Prerada Mehano Pullman vagona ...

thomcro

Aktivan član
Slijedi nastavak priče ali prije par riječi za uvod ( :D ). Dakle, ovo je rezultat rada proteklih par dana jer nisam stigao svu energiju usmjeriti na ovaj vagon pa sam radio koliko sam stigao zbog privatnih obveza. Ovo što se sad vidi na fotografijama je pred kraj jedne faze, faze rezanja, bušenja i podešavanja u svim smjerovima (trebati će još korigirati veličinu nekih otvora da sve bude istih dimenzija ali to se da srediti za sat vremena). Zamislio sam da slijedeći korak bude postavljanje "prozora" na ova četvera vrata ali kako je sve još uvijek u mojoj glavi (a znamo da je teorija jedno a praksa nešto sasvim drugo) dozvolite mi da barem napravim jedan pokus samo za sebe pa ću onda u javnost sa cijelim postupkom i o tome pisat u zasebnoj temi (jasno ako uspije :zvizdi: :molitva ). Nakon što postavim "prozore" mislim sve fino obraditi, poljepiti vrata i krenut sa zatvaranjem nepotrebnih rupa i otvora. Hrvatski rečeno ... kitanjem :D !


Dakle, evo kako vagon ovog trena izgleda!

100_0938.jpg


100_0939.jpg


100_0941.jpg


Do slijedećeg foto izvješća ...
2025945224.gif
100301023.gif
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Interesantan projektić! ;) Koji je to ustvari željeni JŽ prototip? Goša Y?

Što se tiče miješanja boja u sprej - npr. ITEA na Viškovu miješa bilo koji RAL za 60-70 kn po spreju... Postoji i primer za plastiku u spreju koji navodno štiti plastiku i od jačih boja, da ne dođe do topljenja.
 

thomcro

Aktivan član
Thommo kaže:
... Koji je to ustvari željeni JŽ prototip? Goša Y? ...
117648.gif
... ustvari nisam ništa od toga mislio već jednostavno od putničkog napraviti službeni. Prototip? S obzirom da ja volim unikatne stvari ( :D ) nebi rek'o da bi ovaj vagon bio prototip jer nemam namjere više od ovog jednog raditi. Ni za kakve pare jer ovako "pješke" je prezahtjevno. Pogotovo bez dobrog alata (da bi išao raditi neki veći broj vagoná trebao bi svakako kakvu dobru dobru pilu za plastiku, dobar kvalitetan erbraš ... a trenutno nisam baš financijski potkovan :zvizdi: ) jer sa ovim priručnim je dosta teško izrezivati i oblikovati plastiku.
Thommo kaže:
... Što se tiče miješanja boja u sprej - npr. ITEA na Viškovu miješa ...
Dobro je znati gdje i kamo :D !
 

thomcro

Aktivan član
Da nastavim priču, na jednom drugom forumu također mi je preporučen ovaj dućan na Viškovu ali za modelarski kit. Bio sam tamo u siječnju ali nisu imali kit pa tako nisam pitao ni za boju. No, našao sam doma drvenu prašinu (koju sam pitaj boga kad nabavio -> *mudri* :uvrnut ) i to sam pomiješao sa drvofixom i time popunio rupice i neravnine i sad se to treba osušiti (kroz par dana) pa ću to onda prebrusiti. Dakle odsada je sve u božjim rukama :zvizdi: ...

100_1676.jpg


100_1677.jpg


100_1678.jpg
 

thomcro

Aktivan član
Službeni vagon ...
441584.gif
... plastiku za vrata morao sam zamjeniti debljim papirom i krpanje rupica mješavinom drvene prašine i drvofixa nije uspjelo tako da sam na ta mjesta nanio dvokomponentno ljepilo koje se sad treba sušiti par dana da se primi za plastiku i vagon sad izgleda ovako ...

dsc00110.jpg


dsc00111.jpg


Ovo je sad zadnji pokušaj da taj vagon privedem kraju i ako ovo krpanje ne uspije vagon će završiti u
704281549.gif
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nemoj tako thomcro, preuredis ga kao i KAPOvu makinu i postavis na neku dioramicu kao "staro gvozdje".
:palac_gore:
 

thomcro

Aktivan član
Ma i o tome sam razmišljao al' kako moj mozak proizvodi ideje sve u 16 onda mi je palo na um da ga i izgrafitiram a to onda zahtjeva, jel' :D , AB a to si trenutno nemogu priuštit jer smo pred mjesec dana kupili novi komp. Neznam, budem vidio kako će bit sa ovim dvokomponentnim ljepilom, možda što i ispadne od svega toga a ako ne ... uvijek ga se može pretvorit u nešto drugo a ako ni to ne uspije uvijek je tu dobra stara kanta :zvizdi: .

Vidjet ćemo idući tjedan je ovo uspijelo ili ne.

Palo mi je na pamet ( :uvrnut ... :andjel: ) kad bi se moglo negdje nabaviti decale sa grafitima ni to nebi bila loša opcija!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
thomcro kaže:
Palo mi je na pamet ( :uvrnut ... :andjel: ) kad bi se moglo negdje nabaviti decale sa grafitima ni to nebi bila loša opcija!
I to postoji ;) Svaki put kad idem u Novegro vidim sa decalima popisane vagone al ne mogu se sjetiti ko ih radi. Možda g. Crha zna?
 

thomcro

Aktivan član
U Rijeci sam vidio dva relativno pristojno grafitirana SŽ vagona i ovo je jedan od njih ...

100_8876.jpg


... e kad bi se nešto ovakvo moglo naći to bi bilo dobro (mislim na grafit ne na vagon)

Da se razumijemo, protiv sam bilo kakvog "ukrašavanja i uljepšavanja" uopće ali jedan ovakav vagon bi volio imat u svojoj maloj kolekciji.
 

thomcro

Aktivan član
TŽV "thomcro" u punom pogonu
978972.gif
, ovaj put namjerio sam se na kratke pullman vagone :D .

Nakon rezanja
100_4382.jpg


100_4383.jpg


Sljepljene polovice
100_4384.jpg


U usporedbi sa dugim pullmanom
100_4385.jpg


Krov nije gotov već je samo nataknut da vidim kako izgleda
100_4386.jpg


Još dva čekaju "švasanje" :zvizdi:
100_4387.jpg


Zeleni je na par mjesta zaljepljen (btw, već je pukao jer to nije bilo trajno ljepljenje) i sve rupe na spoju će biti popunjene i prebrušene. Trenutno o bojanju ne razmišljam ali vrlo vjerovatno da će u tamno plavu.
 

thomcro

Aktivan član
nik kaže:
Spojio si dvije ISTE POLOVICE vagona ...
3203236809.gif
... nema veze, kad je sve naopako neka bude i taj vagon :D . Na koncu konca, imam ja tih vagona 5 kila, raspilit ću još kojeg al' sa "prave" strane
483207871.gif
 

nik

Veteran foruma
thomcro kaže:
nik kaže:
Spojio si dvije ISTE POLOVICE vagona ...
3203236809.gif
... nema veze, kad je sve naopako neka bude i taj vagon :D . Na koncu konca, imam ja tih vagona 5 kila, raspilit ću još kojeg al' sa "prave" strane
483207871.gif

Kao što sam dopisao u svojem prethodnom postu to što je Mehanotehnika radila je jako skraćeni model U-Hansa vagona. Taj tip je direktni prethodnik JŽ/HŽ CAF spavaćeg vagona.

img0105ot.jpg


2005_HU_1_090.jpg


<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=3313&start=70" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=3313&start=70</a>
 

thomcro

Aktivan član
Raspilil sam i plavog (ali sad sam pazil na strane :andjel: ) ...

100_4388.jpg


100_4389.jpg


... i uvalil se u probleme jer sad to treba i napraviti
3203236809.gif
a proljeće je i neda mi se baš :D
 

nik

Veteran foruma
Da, ali sad na svakoj polovici imaš po 1 prozor previše (ukupno 14 umjesto 12)...
Trebao bi izrezati vagone na 'šnite' i spojiš ih tako da povećaš razmak između svih prozora.
>:)
 

thomcro

Aktivan član
nik kaže:
... ali sad na svakoj polovici imaš po 1 prozor previše (ukupno 14 umjesto 12) ...
Ma nemojmo sad sitničaviti, na koncu ćemo počet prebrajati kulko ima zakovica na vagonu i zbog jedne (ili dva prozora) raditi dramu :D .

Na koncu konca, nit ću te vagone prodavat nit će izaći dalje od mog stana ... tako da mi je sasvim svejedno za tih par (meni nebitnih) detalja :andjel: .

*****
4055262851.gif
4055262851.gif
4055262851.gif


2025945224.gif
3203236809.gif
2025945224.gif
... dosegnul sam magičnu brojku 500 :ples
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh