Povratak na Marklin

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Kao što sam u drugoj temi napisao stara ljubav ne umire nikada. 15 tak godina koje sam preživio sa marklino ostavile su jaki trag a i najbolji prijatelj (on je zbog mene prešao na marklin) bili su kobni za tu odluku. Evo ćime sam počeo. Božiček zna svoj posao. Kad otvorih kutiju i pregledao loksu ustanovio sam /kod svojih velikih iskustava sa svim proizvodjačima/ da je u ovo vrijeme jedino marklin zadržao nivo kvalitete i čak dobio na detajlima. Nije to više samo marklin kako su /smo/ puno vremena govorili DC jaši. Ali pogledajte slike pa čete se uvjeriti. Metal gehause, metal kotači, metal dotatni djelič, ledice u pravoj barvi. Model nije baš po mom ukusu ali božiček je znao gde dobiti najviše. Sounddekoder, sinus motor ops sinus drive, Još nisma uspio provjeriti zvuk jer čekam djeda mraza sa centralom. Kod marklina mfx dekoderi ne podapiru zvuk u analognoj vožnji. Ali strpeču se još malo. Inače nemojte očekivati puno modela jer recesija i mene uhvatila ali bče malo ali dobro. Parnjače sa austrijskim oznakama. Dosta riječi neka slike govore.
dsc01623.jpg

dsc01624.jpg

dsc01625.jpg

dsc01626.jpg

dsc01627.jpg

dsc01628.jpg

dsc01629.jpg

pozz
 

pyriel

Član foruma
jao Kasti! Već vidim da ću morati pripremiti zdjelicu za skupljanje sline kad se ova tema malo razgrana i uhoda! Predivno! :palac_gore:
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Ne brini neče biti potrebe. Možda sad u startu još koja ali prvo treba prodati nešto od DC . Sečam se reklame iz Yuge : pij malo pij dobro Badel. Nije sve u kvantitetu. Ti možeš da voziš na maketi a mene uvjek nešto skrene da ne završim /viša sila zdravlje/ ali sada sa metalom biče teppichbana. Ovaj metalgleis je neverovatan neuništiv ali radi. To je M....i.
pozz
 

crhav

Aktivan član
Oprostite ali za mene Marklin vlakovi su "igracke" za dijecu! Pogledajte samo kotace sa kakvim rubovima (?) gdje je tu RP25? Jos jednom to je moje misljenje!
Velimir
 

nik

Veteran foruma
Ova tema od početka 'ne valja' jer nije određeno što se pod 'Märklinom' misli.

Märklin H0 kao sistem (AC sa 3. 'Puko' tračnicom i visokim vijencem kotača) što je danas jednostano besmisleno.

Ili Märklin kao proizvođač robusnih manje-više metalnih modela (iako su sve nove Märklin H0 konstrukcije u stvari bazirane na Trix tehnologiji).

Za one koji nisu u toku sa ovom temom; Märklin je prije više od 10 godina preuzeo Trix i to je već dugo jedna firma sa dva 'brenda' (slično kao Roco-Fleischmann).

Kako Trix radi i modele za američko tržište (koji su u osnovi identični modelima koji se prodaju kao Märklin) onda niti Märklin nije nespojiv sa RP25 kotačima.

Dobar primjer je Märklin/Trix USRA Light Mikado koja se može nova kupiti za nekih 100 eura a kompletno je metalna (to je isti tip lokomotive kakvu je radila i Mehanotehnika/Mehano).

www.cyberbeetle.de/modellbahn02/041_mikado.jpg

Model je odličan jedino niti je u njemu Märklin tehnologija niti nužno vozi po Märklin-sistem tračnicama (AC, Puko).
 

pyriel

Član foruma
Odlično, vrijeme da nešto i naučim! :)
Može li mi netko TOČNO objasniti u čemu je problem s visokim vijencem kotača?
 

sittingbull

Član foruma
bravo kasti! maerklin je uvijek maerklin, jednom se zaraziš i umireš s njim :palci_gore:

slagali se ostali s time ili ne, uopće nije važno...
 

nik

Veteran foruma
pyriel kaže:
Odlično, vrijeme da nešto i naučim! :)
Može li mi netko TOČNO objasniti u čemu je problem s visokim vijencem kotača?

Visoki vijenac:

a) ružno izgleda

b) rezultira smanjenim promjerom pogonskih kotača mnogih parnih lokomotiva što još ružnije izgleda

...uz sve to ne donosi nikakvu korist osim mogućnosti vožnje po 'M' tračnicama (koje također ekstremno ružno izgledaju sa svojim sjajnim limenim nasipom).
 

Dany Devill

Član foruma
nik kaže:
Ova tema od početka 'ne valja' jer nije određeno što se pod 'Märklinom' misli.

Märklin H0 kao sistem (AC sa 3. 'Puko' tračnicom i visokim vijencem kotača) što je danas jednostano besmisleno.

Ili Märklin kao proizvođač robusnih manje-više metalnih modela (iako su sve nove Märklin H0 konstrukcije u stvari bazirane na Trix tehnologiji).

Za one koji nisu u toku sa ovom temom; Märklin je prije više od 10 godina preuzeo Trix i to je već dugo jedna firma sa dva 'brenda' (slično kao Roco-Fleischmann).

Kako Trix radi i modele za američko tržište (koji su u osnovi identični modelima koji se prodaju kao Märklin) onda niti Märklin nije nespojiv sa RP25 kotačima.

Dobar primjer je Märklin/Trix USRA Light Mikado koja se može nova kupiti za nekih 100 eura a kompletno je metalna (to je isti tip lokomotive kakvu je radila i Mehanotehnika/Mehano).

http://www.cyberbeetle.de/modellbahn02/041_mikado.jpg

Model je odličan jedino niti je u njemu Märklin tehnologija niti nužno vozi po Märklin-sistem tračnicama (AC, Puko).
*mudri*
 

1borna

Veteran foruma
Marklin je mogao preći na niže/realnije vijence kotača ali onda bi se morale mijenjati i sve skretnice/ napraviti novu generaciju!
Radi tradicije i svojih starih kupaca ostao je na staroj visini vijenca, tako da se i najnovije lokomotive mogu voziti na pruzi iz
1945 godine (pa i ranijoj), a i stare lokomotive naravno mogu biti i na novom C-gleisu.
Marklin i Trix su se udružili radi opstanka na tržištu i dobiti na sinergiji svojih proizvodnih programa.(Trix je bio pred propasti a i
Marklin se jedva izvukao) Marklin je po proizvodnom programu (a i prodaji) najveći proizvođač na svijetu, dok je Trix bio dosta manji,
te je ovim udruženjem(kupovinom od Marklina) i više profitirao.
Visoki vijenac kotača ima prednost pred niskom u sigurnijoj vožnji jer nije toliko osjetljiv na oštećenja/nepravilnosti kolosjeka. Mali iz
ST, *mudri* je postavljen zbog mene, a i :prof: s obzirom na više od 50 godina bavljenja ovim hobbijem (šalamala)!
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Umjesto sledečih slika prepustimo se podučavanju o AC od DC-jaša.
pozz
 

pyriel

Član foruma
kasti kaže:
Umjesto sledečih slika prepustimo se podučavanju o AC od DC-jaša.
pozz

Ja bi ipak puno radije gledao sljedeće slike, a DCjaši nek glodaju nokte od ljubomore i plaču! To što neki ne mogu shvatiti ljubav, strast i tradiciju je njihov problem, a ne naš!

Ružan vijenac? PIH! Meni je predivan! :palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dečki, svakome prema ukusu!
Marklin, HAG, Roco, Mehano.... svatko kupuje što mu je volja! Svaka stvar svoga kupca ima!
Hoće li netko voziti AC, ili DC, imati model u vitrini, ili pak u kutiji, njegova stvar!
Osobno volim exact 1:87 modele, dok se mnogi na njihovu pomisao zgražavaju.... Jel' treba da ih sad namlatim zbog toga?! >:)
Neka nam kasti radije nastavi sa slikama svojih modela!
 

sittingbull

Član foruma
kasti kaže:
Neki pak volimo ružno. A različitost nas ipak druži ili ne?
pozz

ma obožavam to "ružno" LOL zavidim ti na 64, prekrasna je. a ono što je najbolje, možeš je voziti i po onom "grdom" M-gleissu 36xx, 52xx kao i po novom C-gleissu. kad me sad "zakovičari" operu >:finger:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh