Projekat-Radionica za lokse..

Davor

Veteran foruma
Tokom vikenda sam imao radove na elektro instalacijama pa mi je ostalo neupotrebljeno parče kanalice.

Gledam u to i razmišljam kako bi bila idealan materijal za izradu "kanala" pri izradi radionica za popravku lokomotiva i vagona. Crv je proradio i odrađeno je testiranje. Vi prosudite sami. :D

kanalica2.JPG
kanalica1.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Dobra ideja, samo bi na gornju stranu trebalo zalijepiti šine odnosno najbolje bi bilo odrezati uski dio tračnica uz šine pa zalijepiti!
Obzirom da se ta plastika teško boji ja bih nalijepio sivo obojeni papir (imitaciju betona) a lijepo bi sjala i rasvjeta ispod proširenja.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Hmm hmm poceo si i ti Davore mozgati.. Borna,plastik prajmer resava stvar! Samo treba zalepiti sine na kanal i kao original;)
Koje je dimenzije kanalica da znam sta da trazim? Bice odlicno za moju radionicu na koju ide pomicaljka!
 

Davor

Veteran foruma
Hmm hmm poceo si i ti Davore mozgati..

Odavno. ;)

Kanalica je odlična za vagone koji imaju mogućnost bočnog ili čeonog istovara. Sa dodatkom elektromotora i spiralnog navoja dobija se "pogon" za istovar i transport uglja, žitarica i dr. Na Youtube-u ima filmića kako to radi pa ću staviti kad pronađem. (ako me @1borna ne pretekne)
 

GP 18

Aktivan član
Mislim da se radi o kanalici 20x20 a neka me ispravi davor ako gresim za N bi mogls proci 10x10 ali to sutra moram proveriti
 

Davor

Veteran foruma
Brojcilu sam odgovor poslao sms-om. Dimenzije su 25x30 mm tj. 2.5 x 3 cm.
Trebala mi je za trofazni kabel.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Brojcilu sam odgovor poslao sms-om. Dimenzije su 25x30 mm tj. 2.5 x 3 cm.
Trebala mi je za trofazni kabel.
Da video sam SMS.. nikako da ti odgovorim sludjen sam poslom!
Ja mislim da je to idealno za kanale moje radionice.. samo jos da uhvatim vremena da ih kupim!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh