Pomoc za DB 216

karbus

Član foruma
Dobio sam ovu loksu sa slike, Mehano db 216. Radi super, jedino ne znam da li su joj svetla na vrhu prava svetla ili je imitacija. Molim Vas ako ste imali iskustvo da mi odgovorite da li ova loksa ima svetla, da bi znao da li da ih pravim, jer meni ne rade. I jos ako neko zna kako se otvara ova loksa, da se dodje do lampica.

Hvala unapred.
 

Attachments

  • SJ5914-1.jpg
    SJ5914-1.jpg
    123.8 KB · Pregleda: 201

Damir

 
Osoblje foruma
Uhvati loksu između prednjih i zadnjih osovina sa obje ruke na lijevo i desno
potom rastegni plastiku prema van (od lokomotive) i otvorit će se jer ju drže sitni plastični
zubi za šasiju! Mislim da bi trebalo svijetliti i dolje i gore jer ima lampu sa prednje i stražnje strane
zavisi u kojem smijeru voziš svijetli bijelo svijetlo,a odotraga crveno :palac_gore:
 

crhav

Aktivan član
Pazi kad rasiris plastiku da ti sasija ne padne na pod i tako zavrsi veselje!
Velimir
 

karbus

Član foruma
damir kaže:
Uhvati loksu između prednjih i zadnjih osovina sa obje ruke na lijevo i desno
potom rastegni plastiku prema van (od lokomotive) i otvorit će se jer ju drže sitni plastični
zubi za šasiju! Mislim da bi trebalo svijetliti i dolje i gore jer ima lampu sa prednje i stražnje strane
zavisi u kojem smijeru voziš svijetli bijelo svijetlo,a odotraga crveno :palac_gore:


Fabricki nije imala svetlo, ali su neki ugradjivali... Provereno malopre 100%. Hvala za opis otvaranja, ali necu je, bar za sada otvarati...
 

hyperion

Veteran foruma
damir kaže:
Mislim da bi trebalo svijetliti i dolje i gore jer ima lampu sa prednje i stražnje strane
zavisi u kojem smijeru voziš svijetli bijelo svijetlo,a odotraga crveno :palac_gore:
Imam 2 takve lokse iz Mehano garniture putničkog vlaka i svjetle im samo bijela svjetla, zavisi o smjeru vožnje. Da li su linija Prestige naprednije?
 

karbus

Član foruma
hyperion kaže:
damir kaže:
Mislim da bi trebalo svijetliti i dolje i gore jer ima lampu sa prednje i stražnje strane
zavisi u kojem smijeru voziš svijetli bijelo svijetlo,a odotraga crveno :palac_gore:
Imam 2 takve lokse iz Mehano garniture putničkog vlaka i svjetle im samo bijela svjetla, zavisi o smjeru vožnje. Da li su linija Prestige naprednije?


Otvorio sam svoju. Uopste nema lampica unutra. Samo je imitacija od spolja, unutra je prazno. Mora da je moja stariji model, pa su posle mozda ubacili..
 

karbus

Član foruma
Jel zna neko kako ova loksa kupi struju? Mislim da je samo sa zadnjih tockova pa prenosi napred. Ko je 100% siguran neka napise.
Hvala.
 

Attachments

  • O 500X200.tra
    21.4 KB · Pregleda: 3

vule

Poznati forumaš
okreni ju naopačke i pogledaj gde su kontakti,bakreni limići.......................
 

karbus

Član foruma
A tek pa sad se pitam, sta joj je prednji deo a sto je zadnji? Ja to ne razlikujem sada. Gde je napred, gde je nazad, hehe?
 

1borna

Veteran foruma
Na postolju gdje su gumice (na jednoj strani) uzima jedan pol nasuprot kotača s gumicama, a na drugoj strani lok sa suprotne strane. Može se probati kad polegneš lokomotivu i žicama dodiruješ kotače.
 

Damir

 
Osoblje foruma
karbus kaže:
A tek pa sad se pitam, sta joj je prednji deo a sto je zadnji? Ja to ne razlikujem sada. Gde je napred, gde je nazad, hehe?


Obje strane su napred i nazad ;) Poslušaj vuleta i bornu sve će ti biti jasno jer je veoma
jednostavno :!:
 

karbus

Član foruma
Ma ona uzima struju sa jednih tockova, ali ja uopste ne znam smer ove lokomotive (fizicki), sta je napred a sta je pozadi? Na slici se jasno vidi po bakrenim limcicima da uzima struju s zadnje ili s prednje strane, samo sto ja ne kapiram sto je ovoj lokomotivi prednjiste a sto zadnjiste.

Zna li neko, jer ovo levo na slici prednji deo lokse ili zadnji, ovaj deo gde ima bakrene limcice na tockovima?
 

Attachments

Damir

 
Osoblje foruma
Stari! Nema tu naprijed nazad samo smijer u kojem voziš jer kabine su iste.
Nisu to Američke lokse gdije se zna kako se voze što je naprijed,a što nazad ;)
 

klek

Član foruma
Dobro svi tumače ali neka bi bilo strana gdje su "limići"bi trebala biti prednja .Čini mi se da manje ima iskakanja u tom smjeru (skretnice).
 

Damir

 
Osoblje foruma
klek kaže:
Dobro svi tumače ali neka bi bilo strana gdje su "limići"bi trebala biti prednja .Čini mi se da manje ima iskakanja u tom smjeru (skretnice).

Nema straha od iskakanja vjeruj mi imao sam jednu takvu!
Ista je fora kao i kod drugih loksi koje imaju kabine u oba smjera,samo ovisi
o tebi kojim ćeš smjerom voziti i to je to! Moja je čak imala sva ta svijetla
naprijed bijela natrag crvena i obrnuto te pripremu za DCC.

Karbus ne razbijaj glavu samo poslušaj mene i gore navedene kolege pa ćeš biti na konju :palac_gore:
 

karbus

Član foruma
damir kaže:
klek kaže:
Dobro svi tumače ali neka bi bilo strana gdje su "limići"bi trebala biti prednja .Čini mi se da manje ima iskakanja u tom smjeru (skretnice).

Nema straha od iskakanja vjeruj mi imao sam jednu takvu!
Ista je fora kao i kod drugih loksi koje imaju kabine u oba smjera,samo ovisi
o tebi kojim ćeš smjerom voziti i to je to! Moja je čak imala sva ta svijetla
naprijed bijela natrag crvena i obrnuto te pripremu za DCC.

Karbus ne razbijaj glavu samo poslušaj mene i gore navedene kolege pa ćeš biti na konju :palac_gore:


Super, hvala puno, sad mi je vec sve jasno, hehe. Sad cu se posvetiti osvetljenju lokomotive. Sutra mi drug obecao postaviti le diode i to led flex trakice (po 3 komada). Jedva cekam da je osvetlim.

Pozdrav
 

karbus

Član foruma
Namestio sam joj transparentnu sijalicu na jednoj strani koju sam proglasio kao prednju (licno sam je proglasio, hehe, posto je potpuno tacno da ona nema prednju i zadnju stranu). Kako je sijalica 1W, dovoljno je, da ne opterecujem trafo. Postavio sam je bas u delu plastike koji je bio predvidjen za sijalicu. Radi kada se loksa krece i sto ide brze svetlo jace svetli, nije ledica, ali je i ovako super.

Ne razumem, koji logo?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh