u grubo prugu da vidite kako to vizuelno izgleda ,nakon toga trebam pomoč potkovanih ,LUMENA
koji imaju elektroniku u malom prstu da me upute sto i kako .Nvest ču sve artikle koje imam a vezane su za Marklin digital
Pozdrav svima javite se pomozite da ostvarim svoj nedosnivani san punih 50 godina
Marušić -Čiči
 

Mon

 
Osoblje foruma
Romi, nadamo se da ce ti se san ostvariti ali nece to ici preko noci.
Pogotovo sto si u manjini koja se zove AC i zbog toga ti nemozemo svi pomoci posto smo vecina na DC.

Ali se iskreno nadam da ce nasi AC-clanovi uspeti da ti pomognu i objasne "sta i kako".

Pozdrav i samo napred! :palac_gore:
 

pyriel

Član foruma
ja bih rado pomogao, ali mi je digitalija trenutno potpuno nepoznanica... tako da ćeš ti u biti, pomoći meni s ovom temom :D
naučit ću sigurno nešto korisno! :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh